Nasza Loteria

Poznań Motor Show 2019. Premiery, ceny biletów, godziny otwarcia MTP. Targi Poznań Motor Show - program i największe atrakcje [31.03.2019]

RED
Tak wyglądały targi Poznań Motor Show 2018.
Tak wyglądały targi Poznań Motor Show 2018. Adrian Wykrota
Poznań Motor Show 2019 to jedne z największych targów motoryzacyjnych w Europie. Poznań Motor Show 2019 odbędzie się od 28 do 31 marca na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jakie są ceny biletów i godziny otwarcia? Jakie premiery planują wystawcy na Poznań Motor Show 2019? Co będzie największym hitem tegorocznej wystawy?

Poznań Motor Show 2019 odbędzie się w dniach 28-31 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To jedne z najbardziej prestiżowych i największych w Europie targów motoryzacyjnych. Jak tłumaczą organizatorzy - przez wielu miłośników motoryzacji targi Poznań Motor Show są nazywane "Małą Genewą". Takie określenie bierze się od największych targów motoryzacyjnych - Salon Genewa.

Czytaj też: Najdroższe auta Poznań Motor Show 2018. Sprawdź, czy twój portfel to udźwignie! [ZDJĘCIA]

- Cieszy nas, że w tym roku znów okażemy się godni tego miana. Poparciem tego po raz kolejny będą premiery prezentowane na Poznań Motor Show. Wiele z tych aut będzie można zobaczyć dopiero po raz drugi, a ich pierwsza prezentacja odbyła się 5 marca, właśnie na Salon Genewa

- nie ukrywał zadowolenia Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów Poznań Motor Show 2019.

Targi Poznań Motor Show goszczą w Poznaniu od 1992 roku. Co roku można na nich zobaczyć dziesiątki premier i samochodów koncepcyjnych. Na targach możemy też podziwiać motocykle, kampery, przyczepy kempingowe i samochody ciężarowe.

Sprawdź również: Poznań Motor Show: Jak od lat 20. zmieniały się targi motoryzacyjne w Poznaniu? [ZDJĘCIA]

Podczas Poznań Motor Show 2019 zostaną zaprezentowane pojazdy w ramach czterech salonów:

 • samochodowego,
 • motocyklowego,
 • caravaningowego,
 • ciężarowego.

Skalę poznańskich targów wskazują liczby. Wypełnione ma być 15 pawilonów i przestrzeń wokół nich. 170 wystawców zaproponuje 60 premier, a targi może odwiedzić ponad 150 tysięcy zwiedzających.

Poznań Motor Show 2019 - ceny biletów

Ceny biletów na Poznań Motor Show 2019 zależą od momentu, w którym je kupimy i dnia, którego chcemy odwiedzić targi motoryzacyjne. Obecnie bilety są dostępne w drugiej przedsprzedaży, trwa ona do 27 marca, więc zakończy się dzień przed rozpoczęciem Poznań Motor Show 2019.

- Zachęcamy do kupowania biletów w przedsprzedaży. Jest to po prostu szybsze, łatwiejsze, a przede wszystkim ceny są niższe

- mówi Dariusz Wawrzyniak.

W II przedsprzedaży bilety kosztują:

 • 500 zł za wstęp na Press Day (28.03.2019 r. - w godz. 8-14),
 • 120 zł za wstęp na VIP Day (28.03.2019 r. - w godz. 14-19),
 • 25 zł za wstęp w piątek, 29 marca, w godz. 10-18,
 • 30 zł za wstęp w sobotę, 30 marca, w godz. 10-18,
 • 25 zł za wstęp w niedzielę, 31 marca, w godz. 10-18.

W III przedsprzedaży (28-30.03) i sprzedaży w kasach, podczas wydarzenia, bilety kosztują:

 • 140 zł za wstęp na VIP Day (28.03.2019 r. - w godz. 14-19),
 • 29 zł za wstęp w piątek, 29 marca, w godz. 10-18,
 • 35 zł za wstęp w sobotę, 30 marca, w godz. 10-18,
 • 29 zł za wstęp w niedzielę, 31 marca, w godz. 10-18.

Bilety przez internet można kupić na stronie wydarzenia: Poznań Motor Show 2019. Poza tym możliwy będzie zakup wejściówki w kasach biletowych MTP już podczas trwania Poznań Motor Show.

Dzieci do 3 lat mogą wejść za darmo. Po bezpłatny bilet należy podejść do kierownika kas. Podane wyżej ceny, to koszt biletu jednorazowego.

Podczas Poznań Motor Show honorowana jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny. Dzięki niej można kupić bilet za 15 złotych od osoby. Z Kartą Dużej Rodziny należy podejść do kierownika kas. Wtedy zostanie wydany dokument, z którym można podejść do kasy i kupić tańszy bilet.

Czytaj więcej o Karcie Dużej Rodziny: Karta Dużej Rodziny 2019: kto może ją dostać? Jak wyrobić Kartę Dużej Rodziny. Punkty, partnerzy i zniżki w ramach karty

Bilety z uwzględnieniem Kart Dużej Rodziny będą sprzedawane w wejściach:

 • w Holu Północnym (World Trade Center, wejście od ul. Bukowskiej),
 • w Pawilonie 3A (róg Bukowskiej/Roosevelta),
 • w Holu Południowym (ul. Głogowska 16, wejście po dawnej restauracji McDonald's).

Poznań Motor Show 2019 - godziny otwarcia

Targi Poznań Motor Show 2019 trwają w dniach 28-31 marca 2019 r. Pierwszego dnia odbędzie się Press Day (od godz. 8 do 14) oraz VIP & Biznes Day (od godz. 14 do 19).

W kolejnych dniach targi będą otwarte w godzinach:

 • piątek, 29.03 - od godz. 10 do 18,
 • sobota, 30.03 - od godz. 10 do 18,
 • niedziela, 31.03 - od godz. 10 do 18.

Poznań Motor Show 2019 - jak i gdzie dojechać?

Organizatorzy Poznań Motor Show zachęcają, żeby na miejsce imprezy, czyli Międzynarodowe Targi Poznańskie przy ul. Głogowskiej 14 dojechać komunikacją miejską.

Osoby, które kupią bilet w przedsprzedaży, będą mogły w dniu imprezy, na który obowiązuje bilet - za darmo skorzystać z komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Żeby to zrobić należy mieć przy sobie wydrukowany bilet na Poznań Motor Show 2019.

Jadąc komunikacją miejską, w zależności od wybranego wejścia można skorzystać z linii tramwajowych i autobusowych:

 • do Wejścia Wschodniego przy ul. Głogowskiej dojedziemy tramwajem linii nr 5, 6, 8, 10, 11 oraz 18. Wysiąść należy na przystanku Most Dworcowy
 • Do Wejścia Południowego od ulicy Głogowskiej dowiezie nas tramwaj linii nr 12, 14, 19 na przystanek przy peronach kolejowych na Dworcu Zachodnim. Dojedziemy także tramwajami linii nr 3, 8, 11 oraz 12 na przystanek Dworzec Zachodni na ulicy Głogowskiej.
 • Do Wejścia Północnego od ulicy Grunwaldzkiej dojeżdża tramwaj linii nr 6, 13 oraz 15, a także autobusy linii nr 48, 59, 63, 64, 69 i 77.
 • Ponadto niedaleko wejść od ulicy Głogowskiej znajdują się poznański dworzec kolejowy i autobusowy.

Jeśli zamierzamy zdecydować się na dojazd samochodem - opcji również jest kilka. Za darmo możemy zostawić samochód na parkingu centrum handlowego Posnania przy ul. Pleszewskiej 1 oraz obok centrum handlowego M1 na Franowie. Stamtąd należy się udać w dalszą podróż komunikacją miejską.

Zobacz: Poznań Motor Show 2018: Na Moście Dworcowym prawdziwe tłumy - ciągną na targi motoryzacji [ZDJĘCIA]

Bliżej MTP możemy skorzystać z parkingu targów. Posiada on 850 miejsc, znajduje się przy ul. Matejki 63, 350 metrów od terenów wystawowych. Można tam zaparkować autobusem lub samochodem.

Poza tym do wyboru jest jeszcze szukanie miejsca w Strefie Płatnego Parkowania (wolnych może być w dniach Poznań Motor Show niewiele) oraz zostawienie samochodu na Parkingu Rondo Kaponiera pod Rondem Kaponiera. Tutaj zapłacimy 3 zł za godzinę postoju.

Poznań Motor Show 2019 - utrudnienia

Targi Poznań Motor Show co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. To także wyzwanie dla kierowców, którzy próbują dojechać na miejsce imprezy. Policja zarządziła więc zmianę w organizacji ruchu wokół Międzynarodowych Targów Poznańskich.**Na co zwrócić uwagę od 28 do 31 marca 2019 r.?**

Na ulicy Śniadeckich, po obu jej stronach, na odcinku od ul. Głogowskiej do Grunwaldzkiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju. Jeśli ktoś zdecyduje się zostawić swój samochód w tym miejscu, musi się liczyć z tym, że zostanie on odholowany na jego koszt. Informować o tym będą także znaki drogowe.

Poza tym na skrzyżowaniu ul. Głogowskiej z Zachodnią (przy budynku Poczty Polskiej) oraz przy torowisku tramwajowym prowadzącym do Dworca Zachodniego znajdą się zapory i znaki zakazu ruchu.

Dodatkowo zapory uniemożliwią również parkowanie na skwerze Wincentego i Jana Wierzejewskich oraz na ulicy Grunwaldzkiej od przejścia dla pieszych za skrzyżowaniem z Bukowską do skrzyżowania z Szylinga. Można będzie nadal korzystać z wytyczonych miejsc postojowych i nie zostaną one wyłączone.

- Informacje o zmianach organizacji ruchu związanych z imprezą targową będą wyświetlane na tablicach systemu ITS

- dodają przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.

Poznań Motor Show 2019 - wejście i plan targów

Na targi Poznań Motor Show 2019 możemy wejść w tych miejscach:

 • przez Wejście Wschodnie (ul. Głogowska, od strony Mostu Dworcowego),
 • przez Wejście Południowe (ul. Głogowska, była restauracja McDonald's),
 • przez wejście naprzeciw hotelu Sheraton (pawilon 3A, ul. Bukowska),
 • przez Wejście Północne (WTC, ul. Bukowska),
 • przez Wejście Zachodnie (ul. Śniadeckich).

Poznań Motor Show 2019 odbywać się będzie w pawilonach 1, 2, 3, 3A, 5, 5A, 6, 8, 8A, 15.0,15.1, a także na terenie otwartym:

Poznań Motor Show 2019. Premiery, ceny biletów, godziny otwarcia MTP. Targi Poznań Motor Show - program i największe atrakcje [31.03.2019]
materiały prasowe

Poznań Motor Show 2019 - atrakcje

Poznańskie targi motoryzacji, to okazja do wzięcia udziału w jednej z wielu imprez towarzyszących. Na Poznań Motor Show 2019 również nie będzie brakowało atrakcji. Co przygotowali organizatorzy?

Salon Detailingowy
To pierwsze takie oficjalne wydarzenie w Polsce. Dzięki współpracy MTP z wiodącą marką detailingową (zajmującą się pielęgnacją pojazdów) ADBL - takie stoisko mogło powstać podczas Poznań Motor Show. Zwiedzający będą się mogli dowiedzieć jak pielęgnować swoje samochody i co może zaoferować wyspecjalizowana firma.

Kongres Move - Mobility & Vehicles
W tym roku odbędzie się druga edycja kongresu Move. Będzie można wziąć w niej udział w dniach 28-29 marca w Sali Ziemi MTP w czasie Poznań Motor Show 2019. Kongres poświęcony będzie zagadnieniom elektromobilności.

- To pięć ścieżek tematycznych: energetyka i ładowanie, transport jako usługa, nowe modele biznesowe, smart city i innowacje. Ambicją organizatorów jest, aby podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce i czwartych pod względem wielkości w Europie, corocznie omawiać wiodące trendy w branży e-mobility

- mówi Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych. Więcej informacji o kongresie można znaleźć tutaj: Kongres Move.

W zeszłym roku Kongres Move przebiegał tak:

Blackzone
To wystawa aut modyfikowanych. W jednym miejscu znajdują się najbardziej dopracowane i stuningowane samochody w całej Polsce. Blackzone odbywa się już po raz czwarty.

Stunt Wars Poland
W zawodach tych biorą udział zawodnicy stunt ridingu, czyli freestylu motocyklowego. W Stunt Wars Poland biorą udział zawodnicy z różnych krajów, tworząc dla publiczności Poznań Motor Show niesamowite widowisko. Na zwycięzcę czeka nagroda wysokości sześciu tysięcy złotych.

- Podczas Poznań Motor Show 2018 po raz pierwszy organizowaliśmy te zawody i odniosły one duży sukces. Mówiło się, że to jedne z dwóch najlepszych konkursów ubiegłego sezonu. Między innymi dlatego w tym roku odwiedzą nas najlepsi zawodnicy w stuncie na świecie i sędziowie - m. in. z USA

- dodaje dyrektor Poznań Motor Show 2019.

Tak wyglądały zmagania rok temu:

Poznań Motorbike Show
To już druga edycja konkursu. Biorą w nim udział właściciele personalizowanych motocykli i ich maszyny. Poznań Motorbike Show będzie się odbywał w pawilonie 7a. Nagrody zostaną przyznane w minimum trzech kategoriach:

 • Freestyle
 • Modified Harley
 • Cafe Racer

Na zwycięzcę w każdej czeka nagroda wysokości tysiąca złotych.

Sprawdź także: Poznań Motor Show 2018: Poznańska premiera elektrycznego Hyundai Kona [ZDJĘCIA]

Konkursy, plebiscyty, nagrody
W czasie Poznań Motor Show 2019 przyznane zostanie szereg nagród motoryzacyjnych. Wśród najważniejszych są Poznań Motor Show Awards, gala Best Car czy Orły Motoryzacji. Poza tym w konkursach dla widzów do wygrania będzie możliwość tygodniowego wyjazdu kamperem czy motocykl Junak.

Inne zaplanowane atrakcje, to m. in.:

 • Tory offroad na terenie zewnętrznym
 • Arena Videoblogerów Motoryzacyjnych
 • Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników i Lakierników
 • IX Ogólnopolski Zlot Caravaningowy
 • Alternative Fuel Technology - targi paliw alternatywnych

Poznań Motor Show 2019 - premiery

Na Poznań Motor Show 2019 można się spodziewać kilkudziesięciu premier nowych samochodów. Oprócz tego, swoje stoiska będą miały koncerny, takie jak Volkswagen. Na pewno zaprezentuje on produkowany we Wrześni samochód caravaningowy, kamper: Volkswagen California.

Czytaj: Poznań Motor Show 2019: Volkswagen, Audi, Mercedes, BMW. Sprawdź premiery od największych koncernów motoryzacyjnych [ZDJĘCIA]

Tomasz Tonder, rzecznik Volkswagen Group Polska przyznał, że koncernu nie mogło zabraknąć na największych targach motoryzacyjnych w Polsce. W końcu grupa Volkswagena jest największą tego typu w naszym kraju.

- Każda z naszych marek zaprezentuje nowy samochód koncepcyjny. Poza tym nie zabraknie premier nowych modeli - np. odświeżonej wersji Volkswagena Passata - najpopularniejszego samochodu klasy średniej na świecie. Niedługo sprzedamy egzemplarz nr 30 mln

- mówi Tonder.

Grupa na Poznań Motor Show zaprezentuje też najnowsze pojazdy marek: Audi, Seat, Cupra czy Skoda. Nie zabraknie też legendarnego Porsche 911 w najnowszej wersji.

Poza tym zaprezentowany ma zostać np.:

 • Hundai Nexo - SUV zasilany paliwami wodorowymi
Oto Hundai Nexo
Oto Hundai Nexo materiały prasowe
 • Mitsubishi ASX MY 2020
Tak wygląda SUV - Mitsubishi ASX.
Tak wygląda SUV - Mitsubishi ASX. materiały prasowe
 • Mitsubishi Triton
To nowy Mitsubishi Triton.
To nowy Mitsubishi Triton. materiały prasowe

Więcej premierowych aut z Poznań Motor Show 2019 zobaczysz w naszej galerii:

Poznań Motor Show 2019 odbywać się będzie na Międzynarodowych Targach Poznańskich od 28 do 31 marca. W tym czasie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt nowych modeli samochodów. Niektóre z nich to auta koncepcyjne, inne można już kupić. Styl i charakterystyka premierowych samochodów jest bardzo różnorodna. Zobaczymy zarówno codzienne auta, jak i sportowe maszyny.Jakie dokładnie? Sprawdź w naszej galerii!Przejdź do następnego slajdu --->Więcej informacji o Poznań Motor Show 2019 znajdziesz tutaj: Poznań Motor Show 2019. Polskie premiery, ceny biletów, godziny otwarcia i atrakcje. Zobacz program Motor Show

Poznań Motor Show 2019: Zobacz polskie premiery targów motor...

Zobacz jak wyglądał Poznań Motor Show 2018:

Targi Poznań Motor Show 2018 rozpoczęte! Na MTP można już podziwiać najnowsze modele aut, motocykli i kamperów. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Poznań Motor Show 2018 wystartował. Zobaczcie najnowsze samo...

Zobacz też:

Targi Poznań Motor Show nie odbędą się w 2020 roku. Impreza, którą pierwotnie planowano na marzec, została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Szukano dla niej nowego terminu. Ostatecznie ustalono, że poznańskie święto motoryzacji odbędzie się dopiero w kwietniu 2021 roku. Wtedy też na MTP, prócz supersamochodów i motoryzacyjnych nowinek, na stoiskach nie brakuje pięknych hostess, które zawsze towarzyszą podobnym wydarzeniom.Zobaczcie najpiękniejsze dziewczyny z Poznań Motor Show.Zobacz kolejne zdjęcie ----------->

Motor Show Poznań: Zobacz hostessy, które odwracają uwagę od...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andrzej66
|bardzo proszę o pomoc

pomagam.pl/andrzejkulis
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski