Pomarańczarnia MUKS niepokonana, Enea AZS wraca na zwycięski szlak

Karolina Olszewska zdobyła w niedzielnym meczu dla Pomarańczarni MUKS 11 punktów Fot. Adrian Wykrota
pierwsza liga kobiet. Pomarańczarnia MUKS Poznań jest wciąż niepokonana w I lidze. Na zwycięski szlak wróciła też Enea AZS Poznań. Czwartej porażki z rzędu doznała Tęcza Leszno i zamyka ligową tabelę.

Podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego tym razem rozprawiły się z rezerwami AZS AJP II Gorzów. W niedzielnym meczu poznanianki już do przerwy prowadziły różnicą 27 „oczek”.

Po zmianie stron szansę dostały więc zmienniczki i w pełni ją wykorzystały. Najbardziej zaimponowała 16-letnia Magdalena Kowalewska, która obok Iwony Szarzyńskiej, była najskuteczniejszą zawodniczką w ekipie gospodarzy. Czyżby młoda skrzydłowa to kolejny wielki talent z poznańskiej kuźni?

Już do przerwy „ustawiły” sobie spotkanie także zawodniczki Enei AZS. Kinga Woźniak i jej koleżanki nie miały problemu z pokonaniem beniaminka z Głuchołaz. Poznanianki przegrały tylko czwartą kwartę, kiedy wynik meczu był już rozstrzygnięty i do akcji wkroczyły rezerwowe.

Tradycyjnie już w ekipie gości najskuteczniejsze były Woźniak i Daria Marciniak. Dobre zawody rozegrała 17-letnia Karolina Stefańczyk, która zdobyła dla akademiczek dziesięć punktów.

Wreszcie nasz trzeci przedstawiciel na zapleczu ekstraklasy, X-Demon Tęcza Leszno przełknął kolejną gorzką pigułkę, tym razem w starciu z liderem rozgrywek, niepokonaną Koroną Kraków. To już czwarta porażka z rzędu podopiecznych Ryszarda Barańskiego. Może od dna leszczyniankom uda się odbić za tydzień, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Wodzisław Śląski, drużyną nie należącą do gigantów I ligi.

Wyniki I ligi koszykarek:
Pomarańczarnia MUKS Poznań – AZS AJP II Gorzów 86:63 (25:16, 30:12, 17:17, 14:18)
Najwięcej dla Pomarańczarni: Kowalewska 14, Szarzyńska 14, Klatt 13, Miśkiewicz 12.
Chrobry Basket Głuchołazy – Enea AZS Poznań 51:77 (22:24, 5:22, 10:20, 14:11)
Najwięcej dla Enei: Woźniak 16, Marciniak 11, Stefańczyk 10.
X-Demon Tęcza Leszno – Korona Kraków 51:73 (16:11, 4:22, 12:29, 19:11)
Najwięcej dla Tęczy: B atóg 14, Wojdalska 10, Hołtyn 6, Gadkowska 6.