PGNiG Summer Superliga: Pyrki Poznań brązowymi medalistkami mistrzostw Polski!

Dawid Dobrasz
Drużyna Pyrek Poznań z pucharem, medalami i dyplomem za brązowy medal w mistrzostwach Polski! Paweł Jakubowski (PGNiG Summer Superliga)
"Trochę porażka, a trochę sukces" - tak oceniła wynik swojego zespołu jedna z zawodniczek Pyrek Poznań, które w miniony weekend w Darłowie sięgnęły po brązowy medal mistrzostw Polski. Jest to gorszy wynik niż rok temu (drugie miejsce - srebrny medal), ale w poznańskiej ekipie trzecie miejsce przyjęto z szacunkiem.

W turnieju o mistrzostwo Polski udział bierze osiem zespołów wyłonionych na podstawie rankingu tworzonego w oparciu o wyniki z turniejów z tegorocznego cyklu rozgrywek. W tym roku na plaży w Darłowie o czempionat w szczypiorniaku na piasku walczyły drużyny: GRU Juko Piotrków Trybunalski, KS Lakers Powidz, Pyrki Poznań, Sambor Tczew, Byczki Kowalewo Pomorskie, SPR ROKiS Radzymin, Autoinwest SAS Gdańsk i II zespół GRU Juko Piotrków Trybunalski.

Pyrki grały w grupie B i wygrały dwa spotkania po 2:0 z ekipą z Kowalewa i Gdańska (mecze podzielone są na sety po 10 min każdy z zatrzymywanym czasem. Przy remisie w setach o awansie decyduje seria rzutów karnych z 6 metra), ale poległy z KS Lakers Powidz i z grupy wyszły z drugiego miejsca. W półfinale poznanianki trafiły na obrońcę tytułu, czyli zespół GRU Juko Piotrków Trybunalski, z którym Pryki Poznań przegrały 2:0 i pozostało im walczyć o brązowy medal mistrzostw Polski z... KS Lakers Powidz.

W mecz o trzecie miejsce Pyrki Poznań weszły słabo i początkowo brakowało im skuteczności. Powidzanki w pierwszym secie zwyciężyły 22:17 i postawiły pod ścianą ekipę Pyrek. W drugim secie poznanianki wzięły się w garść i rzutem na taśmę zwyciężyły w drugim secie 14:12, co oznaczało serię shoot-outów o brązowy medal. W nich błyszczała bramkarka Pyrek Sylwia Korniluk, która nie dała się pokonać ani razu i wymiernie przyczyniła się do zostania przez Pyrki Poznań trzecią ekipą w Polsce.