Poznań: Na Dębcu książki będą krążyć z rąk do rąk. Wszystko...

  Poznań: Na Dębcu książki będą krążyć z rąk do rąk. Wszystko dzięki regałowi do bookcrossingu

  MRT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na Dębcu pojawił się właśnie pierwszy w historii dzielnicy regał do bezpłatnego wymieniania książek. To oznacza początek bookcrossingowej akcji „Dębiec wymienia książki”.
  Przez pierwszy okres trwania akcji na Dębcu, książki można wymieniać w godzinach otwarcia biura sprzedaży Red Parku, tj. od poniedziałku do piątku w

  Przez pierwszy okres trwania akcji na Dębcu, książki można wymieniać w godzinach otwarcia biura sprzedaży Red Parku, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 18. ©Red Park

  Zaopatrzony w pozycje literatury różnych gatunków regał czeka na czytelników w biurze sprzedaży inwestycji Red Park przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 382 (obok Lasku Dębieckiego). Z akcji może skorzystać każdy. Wystarczy przyjść do biura, wybrać książkę z regału, i odłożyć na niego inną.

  – Bookcrossing pozwala na bezpłatne dzielenie się książkami. Chcemy popularyzować czytelnictwo na Dębcu, a tym samym zbliżyć mieszkańców do siebie poprzez wymienianie się książkami – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Park.

  Jeden regał stanął w biurze sprzedaży Red Parku, z kolei drugi za jakiś czas ruszy w wycieczkę po Dębcu. Być może regał tymczasowo pojawi się w klubie osiedlowym, Galerii Dębiec, w szkołach, a możliwe, że nawet w parku.

  Przez pierwszy okres trwania akcji na Dębcu, książki można wymieniać w godzinach otwarcia biura sprzedaży Red Parku, tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 18.

  Idea "krążącej książki" narodziła się w 2001 roku w USA. Działania zainicjował programista komputerowy, Ron Hornbaker. Bookcrossing ma na celu stworzenie przez czytelników swoistej globalnej biblioteki, bez regulaminów, opłat i kart bibliotecznych.

  POLECAMY:
  Książki na przystanku. Dla każdego - zobacz wideo:

  źródło: Telewizja NTL/x-news.pl.


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo