Prezydent uzgodnił umowę z GOAP-em

    Prezydent uzgodnił umowę z GOAP-em

    Bogna Kisiel

    Głos Wielkopolski

    Głos Wielkopolski

    Prezydent uzgodnił umowę z GOAP-em
    W piątek prawdopodobnie zostanie podpisana umowa między miastem a GOAP-em. To oznacza, że śmieci do spalarni będą jeździć już całkiem legalnie. To efekt negocjacji prezydenta Jacka Jaśkowiaka.
    Prezydent uzgodnił umowę z GOAP-em
    Wiele wskazuje na to, że udało się osiągnąć kompromis między Poznaniem, a gminami w sprawie wywozu śmieci do spalarni. Prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się w środę z wójtami i burmistrzami gmin, które wspólnie z miastem stworzyły GOAP.

    – Uzgodniliśmy treść umowy i aneksu – mówi prezydent Jaśkowiak. – Sądzę, że w piątek zostanie podpisana i uda się uzupełnić skład zarządu związku.

    Zobacz też: Poznań: Przepychanki w GOAP-ie, a kto zabierze śmieci?

    Na piątek zaplanowano zgromadzenie związku. Do tego czasu władze gmin nie chcą komentować uzgodnień z prezydentem Poznania. – Kompromis to za dużo powiedziane – uważa jeden z samorządowców.

    Z kolei Ewa Jedlikowska, zastępca wójta gminy Czerwonak mówi: – Jesteśmy w trakcie rozmów. Widzę, światełko w tunelu. Myślę, że się dogadamy i związek będzie dobrze działał.

    Problemy, które wymagają natychmiastowego rozwiązania, są dwa. Pierwszy to brak szczegółowego porozumienia między miastem a związkiem, które określałoby zasady dostarczania śmieci do spalarni w okresie jej rozruchu oraz przekazywania pieniędzy za ich spalenie z GOAP-u do Poznania. Jest to o tyle pilne, że choć umowy nie ma (Jest jedynie ramowa, ale na jej podstawie GOAP np. nie może przekazać miastu pieniędzy), to śmieci w spalarni są gromadzone od 31 marca i czekają na spalenie.
    1 3 »

    Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy

    Wideo