Piłkarska trzecia liga: Ostrovia przezimuje w fotelu lidera

W grupie drugiej piłkarskiej trzeciej ligi w miniony weekend rozegrana została awansem pierwsza kolejka rundy wiosennej. Na zimową przerwę w fotelu lidera udadzą się piłkarze Ostrovii Ostrów Wielkopolski, którzy wyprzedzają Wdę Świecie dzięki temu, że zremisowali z Wdą na wyjeździe 2:2. Ta dwójka o pięć punktów wyprzedza Cuiavię Inowrocław oraz o sześć Sokoła Kleczew.

Pozostanie na pierwszej pozycji w tabeli zagwarantował podopiecznym Marka Nowickiego bezbramkowy remis w niedzielnym wyjazdowym spotkaniu z Polonią Środa Wielkopolska. Fakt, że w Środzie nie było goli to przede wszystkim zasługa bardzo dobrze spisujących się bramkarzy - Sławomira Janickiego i Dominika Sadowskiego. Golkiper Ostrovii obronił między innymi rzut karny wykonywany przez Radosława Barabasza. Poloniści byli bliżsi zwycięstwa, bo w końcówce osiągnęli przewagę mimo, że od 62. minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce, którą ukarany został Marcin Siwek.

Wiele emocji i huśtawkę nastrojów w końcówce przeżyli kibice w Wągrowcu. Do 85. minuty Nielba przegrywała z Notecianką Pakość 1:2, w przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdołała wyjść na prowadzenie, ale kompletu punktów nie zdobyła, bo już w doliczonym czasie goście doprowadzili do wyrównania. Nietypowy przebieg miało spotkanie w Lesznie. Po niespełna półgodzinie Polonia przegrywała z Piastem Kobylin 0:2, by jeszcze przed przerwą w jedenaście minut strzelić cztery bramki, a ostatecznie wygrać 5:2. Nie było bramek w Luboniu, gdzie Luboński KS Fogo zremisował 0:0 z Sokołem Kleczew

Ze strefy spadkowej wydostał się GKS Dopiewo wygrywając na własnym stadionie z Unią Swarzędz 2:0. W strefie spadkowej znalazł się natomiast SAPA Lubuszanin Trzcianka, który uległ na wyjeździe Cuiavii Inowrocław 2:6. Podopieczni Andrzeja Ostańskiego przegrywając 0:2 potrafili wyrównać, ale z remisu cieszyli się tylko trzy minuty, a następnie zostali "dobici" przez rywali. Oprócz Lubuszanina w strefie spadkowej są także zamykający tabelę Górnik Konin, Piast Kobylin i Notecianka Pakość, która także opuściłaby trzecia ligę gdyby rozgrywki zakończyły się obecnie, bo z grupy zachodniej drugiej ligi spadłaby Elana Toruń.

Wznowienie rozgrywek kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi w marcu przyszłego roku. Najprawdopodobniej także dopiero na wiosnę zostanie dokończony przerwany w 37 minucie przy stanie 0:0 z powodu gęstej mgły mecz Polonia Środa Wlkp. - Notecianka Pakość. Ostatecznej decyzji w tej sprawie prowadzący rozgrywki Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej jeszcze nie podjął.

16. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej

Luboński KS Fogo - Sokół Kleczew 0:0
GKS Dopiewo - Unia Swarzędz 2:0 (1:0). Bramki:
1:0 Michał Chmielecki (9. karny), 2:0 Jacek Kopaniarz (63).

Polonia 1912 Leszno - Piast Kobylin 5:2 (4:2). Bramki: 0:1 Jakub Borowczyk (25), 0:2 Maciej Tomkowiak (28), 1:2 Łukasz Bugzel (32), 2:2 Tomasz Malinowski (37), 3:2 Hubert Olszak (38), 4:2 Bogumił Ceglarek (43), 5:2 Malinowski (84).

Unia Solec Kujawski - Pogoń Mogilno 0:0.

Cuiavia Inowrocław - SAPA Lubuszanin Trzcianka 6:2 (2:1). Bramki: 1:0 Dawid Janicki (2), 2:0 Paweł Mądrzejewski (24), 2:1 Daniel Popiołek (36), 2:2 Adrian Kaczanowicz (60), 3:2 Krzysztof Kretkowski (63), 4:2 Mateusz Kucharski (67), 5:2 Kretkowski (70), 6:2 Szymon Maziarz (89).

Wda Świecie - Górnik Konin 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Patryk Urbański (63), 2:0 Bartosz Czerwiński (70).

Nielba Wągrowiec - Notecianka Pakość 3:3 (1:1). Bramki:1:0 Marcin Ankudowicz (42), 1:1 Ariel Jastrzembski (44), 1:2 Damian Tofil (55), 2:2 Jacek Figaszewski (85), 3:2 Ankudowicz (89), 3:3 Jastrzembski (90).

Polonia Środa Wielkopolska - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0:0.