Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiera w Teatrze Cortiqué w Poznaniu. Niecodzienna inscenizacja "Pięknej i Bestii"

Zuzanna Turkiewicz
Zuzanna Turkiewicz
Kolejne spektakle są zaplanowane na 18 i 19 marca oraz na 21, 22 i 23 kwietnia.
Kolejne spektakle są zaplanowane na 18 i 19 marca oraz na 21, 22 i 23 kwietnia. materiały prasowe
Poznański Teatr Cortiqué zaprasza na nietuzinkowe wydanie znanej wszystkim baśni "Piękna i Bestia". Śpiew, taniec i akrobatyka ponownie zaistnieją na jednej scenie. Rozbudowana fabuła i duża dynamiczność przedstawienia zaskarbia sobie serca najmłodszych i nie tylko.

Teatr Anny Niedźwiedź mieszczący przy ulicy Mansfelda 4 w Poznaniu od kilku lat przymierzał się do przedstawienia swoim widzom własnej koncepcji "Pięknej i Bestii". 17 marca o godzinie 11 długo wyczekiwany spektakl doczekał się swojej premiery. Jest skierowany do widzów w każdym wieku.

Niecodzienność spektaklu "Piękna i Bestia" Teatru Cortiqué w Poznaniu

Scena tego teatru znajduje się bardzo blisko widowni, co może być dużą atrakcją dla dzieci. Poza tym można ją oglądać z trzech stron.

Reżyserką sztuki jest Anna Niedźwiedź. Fabuła nie odbiega znacznie od znanych adaptacji bajki. Niemniej jednak, przedstawienie bez wątpienia jest inne od większości ujęć historii Belli. Widownia zostaje przeniesiona do elfiego lasu, pełnego dzikich, baśniowych stworzeń. Kostiumy oraz ich kolorystyka (Zuzanna Grajek) potęgują jego momentami mroczną aurę. Uwydatniają nietuzinkowość tej wersji opowieści. Podobnie jak dobrze dopracowana charakteryzacja (Dariusz Kubiak). Niektóre z kreacji to przyjemność dla oka, inne mogą wydawać się specyficzne w swojej inności. Twórcy chcieli w ten sposób pobudzić wyobraźnię odbiorców.

"Piękna i Bestia" Teatru Cortiqué w Poznaniu. Jedna scena, wiele dziedzin sztuki

Teatr pamięta o swoich najmłodszych gościach. Jednak muzyka i śpiew do infantylnych nie należą. Artystki śpiewają na żywo, ale bez błędów. Operowa stylistyka również wprowadza w nietypowy klimat. Muzyka, za którą niezmiennie odpowiada Gabriel Kaczmarek, jest na pewno dużym atutem tej sztuki. Filmowe brzmienia stawiają poprzeczkę bardzo wysoko. Choreografie, które tworzył szereg artystów, nadążają za tym tempem oraz są różnorodne. Niektóre z tancerek wyróżnia szczególna plastyczność ruchów. Wśród artystów scenicznych za serce chwytają także "różyczki". Najmłodsze z nich mają dopiero 6 lat, ale potrafią zaprezentować się jak profesjonalistki. Akrobacje mogą zachwycić. Jednak jeśli ktoś odwiedzał ten teatr już wcześniej, może czuć pewien niedosyt.

Sztuka mówi o potędze miłości, odwadze, walce dobra ze złem oraz o ludzkich wadach i ułomnościach. Mimo, że widzowie mogą się zaznajomić z dość szczegółowym librettem, artyści chcieli pozostawić odbiorcom duże pole do własnej interpretacji.

Kolejne spektakle są zaplanowane na 18 i 19 marca oraz na 21, 22 i 23 kwietnia. Ceny biletów indywidualnych wahają się od 65 zł do około 127 zł. Istnieje także możliwość zakupu biletów VIP, biletów dla szkół oraz biletów grupowych.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski