Poznań: Niebezpieczne przejścia dla pieszych w mieście....

  Poznań: Niebezpieczne przejścia dla pieszych w mieście. Zobacz, które przejścia są najgroźniejsze i najniebezpieczniejsze

  red

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przejście na ul. Grunwaldzkiej, przy skrzyżowaniu z Marszałkowską, jest uznawane za jedno z najniebezpieczniejszych. To właśnie tutaj doszło do ostatniego
  1/11
  przejdź do galerii

  Przejście na ul. Grunwaldzkiej, przy skrzyżowaniu z Marszałkowską, jest uznawane za jedno z najniebezpieczniejszych. To właśnie tutaj doszło do ostatniego tragicznego wypadku. Mieszkańcy od lat walczą o sygnalizację na tym przejściu.

  Zobacz też: Mieszkańcy od lat walczą o przejście na Grunwaldzkiej

  Sprawdź, które przejścia w Poznaniu są niebezpieczne --->

  ©Google Street View

  Skrzyżowanie Taczanowskiego z Gwiaździstą, Hetmańską z Jarochowskiego, Grunwaldzkiej z Marszałkowską czy pasy przy centrum krwiodawstwa - to tylko niektóre przejścia dla pieszych, które nasi czytelnicy wskazali jako najniebezpieczniejsze w Poznaniu. Zobaczcie, które przejścia zostały wybrane przez naszych czytelników jako najgroźniejsze w Poznaniu.
  Co jakiś czas w Poznaniu mówi się o konieczności poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Najczęściej są to głosy pochodzące ze strony poszczególnych rad osiedli, które zwracają uwagę na potencjalnie niebezpieczne przejścia. W tym roku doszło do ponad 170 wypadków samochodowych z udziałem pieszych, z czego cztery osoby poniosły śmierć.

  Ostatnie tragiczne zdarzenie miało miejsce 3 maja, kiedy to samochód potrącił dwoje starszych ludzi na przejściu dla pieszych na ul.
  Grunwaldzkiej, przy skrzyżowaniu z ul. Marszałkowską. 75-letnia kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. I właśnie to przejście dla pieszych jest uznawane przez naszych czytelników jako jedno z najniebezpieczniejszych w Poznaniu.  W ostatnich dniach zapytaliśmy naszych czytelników opinię na temat poznańskich przejść dla pieszych. Wiele osób zwraca uwagę, że w praktyce niebezpieczne jest każde przejście na drodze, która posiada dwa pasy w jednym kierunku na jezdni, zaś na przejściu nie ma sygnalizacji. Czytelnicy zwracali uwagę na przejścia na ul. Grunwaldzkiej, Głogowskiej czy Hetmańskiej.

  - Niestety wiele razy tak miałam, że jestem na przejściu, dochodzę do kolejnego pasa ruchu mijając pierwszy zatrzymany samochód, a na drugim pasie już wymija poprzedni i na pełnym gazie przejeżdża - pisała nasza czytelniczka.

  Niektórzy zwrócili też uwagę na przejścia przy rondach. - Kierowcy przejeżdżający przez rondo często są tak skupieni na tym, że zjeżdżając z niego myślą, że to koniec zabawy. A zostaje jeszcze krok ostatni, czyli zatrzymanie się przed pasami, gdzie mieszkańcy mają zielone światło - pisał jeden z czytelników.

  Zobacz też: Poznań: Ponad 170 wypadków z udziałem pieszych, 4 ofiary śmiertelne w 2019 r. Które ulice są najniebezpieczniejsze?

  Kolejna czytelniczka wskazywała np. na przejście dla pieszych przy centrum krwiodawstwa przy ul. Marcelińskiej. - Przechodzący przed stojącym, przepuszczającym przechodniów autobusem MPK (145 i 169) narażeni są na wyjeżdżających nagle i bardzo szybko zza autobusu innych kierowców. Ciągła linia i zasady ruchu drogowego w tym miejscu w ogóle nie obowiązują - pisała.

  Polecamy:


  Nie zabrakło też przejścia na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Kościelnej. - Pracuję przy samym skrzyżowaniu i praktycznie codziennie dochodzi do stłuczek (przy wyjeżdżaniu z Kościelnej w stronę Ogrodów) a i nierzadko do potrąceń pieszych - informował nas czytelnik.

  Jako niebezpieczne było też wskazane przejście na ul. Hetmańskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Jarochowskiego. - Przejście bez świateł przez torowisko, gdzie tramwaj pędzi 50 i więcej km na godzinę oraz z każdej strony droga dwupasmowa. Ciągle słyszę piski opon, bo kierowca zatrzyma się na jednym pasie, a na drugim już nie. Tam jest masakra! Bardzo dużo ludzi korzysta z tego przejścia, dzieci tędy chodzą do szkoły (SP 69). A urzędnicy co? Mieszkam tu 7 lat, nic a nic się nie zmieniło - pisał czytelnik.

  Zobaczcie w naszej galerii najniebezpieczniejsze przejścia dla pieszych w Poznaniu.

  Zobacz galerię  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY