Siatkarki Enei PTPS Piła wygrywają z Impelem Wrocław i...

  Siatkarki Enei PTPS Piła wygrywają z Impelem Wrocław i meldują się w pierwszej czwórce ekstraklasy

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  MVP niedzielnego meczu została środkowa Enei PTPS, Anna Stencel

  MVP niedzielnego meczu została środkowa Enei PTPS, Anna Stencel ©Fot. Archiwum Enei PTPS

  Zawodniczki Enei PTPS Piła pokonały w meczu 14. kolejki LSK Impel Wrocław 3:0 i awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli.
  MVP niedzielnego meczu została środkowa Enei PTPS, Anna Stencel

  MVP niedzielnego meczu została środkowa Enei PTPS, Anna Stencel ©Fot. Archiwum Enei PTPS

  Pierwszego seta lepiej rozpoczęły gospodynie. Dobrze w ataku prezentowała się Dajana Bosković oraz Agata Babicz. Pilanki szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i dominowały w tej części meczu. Wrocławianki nie potrafiły odpowiedzieć siatkarkom z Wielkopolski popełniając wiele własnych błędów. Ostatecznie pilanki pierwszego seta rozstrzygnęły do 11.

  W drugiej partii pilanki znów grały koncertowo. Dobrze rozgrywała Dorota Wilk, a skutecznymi atakami popisywały się Anna Stencel oraz Dajana Bosković.
  Podopieczne Jacka Pasińskiego wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i pewnie szły po zwycięstwo w drugim secie. Wrocławianki w końcówce co prawda odrobiły kilka punktów straty do siatkarek z Piły ale nie zdołały odmienić losów seta i musiały uznać wyższość rywalek.

  Po 10 minutowej przerwie zawodniczki z Piły wyszły na boisko wyraźnie rozluźnione zwycięstwem w dwóch poprzednich setach co wykorzystały wrocławianki. Kilka skutecznych ataków oraz błędy zawodniczek z Piły doprowadziły do kilkupunktowego prowadzenia podopiecznych Marka Solarewicza. Siatkarki Enei PTPS-u Piła otrząsnęły się jednak i zaczęły odrabiać straty do rywalek. Wrocławianki starały się odpierać ataki pilanek jednak skuteczne ataki Bosković pozwoliły podopiecznym Jacka Pasińskiego odrobić straty do rywalek, a następnie przejąć kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Ostatecznie pilanki wygrały seta do 18 i całe spotkanie 3:0, co pozwoliło im awansować na czwarte miejsce w ligowej tabeli.


  Enea PTPS Piła - Impel Wrocław 3:0 (25:11; 25:21; 25:18)

  MVP: Anna Stencel

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl