Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznańskie Dni Rodziny 2020: Gry miejskie, zabawy, spotkania, warsztaty dla dzieci i podcasty. W tym roku wyjątkowo online. Zobacz program

Anastazja Bezduszna
Anastazja Bezduszna
Poznańskie Dni Rodziny w 2020 roku przenoszą się do internetu.
Poznańskie Dni Rodziny w 2020 roku przenoszą się do internetu. Grzegorz Dembiński
15 maja wystartowały Poznańskie Dni Rodziny 2020. Gry miejskie, zabawy, spotkania, warsztaty dla dzieci czy podcasty dla rodziców - wszystko w wyjątkowej formule online - przez ponad dwa tygodnie czekać będzie na poznanianki i poznaniaków w każdym wieku. Miasto Poznań zaprasza do udziału w wydarzeniach, które zainauguruje koncert bajkowych piosenek, transmitowany na miejskim profilu. Na wirtualnej scenie zobaczymy i usłyszymy artystów poznańskiego Teatru Muzycznego.

Poznańskie Dni Rodziny to ponad dwa tygodnie wypełnione wydarzeniami, w których wziąć mogą udział wszyscy mieszkańcy miasta - od najmłodszych do najstarszych. Oficjalnie rozpoczynają się 15 maja w Międzynarodowy Dzień Rodziny.

- Już po raz ósmy świętujemy Dni Rodziny w Poznaniu, choć po raz pierwszy - w tak bardzo domowym otoczeniu. Wiem, jak trudny to czas dla wszystkich i jak wielka jest tęsknota dziadków za wnukami i rodziców za dziećmi, których nie widziało się od tygodni. Dziękuję wszystkim za zrozumienie potrzeby izolacji, która stała się przejawem prawdziwej troski i poczucia odpowiedzialności za zdrowie bliskich - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Sprawdź też:

- Mam nadzieję, że tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny w tej wirtualnej formie pozwolą na radość, kontakt i integrację między pokoleniami i będą jedynymi, których doświadczymy w ten sposób.

Poznańskie Dni Rodziny zainauguruje koncert w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego

15 maja o godzinie 18 na profilu facebookowym miasta Poznania będzie można zobaczyć i wysłuchać najpopularniejszych utworów z bajek wystawianych na deskach teatru w ostatnich latach.

Na wirtualnej scenie, prosto z Pacanowa, wystąpi Koziołek Matołek wraz wielkopolską obstawą: Pyrą i Rogalem. Wprost z kart powieści Rudyarda Kiplinga pojawią się bohaterowie "Księgi Dżungli", czyli sprytna i tajemnicza czarna pantera Bagheera, złowieszczy tygrys Sheer Khan, a także zabawny pyton skalisty Kaa. Nie zabraknie też przebojowych bohaterów "Madagaskaru - musicalowej przygody", a więc zebry Marty'ego i marzącego o steku lwa Aleksa.

- Mimo trudnych okoliczności związanych z epidemią, nie rezygnujemy z prezentowania poznaniankom i poznaniakom szerokiej oferty wielu instytucji i organizacji pozarządowych, które na co dzień działają na rzecz rodzin - mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Najbliższe ponad dwa tygodnie to doskonała okazja, by spędzić czas w rodzinnym gronie i umocnić międzypokoleniowe więzi. Dziadkowie, dzieci, rodzice - każdy znajdzie coś dla siebie.

W trakcie ponad dwóch tygodni trwania tegorocznej edycji Poznańskich Dni Rodziny będzie można skorzystać z wielu zróżnicowanych propozycji.

- W programie znalazły się zarówno warsztaty, jak i inicjatywy rozwijające kreatywność i pozwalające ciekawie spędzić czas - informuje Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. - Wierzę, że takie wirtualne spotkania, których ideę świetnie zrozumiały i przygotowały nasze organizacje pozarządowe,spotkają się z zainteresowaniem poznanianek i poznaniaków.

Sprawdź też:

Swoje propozycje w ramach Poznańskich Dni Rodziny 2020 roku przygotowały miejskie instytucje kultury. Brama Poznania zaprosi do gry miejskiej online - "Poznańskim Szlakiem Legend dla dzieci" lub quizu rodzinnego sprawdzającego wiedzę o legendach związanych ze stolicą Wielkopolski. Pracownicy Biblioteki Raczyńskich poczytają bajki, a w Domu Kultury "Stokrotka" zorganizowane zostaną zajęcia kreatywne, dostępne online. W ramach "Zaczarowanej Kolorowej Krainy" uczestnicy będą mogli poeksperymentować z przedmiotami i składnikami, które z łatwością każdy znajdzie w swoim domu.

Nie zabraknie zajęć ruchowych - tanecznych, doskonalących umiejętności piłkarskie najmłodszych, a nawet cyrkowych, podczas których będzie można pożonglować domowymi rekwizytami. W czasie Poznańskich Dni Rodziny warto również zaglądać na strony Estrady Poznańskiej i kina Muza, gdzie w formie podcastów ciekawe materiały znajdą rodzice.

Poznańskie Dni Rodziny: Wybrane wydarzenia na 15-17 maja

15 maja o godzinie 18 - koncert inaugurujący Poznańskie Dni Rodziny w domu w wykonaniu artystów z Teatru Muzycznego, na profilu FB miasta Poznania.
16 maja godz. 9 kino Braczytanka - film z nagraniem bajki czytanej przez bibliotekarzy. Czwarta część autorskiej bajki o Wiedźmie Zagnijróg. Transmitowany na profilu FB Biblioteki Raczyńskich.
16 maja godz. 17 - "Morfeusz Sen" - słuchoobrazowisko - nagrany na nowo i ilustrowany zdjęciami "Morfeusz Sen" w wykonaniu Radosława Elisa. FB Centrum Sztuki Dziecka.
17 maja. godz. 11 TEATRANKI - zabawy teatralne dla fajnych dzieci i fajnych rodziców. Wydarzenie dostępne na stronie FB Teatru Polskiego w Poznaniu.

Szczegółowy program znaleźć można na stronie miasta Poznania - klikając tutaj.

ZOBACZ TEŻ:

W piątek spotkaliśmy go na jednym z orlików, gdzie trenował razem ze sprinterką Patrycją Wyciszkiewicz, mistrzynią Europy i wicemistrzynią świata w sztafecie 4x400 m. Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

W centrum Poznania zamieszkał bocian. Trenował z mistrzynią ...

Sprawdź też:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski