Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poseł Górski w PO? Senator Rotnicka: Będę stanowczo protestować

Łukasz Cieśla, PEJ
Poseł Górski w PO? Senator Rotnicka: będę stanowczo protestować
Poseł Górski w PO? Senator Rotnicka: będę stanowczo protestować Paweł Miecznik
Poseł Tomasz Górski po odejściu z Solidarnej Polski trafi do PO? Od pewnego czasu takie wysyła sygnały. Część działaczy Platformy jest mu przeciwna. – Będę stanowczo protestować, zresztą nie tylko ja – mówi poznańska senator Jadwiga Rotnicka z PO.

Senator Jadwiga Rotnicka jest członkiem zarządu krajowego PO. To na nim może zapaść decyzja o przyjęciu, bądź odrzuceniu kandydatury posła Górskiego.

Jak podkreśla Rotnicka, Tomasz Górski miał kłopoty z prawem i to jeden z głównych powodów jej zastrzeżeń.

– Nie można przyjmować każdego. Czystość i etyka są dla mnie najważniejsze – zaznacza senator Rotnicka. – Poza tym poseł Górski był już w kilku ugrupowaniach, nie ma więc pewnie określonych poglądów.

Zobacz: Wybory do Parlamentu Europejskiego W Wielkopolsce. Triumfuje PO

Tomasz Górski w przeszłości był radnym oraz posłem PiS. Potem wraz ze Zbigniewem Ziobrą odszedł i wstąpił do Solidarnej Polski. Wystąpił z niej w ostatnią sobotę, tuż przed wyborami do PE.

Górski od 2006 roku jest bohaterem naszych publikacji. Wówczas, po artykule w „Głosie Wielkopolskim”, prokuratura wznowiła śledztwo ws. wyłudzeń kredytów w sklepach meblowych jego rodziny. Prokuratura chciała postawić posłowi zarzuty, ale nie zgodził się na to Sejm. Jeden z członków komisji regulaminowej mówił nam, że „zwyciężyło myślenie, że Górskiego powinni rozliczyć wyborcy, a nie sąd”.

Potem Górski miał jeszcze dwukrotnie sprawę o nielegalne finansowanie swoich kampanii wyborczych. Policja chciała go ukarać, ale tak długo prowadziła dochodzenia, że zarzuty się przedawniły.

– Jeśli Tomasz Górski wstąpiłby do PO, a takie sygnały się pojawiają, najchętniej zrezygnowałabym z takiego ugrupowania. Byłaby to jednak ostateczność. Na razie też nie ma oficjalnego komunikatu, że on chciałby do nas wstąpić – mówi Rotnicka.

A co o wstąpieniu Górskiego sądzi Rafał Grupiński, szef wielkopolskich struktur PO?
- Nie prowadzimy żadnych rozmów z panem posłem Górskim na temat jego przejścia do PO – mówi Rafał Grupiński, szef wielkopolskiej PO i jej klubu parlamentarnego. - Jedyne rozmowy, do których czasem dochodzi, dotyczą nakłonienia do poparcia naszych niektórych projektów ustaw. To jednak normalna praktyka w Sejmie, która dotyczy wielu innych posłów. I nie chcemy prowadzić z panem Górskim żadnych innych rozmów.

Rafał Grupiński żartobliwie dodaje, że wolałby, żeby „TIRy wypełnione plakatami wyborczymi Górskiego nie wjeżdżały na teren PO.

Tomasz Górski mówi z kolei, że wszystkie centroprawicowe ugrupowania są dla niego otwarte.

- Do wyborów parlamentarnych zostało jeszcze 1,5 roku. Teraz skupiam się na pracy w okręgu. Czy będę w PO? Tego nie wiem. Na jakiejś centroprawicowej liście zapewne będę, nie planuję bowiem kończyć kariery politycznej. I z doświadczenia mogę powiedzieć, że czyjaś niechęć do mnie w Poznaniu nie będzie miała większego znaczenia. Poza tym ja tej niechęci nie dostrzegam - mówi Tomasz Górski.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski