Rosyjskie wesele w Poznaniu. Zobacz jak bawili się na...

  Rosyjskie wesele w Poznaniu. Zobacz jak bawili się na Piotrowie [FILM]

  KAS, MAZ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Marta Grudziak i Radosław Korzec mieli wesele rosyjskie.
  1/23
  przejdź do galerii

  Marta Grudziak i Radosław Korzec mieli wesele rosyjskie. ©Marek Zakrzewski

  Marta Grudziak i Radosław Korzec zostali mężem i żoną w sobotę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ich wesele w stylu rosyjskim było elementem VI Festiwalu Sztuki Ludowej. Wszystko odbywało się na kampusie Piotrowo przed Centrum Wykładowo Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej.
  Młoda para ślub wzięła w kościele św Rocha. Na ich weselu mógł bawić się każdy poznaniak.

  "Wesele rosyjskie" było kulminacyjnym punktem trwającego w Poznaniu VI Festiwalu Sztuki Ludowej. Marta Grudziak i Radosław Korzec są studentami Politechniki Poznańskiej. Marta studiuje zarządzanie, a Radek zarządzanie inżynierią produkcji. Oboje pochodzą z Poznania. Poznali się sześć lat temu. Zaplanowali, że pobiorą się w tym roku.,.
  Ślub miał się odbyć za tydzień, ale gdy dowiedzieli się, że podczas festiwalu wesele może wyglądać trochę inaczej postanowili, że tak właśnie zrobią. Zgłosili się do organizatorów i zostali wybrani jako jedna z trzech par.

  W przygotowaniu obrzędu pomógł rosyjski zespół ludowy Rossichy. Najpierw odbył się ślub w kościele Świętego Rocha. Stamtąd weselny orszak przeszedł na scenę na terenie Campusu Warta.

  Tradycyjne wesele rosyjskie trwa zwykle tydzień. Każdego dnia dzieje się coś innego. Sobotniego wieczoru zobaczyliśmy wykup panny młodej przez pana młodego. Aby stała się ona jego żoną musi ją wykupić przekazując podarunki jej i jej rodzinie. Innym obyczajem jest obrażanie pary młodej. Mówi się, że brak im pieniędzy i dużego gospodarstwa. Wszystko po to, aby w życiu im tego nie zabrakło i byli bogaci.

  Obrzędom towarzyszyła rosyjska muzyka ludowa, ale o oprawę wesela zadbali także Poligrodzianie oraz Kapela ze Wsi Warszawa i Chłopcy Kontra Basia.  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo