sportowy24
  Plebiscyt: Samir Ibrahim, właściciel Mandala Beauty Clinic...

  Plebiscyt: Samir Ibrahim, właściciel Mandala Beauty Clinic ocenia mijający rok w wielkopolskim sporcie

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Samir Ibrahim ze swoją pacjentką i jednocześnie kolarką Mróz Jedynki Kórnik, Weroniką Humelt
  1/11
  przejdź do galerii

  Samir Ibrahim ze swoją pacjentką i jednocześnie kolarką Mróz Jedynki Kórnik, Weroniką Humelt ©Fot. Archiwum Mandala Beauty Clinic

  Plebiscyt to nie tylko okazja do wyborów najlepszych sportowców w regionie, ale również do podsumowania roku. Tym razem o ocenę mijających 12 miesięcy poprosiliśmy Samira Ibrahima, właściciela Mandala Beauty Clinic.
  Plebiscyt to nie tylko okazja do wyborów najlepszych sportowców w regionie, ale również do podsumowania roku. Tym razem o ocenę mijających 12 miesięcy poprosiliśmy Samira Ibrahima, właściciela Mandala Beauty Clinic.

  Zanim jednak o najważniejszych wydarzeniach, wróćmy do tego, co połączyło poznańską klinikę z laureatką naszego plebiscytu sprzed dwóch lat. Na początku roku 22-letnia kolarka Mróz Jedynki Kórnik, Weronika Humelt, przeżyła koszmarny upadek.
  Podczas zgrupowania na Majorce wjechała na jednym z treningów w uliczny słup. Złamała nos i poobijana trafiła do jednego z miejscowych szpitali. Potem z otwartą raną wróciła do Polski i przez kilka następnych dni też nie mogła liczyć na pomoc polskich lekarzy. Dopiero wizyta u dr. Samira Ibrahima okazała się przełomowa.

  Czytaj także: Samir Ibrahim o Lechu, sporcie w Poznaniu i sukcesie żużlowców

  – Dla nas był to rutynowy zabieg, ale wiadomo też, że nos najlepiej nastawiać od razu po złamaniu. Zabieg był konieczny, bo Weronika z przestawioną przegrodą nosową nie mogła swobodnie oddychać. Przy okazji usunęliśmy jej laserowo blizny na czole i nosie, ale na całkowite efekty tych zabiegów trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy – tłumaczył Samir Ibrahim, który chwalił też kolarkę za niezłomność i cierpliwość.

  Zapytaliśmy doktora także o to, czy często zwracają się do niego sportowcy, a jeśli już to w jakich sprawach. – Podobną operację, co Weronice, zrobiliśmy swego czasu jednemu z poznańskich bokserów. Częściej jednak niż przegrodą nosową zajmujemy się usuwaniem tkanki tłuszczowej z brzucha, bo wiadomo, że sportowcy dbają o to, by pozbywać się zbędnych kilogramów. Potrafimy też wyrzeźbić mięśnie i pośladki. Pomimo regularnych wizyt na siłowni często bowiem zawodnicy mają problemy z odpowiednim kształtem niektórych części ciała, dotyczy to zwłaszcza piłkarzy, kulturystów czy zawodniczek fitness – dodał pochodzący z Jordanii specjalista od chirurgii plastycznej.

  Samir Ibrahim ze swoją pacjentką i jednocześnie kolarką Mróz Jedynki Kórnik, Weroniką Humelt Fot. Archiwum Mandala Beauty Clinic


  Samir Ibrahim nie tylko pomaga sportowcom, ale stara się też aktywnie uczestniczyć w życiu sportowym miasta. – Drugi rok z rzędu jesteśmy jako partner biznesowy obecni na meczach mojego ukochanego Lecha, któremu kibicuję już od lat 80-tych minionego wieku, czyli od ery Wojciecha Łazarka. Kiedyś warunki do oglądania były dużo gorsze, a gra dużo lepsza. Porównywanie obecnych graczy Kolejorza do Miłoszewicza, Okońskiego i Niewiadomskiego to nieporozumienie – mówił Ibrahim, który wierzy jednak, że Adam Nawałka okaże się mistrzem motywacji i doprowadzi Lecha do tytułu MP.

  Jego zdaniem Poznań powinien też przestać dyskutować o potrzebie budowania nowoczesnej hali sportowej. – Sam bym się za to wziął, gdybym miał pieniądze i kompetencje. Na wielkie mecze i koncerty trzeba jeździć do Warszawy, Krakowa, Gdańska czy Berlina. W ten sposób nie dość, że się nie promujemy, to tracimy jeszcze fundusze na wyjazdy. Remontowanie Areny to bezsensowny pomysł. Koniecznie trzeba ją zastąpić obiektem z widownią na co najmniej 10 tys. osób – zauważył właściciel Mandala Beauty Clinic, która w mijającym roku sponsorowała m.in, Festiwal Biegów w Czarnej Górze i Maraton Indoorcycling w hali CityZen w Poznaniu.

  Bal Sportowca 1 lutego
  Kupony będziemy publikować jak zawsze we wtorki, czwartki i soboty w "Głosie Wielkopolskim". Prosimy przesyłać je na adres naszej redakcji (ul. Grunwaldzka 19, 60-782 Poznań) do 26 stycznia, nie zapominając podać swoich danych i adresu zamieszkania. Wśród głosujących wylosujemy bowiem atrakcyjne nagrody. Laureatów plebiscytu poznamy na Enea Wielkim Balu Sportowca, w piątek, 1 lutego (początek o godz. 20) w hotelu IBB Andersia w Poznaniu. Zaproszenia na tę niepowtarzalną imprezę można rezerwować pod nr tel. 502 499 909.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fuj

  Konio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Tfu tęczowiaki

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl