Poseł Krzysztof Ostrowski: Jestem lekarzem, nie jestem...

  Poseł Krzysztof Ostrowski: Jestem lekarzem, nie jestem przeciwny szczepieniom

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  21.09.2009 wroclaw przychodnia dolmed . gabinet zabiegowy . pielegniarka malgorzata chmielewska dokonuje szczepienia przeciwko grypie . szczepionka influvac
  1/4
  przejdź do galerii

  21.09.2009 wroclaw przychodnia dolmed . gabinet zabiegowy . pielegniarka malgorzata chmielewska dokonuje szczepienia przeciwko grypie . szczepionka influvac 2009 . zdjecie ilustracyjne . mezczyzna na zdjeciu to pozorant . grypa szczepionka dolmed gazeta wroclawska tomasz holod / polskapresse ©Fot. Tomasz Holod / Polskapresse

  Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej wszczął postępowanie wyjaśniające wobec posła Krzysztofa Ostrowskiego, lekarza z Gniezna i członka izby. Powodem miały być wypowiedzi posła dotyczące obowiązku szczepień. Sam zainteresowany nie uważa, aby jakiekolwiek jego wypowiedzi mogły szkodzić pacjentom.
  - Nigdy nie wypowiadałem się przeciwko szczepieniom, jako lekarz absolutnie doceniam tę formę profilaktyki zdrowotnej – mówi Krzysztof Ostrowski, poseł PiS z okręgu konińskiego. - Mówiąc krotko, jestem za szczepieniami, a nawet za pewną formą obowiązku. Należy jednak zastanowić się, czy można usprawnić system szczepień w Polsce, tym bardziej, że z roku na rok przybywa rodzin, w których nie szczepi się dzieci.

  Sprawdź: Za co Wielkopolska Izba Lekarska wszczęła postępowanie wobec posła Krzysztofa Ostrowskiego?

  Prezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej twierdzi, że powodem wszczęcia postępowania wobec posła nie był fakt, że głosował on za dalszym procedowaniem obywatelskiego projektu ustawy, w której pojawia się zapis o zniesieniu obowiązku szczepień. - Rzecznik chce sprawdzić, czy w wypowiedziach posła, który jest lekarzem, nie doszło do propagowania postaw antyzdrowotnych – tłumaczy Artur de Rosier, prezes WIL.

  Czytaj też: Dzieci bez szczepień nie pójdą do szkoły?

  - Uważam, że o wszystkich problemach, także tych w ochronie zdrowia, należy dyskutować, a proponowanie podjęcia debaty publicznej na temat szczepień absolutnie nie oznacza namawiania kogoś do nieszczepienia – mówi poseł Ostrowski. - Uważam również, że projekt ten trafił do Sejmu w niefortunnym momencie. Okres przed wyborami nie sprzyja podejmowaniu rzetelnej i merytorycznej dyskusji na tak poważny temat.

  Czytaj też: Lekarka krytykowała szczepienia. Musi ponieść karę

  POLECAMY:  Zobacz też: Minister zdrowia o projekcie ustawy likwidującej obowiązek szczepień

  (Źródło: TVN 24)

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 26 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »