Poznań: Nowa szkoła i przedszkole coraz bliżej...

  Poznań: Nowa szkoła i przedszkole coraz bliżej [WIZUALIZACJE]

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak ma wyglądać nowe przedszkole na Strzeszynie
  1/10
  przejdź do galerii

  Tak ma wyglądać nowe przedszkole na Strzeszynie ©PIM

  Lada dzień w Poznaniu rozpoczną się dwie duże inwestycje oświatowe. Zyskają na tym najmłodsi poznaniacy - ze Strzeszyna i Szczepankowa.
  6 milionów złotych - tyle miasto Poznań zainwestuje w rozbudowę Zespołu Szkół nr 6 na Szczepankowie. Prace mają rozpocząć się już w lipcu. Dzieci zyskają lepsze warunki nauki już we wrześniu 2017.

  - Od wielu lat borykamy się z brakiem miejsca - przyznaje Tamara Przybyła-Bartczak, dyrektorka Zespołu Szkół nr 6. - O rozbudowę staraliśmy się wspólnie z radą rodziców i radą osiedla.

  Obecnie w szkole na Szczepankowie uczy się ponad 600 dzieci (ze Szkoły Podstawowej nr 61 i Gimnazjum nr 35). Znajduje się tam 27 oddziałów, a tylko 17 sal lekcyjnych.

  - Jest bardzo ciasno. W szkole musieliśmy wprowadzić zmianowość, także w klasach 1-3 - mówi Tamara Przybyła - Bartczak. Jak wyjaśnia, po rozbudowie pedagodzy zyskają pokój nauczycielski z prawdziwego zdarzenia, a uczniowie siedem nowych sal lekcyjnych, piękną bibliotekę i dużą salę gimnastyczną.

  - Obecne jest za mała na nasze potrzeby. W nowej będą mogły ćwiczyć jednocześnie dwie grupy dzieci - tłumaczy Tamara Przybyła-Bartczak.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Luboński padół

  mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Tymczasem wyprowadzając się z Poznania do Lubonia trafiam na podstawówkę, w której jest 800 dzieci. Młodzi chodzą na dwie zmiany, a lekcje nawet w pierwszej klasie kończą się o 17:25. Pani...rozwiń całość

  Tymczasem wyprowadzając się z Poznania do Lubonia trafiam na podstawówkę, w której jest 800 dzieci. Młodzi chodzą na dwie zmiany, a lekcje nawet w pierwszej klasie kończą się o 17:25. Pani burmistrz tyle naobiecywała, a teraz nic z tym nie robi. Za to kolejne osiedla rosną! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak widzę te okna do ziemi...

  Asia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  w dodatku nieotwierane, bo będzie wentylacja to ... nóż się w kieszeni otwiera. Uczę właśnie w takiej klasie - od południa mam salę. Projektant wyliczył, że w sali wystarczy jeden kanał...rozwiń całość

  w dodatku nieotwierane, bo będzie wentylacja to ... nóż się w kieszeni otwiera. Uczę właśnie w takiej klasie - od południa mam salę. Projektant wyliczył, że w sali wystarczy jeden kanał wentylacyjny fi 110 gdy jest tam 25 dzieci. Efekt: w sali jest prawie 30 stopni krew z nosa u dzieciaków... skończy się prokuratorem.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo