Poznań: W piątek i sobotę lepiej zostaw samochód przed domem

  Poznań: W piątek i sobotę lepiej zostaw samochód przed domem

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Do soboty w Poznaniu będą trwały uroczystości związane z rocznicą chrztu Polski. Dla uczestników będą dodatkowe tramwaje i autobusy. Lepiej zrezygnować z samochodu.
  Pojazdy zaparkowane na zakazach będą odholowane na koszt właściciela

  Pojazdy zaparkowane na zakazach będą odholowane na koszt właściciela ©Straż Miejska

  Na uroczystości związane z rocznicą chrztu Polski lepiej wybrać się komunikacją miejską. Ci, którzy jednak zdecydują się na samochód, muszą liczyć się z licznymi zamknięciami jezdni, zakazami parkowania i przede wszystkim staniem w korkach. Do tego samochody zaparkowane na zakazach zatrzymywania się i postoju na ulicach, w okolicach gdzie będą odbywały się uroczystości, będą odholowane jeszcze przed ich rozpoczęciem. I to na koszt właściciela pojazdu.

  Przy katedrze i farze
  Uczestnicy obchodów 1050-lecia chrztu Polski będą mogli korzystać z transportu publicznego organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego za darmo (do soboty).
  Do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji zbiorowej w Poznaniu i aglomeracji poznańskiej upoważniać będzie bilet wstępu na główne obchody rocznicowe organizowane 16 kwietnia na INEA Stadionie.

  W piątek obowiązywać będzie zakaz ruchu i zatrzymywania się pojazdów na ulicach Ostrowa Tumskiego, na północ od ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Analogiczne zakazy będą obowiązywać w obszarze Śródki, ulicy Bydgoskiej i Gdańskiej. Ponadto wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na ul. Wieżowej i Zagórze, a wjazd na ulice Ostrowa Tumskiego na południe od ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego dozwolony będzie tylko dla pojazdów upoważnionych, w tym mieszkańców. W związku z tym na jezdni zachodniej ul. ks. Zdzisława Bernata zostanie wyznaczony parking, dostępny dla mieszkańców Ostrowa. Na wschodniej jezdni ul. Bernata wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w kierunku ul. Głównej.

  W piątek do godz. 17.00 obowiązywać będzie zakaz ruchu i zatrzymywania się pojazdów na placu Kolegiackim oraz przyległym odcinku ul. Za Bramką (od ul. Wszystkich Świętych) i ul. Ślusarskiej (od ul. Wodnej). Ponadto w tym czasie na ul. Wielkiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.

  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  udostępniony parking MTP przy ul. Matejki ?

  fox (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  To , że przy Matejki jest parking MTP i można z niego korzystać, to nic nadzwyczajnego. Płacisz i wjeżdżasz . Ale gdyby mieszkańcy ul. Śniadeckich i uliczek w pobliżu ,mogli tam zaparkować gratis,...rozwiń całość

  To , że przy Matejki jest parking MTP i można z niego korzystać, to nic nadzwyczajnego. Płacisz i wjeżdżasz . Ale gdyby mieszkańcy ul. Śniadeckich i uliczek w pobliżu ,mogli tam zaparkować gratis, na czas ograniczeń zastosowanych przez miasto (?), to byłaby dobra informacja. Niestety. Na kartkach zatykanych przez Straż Miejska, za wycieraczki samochodów takiej informacji nie ma. Czekam z utęsknieniem na koniec sesji wyjazdowej Parlamentu RP. A swoją drogą życzyłbym sobie takiej asysty sił porządkowych w czasie trwania imprez targowych uciążliwych dla mieszkańców MTP z bardziej prozaicznych powodów. Pozdrawiam.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żałosne są te komentarze o tłustych katabasach i starożytnym Egipcie

  Snajper (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 11

  Coś takiego nazywa się BIADOLENIE. Mamy 1050 lat od Chrztu Polski czyli wydarzenia, które ukształtowało całą naszą historię, dzięki któremu zeszliśmy z drzew i zaczęliśmy budować cywilizację, która...rozwiń całość

  Coś takiego nazywa się BIADOLENIE. Mamy 1050 lat od Chrztu Polski czyli wydarzenia, które ukształtowało całą naszą historię, dzięki któremu zeszliśmy z drzew i zaczęliśmy budować cywilizację, która dzisiaj właśnie jest raniona m.in. przez takie właśnie BIADOLENIE.
  Jestem dumny z tego, że obchodzimy w naszym mieście tą rocznicę. I wszyscy powinniśmy to robić z podniesionymi głowami. Reszta Europy może nam tylko zazdrościć, bo oni już nie mają chrześcijaństwa tylko boją się muzułmanów.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  windą do nieba

  kom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ja tam nie narzekam. Są do wyboru jeszcze dwie możliwości dodatkowe. Ominąć Poznań lub korzystać w tym mieście z najbezpieczniejszego środka lokomocji jakim jest winda.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zabolało księdza?

  Kleofas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Maści na ból d... zabrakło?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pewnie Julek wciąż podbiera dla swoich kochasiów

  antyparówa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  to i zabrakło...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .....

  poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Dobrze, że służby dodatkowo informują o zakazie parkowania. Podziękowania dla straży miejskiej i policji. Oby tak dalej.
  Jutro do pracy jadę tramwajem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  HMMM

  JA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  JAK CHCE SIE WARSZAWCE IMPREZY ROBIĆ W NASZYM MIEŚCIE MOGLI BY NAM 3 RAMĘ WYBUDOWAĆ BO U SIEBIE JUŻ KOŃCZĄ. MAM NADZIEJĘ ŻE WYSTAWIĄ RACHUNEK ZA UŻYTKOWANIE STADIONU TARGÓW I BLOKADĘ PASA ztm-OWI

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Może niech wywiozą wszystkie samochody z całego Poznania

  Kaan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 6

  Oczywiście z wyjątkiem aut katabasów, bo im się "należy", a mieszkańcy na kolana i całować tłuste, upierścienione łapska.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Myślę, że już niewiele

  Asia-historyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 5

  Brakuje nam do starożytnego Egiptu... posągi już mamy, nietykalną hierarchię KK, brak kontroli majątku KK, pełna usłużność władz państwa .... ciekawe kiedy będzie nakaż padania na kolana..

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY