Poznań: Zbigniew Wodecki okiem Kamila Bałuka w winiarni Pod...

  Poznań: Zbigniew Wodecki okiem Kamila Bałuka w winiarni Pod Czarnym Kotem

  Zdjęcie autora materiału

  Sebastian Gabryel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zbigniew czy Zbyszek? Skrzypek klasyczny czy trębacz rozrywkowy? Artysta estradowy czy muzyk awangardowy? To tylko przykłady pytań, jakie w książce „Wodecki.
  1/4
  przejdź do galerii

  Zbigniew czy Zbyszek? Skrzypek klasyczny czy trębacz rozrywkowy? Artysta estradowy czy muzyk awangardowy? To tylko przykłady pytań, jakie w książce „Wodecki. Tak mi wyszło” stawia Kamil Bałuk. ©materiały archiwalne

  Zbigniew czy Zbyszek? Skrzypek klasyczny czy trębacz rozrywkowy? Artysta estradowy czy muzyk awangardowy? To tylko przykłady pytań, jakie w książce „Wodecki. Tak mi wyszło” stawia Kamil Bałuk. Współautor tej szalenie interesującej pozycji opowie o kulisach swojej reporterskiej pracy, dzięki której czytelnik poznaje Zbigniewa Wodeckiego – wybitnego muzyka i wokalistę – od nieznanych wcześniej stron.
  Jak podkreśla reporter, ten zmarły przed dwoma laty artysta miał dwa życiorysy.

  – W pierwszym występował w filharmoniach jako skrzypcowy solista, podbijał Europę u boku Ewy Demarczyk, szalał w jazzowych improwizacjach i nagrywał piosenki, które wyprzedzały resztę polskiego popu przynajmniej o długość plerezy. W drugim uchodził za eleganckiego pana z telewizji, showmana w popularnych programach, muzyczną instytucję – pisze Bałuk w zapowiedzi książki.

  Warto dodać, że drugą jej część stanowi wywiad-rzeka, który z Wodeckim przeprowadził Wacław Krupiński.  Spotkanie autorskie z Kamilem Bałukiem na temat książki „Wodecki. Tak mi wyszło”
  • 6 lutego o godz. 20
  • Winiarnia „Pod Czarnym Kotem”
  • Wstęp jest bezpłatny

  POLECAMY:

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo