Poznań City Center przegrał z MKK Siedlce po fatalnej końcówce!

Magdalena Idziorek była w środowym spotkaniu najskuteczniejszą zawodniczką w poznańskim zespole Fot. Grzegorz Dembiński
Poznańskie akademiczki nie mają ostatnio dobrej passy. W weekend nie obroniły tytułu mistrzyń Polski w kategorii juniorek starszych, a w środę przegrały ważny mecz w I lidze z MKK Siedlce. Porażka boli tym bardziej, że po trzech kwartach się na nią nie zanosiło.

– Mam nadzieję, że młode zawodniczki szybko zregenerują się i w ligowym spotkaniu zagrają na normalnym poziomie – mówił tuż po zakończeniu MPdo lat 20 trener poznanianek, Ryszard Barański.
W popularnej „Chwiałce” najlepiej wypadły jednak te zawodniczki, które nie uczestniczyły w juniorskim turnieju, czyli Magdalena Idziorek i Żaneta Durak. O przegranej akademiczek zadecydowała trzecia kwarta, w której miejscowe słaniały się już na nogach. Poznań City Center pozwolił sobie rzucić aż 24 punkty i tym samym powoli musi się już żegnać z pierwszym miejscem przed fazą play-off, bo do Ślęzy Wrocław i MKK Siedlce traci już dwa punkty.
Zawód sprawiła też Ostrovia, przegrywając w Łomiankach z najbardziej uzdolnioną w kraju młodzieżą. Honor Wielkopolski uratował Lider Swarzędz, wygrywając na wyjeździe z ŁKS.

Wyniki w I lidze koszykarek:
grupa mistrzowska:
Poznań City Center AZS – MKKSiedlce 65:68 (26:15, 13:14, 15:15, 11:24)
najwięcej punktów dla AZS: Idziorek 17, Durak 16 i Koperwas 10.
SMS PZKosz Łomianki – Ostrovia Ostrów 63:52 (20:15, 11:10, 9:13, 23:14)
najwięcej dla Ostrovii: Parysek 19, Kudłak 8.
grupa spadkowa: ŁKS SMS Łódź – Lider Swarzędz 64:75 (12:30, 20:15, 14:19, 18:11)
najwięcej dla Lidera: Grześczyk 26.