Polskie obozy koncentracyjne?

Leszek Waligóra
Leszek Waligóra
Po takim tytule powinienem z miejsca zostać pozwany. Takie tytuły, takie zwroty, nagminnie stosuje jednak zagraniczna prasa. Polakom pozostają protesty. Znajomy niedawno poruszył niebo i ziemię, aby w szkockim Aberdeen miejscowy dziennik nauczył się wreszcie, że coś takiego jak polski obóz koncentracyjny nie istniało (przynajmniej podczas drugiej wojny światowej). W większych dziennikach na tak zwanym Zachodzie, sprostowanie informacji o polskim obozie zagłady nie ukazuje się z reguły nigdy, choć z podziwu godnym uporem dziennikarze, którzy na co dzień mylą Polskę z Holandią, a oba kraje umiejscawiają na Antarktydzie, o tych polskich obozach "pamiętają" świetnie.

Spiskowa teoria dziejów? Guido Westerwelle, szef niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych, z okazji rocznicy powstania w getcie warszawskim wydał oświadczenie: Wspominamy dziś dzielnych mężczyzn i kobiety, którzy 70 lat temu bronili się przed prześladowcami. Ludzie w warszawskim getcie zdawali sobie sprawę z niewielkich szans na powodzenie. Niemniej jednak ze straceńczą odwagą i wielką dzielnością chcieli wykorzystać szansę, aby sprzeciwić się barbarzyńskiemu, bezprawnemu reżimowi i postawić widoczny znak ich oporu". (...) Z dużą pokorą wspominamy cierpienie, gotowość do poświęceń i wolę wolności ludzi z warszawskiego getta".

Jakieś uwagi? Ja mam dwie: o ile "warszawskie" pada w tekście dwa razy, o tyle kto to getto likwidował nie pada wcale. Ot, jacyś prześladowcy wzięli i prześladowali. Nie niemieccy, tylko - jakby ktoś się dopytywał: nazistowscy. A słyszałem, że nie wszyscy Niemcy byli w NSDAP.

Spiskowa teoria dziejów mówi: lobby niemieckie na całym świecie dba o to, aby z podręczników historii raz na zawsze wykreślić sformułowanie "niemieckie obozy zagłady". Na początek zastąpić je "nazistowskimi", później zaś, ze względu na położenie geograficzne, polskimi.

Co prawda aż nazbyt często ci sami zwolennicy teorii spiskowych, oburzeni popularną na świecie teorią o polskim antysemityźmie, bardzo chętnie serwują następną teorię spiskową: o lobby żydowskim. Przypadkiem zapominając, że wygadywanie podobnych historii jest potwierdzeniem polskiego antysemityzmu.

Bo jeśli przyjąć, że normę wyznacza większość, to na podstawie ostatnich badań, można powiedzieć: my Polacy, jesteśmy antysemitami. Byliśmy nimi przed wojną, byliśmy w latach 60. i znów coś do tych Żydów mamy. Mimo że przed wojną Żydem był co piąty obywatel Polski, a dziś to mniejszość mniejszości. Mniej ich niż cyklistów i masonów, ale w końcu to lobby i to lobby.
Jesteśmy antysemitami z dość mało jasnych powodów, bo historia Żydów w Polsce jest niemal tak długa jak sama Polska. I mamy prawo krzyczeć: obozy były niemieckie, że Żydów w getcie wymordowali Niemcy. To fakt. Faktem historycznym jest również to, że Polacy do walki rzucili się nie w obronie tych Żydów, ale samej Warszawy. Faktem jest, że była polska granatowa policja, która Żydów również prześladowała, a Polacy dopuszczali się pogromów, wydawania Żydów czy ich okradania. Faktem jest również, że wśród Sprawiedliwych wśród Narodów Świata najwięcej jest Polaków i upamiętniają ich sami Żydzi, mimo że dla wielu z nich Polska stała się krajem przeklętym. To są wszystko fakty historyczne, więc nie ma co jednych przykrywać drugimi. Wydarzyły się wszystkie.

Teraz Żydów mało, trudno Żyda od nie-Żyda odróżnić, więc możemy się chełpić lub wstydzić za to jak traktujemy Cyganów, Murzynów czy kogo tam znów mamy na tapecie.

Strasznie poważnie dziś, prawda?

Niestety, z rocznicami historycznymi jest tak, że są, niezależnie od tego, czy akurat mamy ochotę na grilla. Co zdaje się było ostatnio powodem zgorszenia z okazji innej rocznicy.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 12

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

:)

Nie, to nie jest straszne. Raczej tragiczne, że kolejne pokolenia nie potrafią zrozumieć przyczyn takiego postępowania,które określają jako " z dość mało jasnych powodów"? Przyczyny są dobrze znane: uprzedzenie, zawiść przykrywająca własne niepowodzenia, a także budowanie wspólnoty przez alienację innych za odmienne poglądy lub styl życia. Mityczny już obraz Żyda funkcjonuje w wyobraźni jako miejsce skanalizowania tych frustracji. Ludzie także teraz mają usta pełne etycznych banałów, ale ile osób przyzna się, że za bzdury jak np. lepszy samochód, stanowisko lub dla akceptacji są zdolni posunąć się do różnych podłości. Ot, koniunkturalizm. A teza, że Polacy są antysemitami? Raczej są słabymi ludźmi, a antysemityzm jest tego skrajnym przejawem.

h
hugo

Moj Boze wczoraj Zyda , dzis mulzumanke a jutro Macierewicza.Zmienilismy sie ??? Czy aby napewno? !

K
Kartel

Kiedy brakuje Ci argumentów zawsze strzelasz fochy. Pozdrów swojego wspólpracownika z redakcji.

31 węzłowy Burke

Wykaz lektur zamieściłem. Dorzucę jeszcze : Hannach Arendt. " Eichmann w Jerozolimie" . W związku z tym proponuję : siadaj do ksiąg bo historia to temat fascynujący. Albowiem odnoszę wrażenie że żadnej z w/w książek, podstawowych przecież, po prostu nie znasz. To się nazywa wtórny analfabetyzm . A to wstyd . Kończę z Tobą dyskurs albowiem, bez urazy, ze względu na brak wiedzy ,nie jesteś dla mnie adwersarzem. A więc do księgarń albo na Plac Wolności do znakomicie wyposażonej biblioteki. Albo na Ratajczaka. To wszystko. 31

K
Kartel

Bo zdaje się, że czytasz tylko lektury, który za wszelką cenę próbują dowieść, że za każde zło tego świata, łącznie ze zniszczeniem Żydów, odpowiadają Żydzi. Głęboko bym się zastanowił nad tak jednostronnym doborem lektur. Ale zdaje się, że Ty i tak uznajesz tylko jeden punkt widzenia. Nienawiść, nienawiść, nienawiść.

31 węzłowy Burke

To co piszesz to przedruk znany Wikipedii. Wstyd bo marne to i zawodne źródło jeśli się nie skonfrontuje z innymi. Te inne to np. : D. Bronder." Before Hitler Came", Wighton. " Heydrich Most Evil Henchman", oraz kontrowersyjna jako całość :Stori. " The Underworld Order". Himmler oryginały różnych dokumentów dot. Heydricha traktował jako element szantażu . Sugeruję nader krytyczne korzystanie z Wikipedii bo można wpaść na minę typu Cros Air zamiast Corsair , pancerniki to uzbrojone statki wojenne , 200 japońskich pancerników pod Midway , łodzie (!) podwodne ...itd. itp. Cała wierchuszka , łącznie z Hitlerem, nie spełniała wymogów ich własnych ustaw rasowych ( długo by o tym pisać ale tu nie miejsce na to) i miała wśród krewnych różnego stopnia domieszki tak znienawidzonej krwi. Jeszcze raz polecam B.R. Rigg (wojskowy i Żyd przecież) " Żydowscy żołnierze Hitlera". Niedawno była dostępna w księgarni Arsenał w Poznaniu. Pozdrawiam i ...do ksiąg , jeśli temat nadal Ciebie interesuje. 31

k
koza angorska

[cyt]Pierwsza część trafna , bez dwóch zdań. Ale dalej już gorzej. Najpierw ustalmy któż zacz Semita : to potomek Sema , syna Noego. A ten potomek to , m.in, Arab Żyd . Czyli bracia krwi po wspólnym praojcu. Są to fakty powszechnie znane ale jakby nieoficjalnie. Z powyższego wniosek że antysemita to takowy człek który ma coś ( oczywiście to skrót myślowy) do Semitów czyli do Araba i do Żyda. Czyli największymi antysemitami są w stosunku do siebie w/w nacje. Co zaś do wydawanie, prześladowania , donoszenia to polecam lekturę , na przykład, Adama Czerniakowa, Henryka Makowera, Emanuela Ringelbluma, Chaima A. Kaplana ( to ten od nazwania policji żydowskiej "żydowskimi rzeźnikami"), Ludwika Hirszfelda, Sary Zyskind, Philipa Friedmana... " Eichmann w Jerozolimie " jest zapewne Panu znany. Powyższa literatura jest potworna w swej antyżydowskiej ( antysemickiej ?) wymowie i wyszła spod ręki Żydów przecie i tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Polecam równie szokującą książkę, też Żyda, B.R Gigg : " Żydowscy żołnierze Hitlera" . Oraz : J.R. Nowak : "Żydzi przeciw Żydom. Zbrodnie żydowskiej policji , Judenratów i żydowskich kapo". Tak więc niech Pan nie bierz na klatę bredni różnych Weissów czy Weissów bo oni kłamią jako ta słynna bura suka. Niech Pan zapyta Żyda co wie, chce wiedzieć o Oszmianach albo kto łapał i doprowadzał rodaków na Umschlagplatz... I na koniec: Heydrich i Eichmann byli Żydami. To wszystko.31[/cyt]

Kochanie, nie byli Żydami, na pewno nie Heydrich. Bruno Heydrich urodził się w rodzinie ewangelików. Jego ojcem był Karl Juliusz Reinhold Heydrich, ewangelik. Matka Bruna, Ernestine po śmierci męża wyszła za Gustawa Roberta Sussa, który też nie był Żydem, chociaż nazwisko brzmiało dwuznacznie. Plotka wzięła się z błędu w leksykonie muzycznym, rodzina Heydrichów prostowała to jednak wielokrotnie. Bruno Heydrich był kompozytorem i dyrektorem konserwatorium muzycznego w Halle, marzył również o karierze tenora, co częściowo również się spełniło. Urodził się on w roku 1863 w Leuben, w Saksonii z Ernestine Wilhelmine i Karla Juliusza Reinholda Heydrichów. Rodzina Bruna pochodziła ze Śląska z rodu Heindenreich (jak z owego nazwiska wykwitło późniejsze Heydrich nie jest do końca znane) i trudniła się konstruowaniem instrumentów muzycznych.

O
Ona

Wszystko co złe przypisujesz Żydom. Brednie. Żydzi byli i są tak samo dobrzy i źli jak Polacy, co udowadniasz komentarzami. Polacy ratowali Żydów - co jest prawdą, i mordowali ich w pogromach - co też jest prawdą. Niemcy oczywiście wymordowali najwiecej i mówienie o Polakach nie może przyćmić niemieckich zbrodni.
Tylko nie wiem po co z Tobą rozmawiam po tym ostatnim zdaniu? Ilu ludzi zniszczyłeś, oczerniłeś, oplułeś, okłamałeś, wprowadziłeś w błąd posługując się wygodnym wycinkiem historii? Ilu wydałeś?
Jesteś Żydem? Chrześcijaninem? Muzułmaninem? Każdej z tych religii byłoby wstyd. I wiem już, że po chrześcijańsku mi ręki nie podasz, tylko zaraz znów oplujesz.

31 węzłowy Burke

Czyli po wiekach znów Żydzi wydali Żydów. A Ty ilu wydałeś ( wydałaś ) i za ile ?

G
Gość

I jego matka, zawsze dziewica. I wszyscy apostołowie.

31 węzłowy Burke

W internecie jest mapa rozmieszczenia niemieckich obozów koncentracyjnych. Sam się zdziwiłem ile i gdzie.

31 węzłowy Burke

Pierwsza część trafna , bez dwóch zdań. Ale dalej już gorzej. Najpierw ustalmy któż zacz Semita : to potomek Sema , syna Noego. A ten potomek to , m.in, Arab Żyd . Czyli bracia krwi po wspólnym praojcu. Są to fakty powszechnie znane ale jakby nieoficjalnie. Z powyższego wniosek że antysemita to takowy człek który ma coś ( oczywiście to skrót myślowy) do Semitów czyli do Araba i do Żyda. Czyli największymi antysemitami są w stosunku do siebie w/w nacje. Co zaś do wydawanie, prześladowania , donoszenia to polecam lekturę , na przykład, Adama Czerniakowa, Henryka Makowera, Emanuela Ringelbluma, Chaima A. Kaplana ( to ten od nazwania policji żydowskiej "żydowskimi rzeźnikami"), Ludwika Hirszfelda, Sary Zyskind, Philipa Friedmana... " Eichmann w Jerozolimie " jest zapewne Panu znany. Powyższa literatura jest potworna w swej antyżydowskiej ( antysemickiej ?) wymowie i wyszła spod ręki Żydów przecie i tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Polecam równie szokującą książkę, też Żyda, B.R Gigg : " Żydowscy żołnierze Hitlera" . Oraz : J.R. Nowak : "Żydzi przeciw Żydom. Zbrodnie żydowskiej policji , Judenratów i żydowskich kapo". Tak więc niech Pan nie bierz na klatę bredni różnych Weissów czy Weissów bo oni kłamią jako ta słynna bura suka. Niech Pan zapyta Żyda co wie, chce wiedzieć o Oszmianach albo kto łapał i doprowadzał rodaków na Umschlagplatz... I na koniec: Heydrich i Eichmann byli Żydami. To wszystko.31

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3