Siatkówka: Siatkarki Enei Energetyka Poznań jadą na mecz do...

  Siatkówka: Siatkarki Enei Energetyka Poznań jadą na mecz do Gliwic, a dzień później odwiedzą rodzinę w ramach akcji "Szlachetna Paczka"

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Siatkarki Enei Energetyka Poznań zapraszają kibiców do udziału w akcji "Energetyczna Szlachetna Paczka"

  Siatkarki Enei Energetyka Poznań zapraszają kibiców do udziału w akcji "Energetyczna Szlachetna Paczka" ©Fot. Archiwum Enei Energetyka Poznań

  W ligach siatkówki nasze drużyny czeka sesja wyjazdowa. W ekstraklasie kobiet pilanki wybierają się do jaskini lwa, czyli do hali Developresu Rzeszów. Łatwiejsze zadanie czeka natomiast siatkarki Enei Energetyka Poznań i siatkarzy APP Krispolu Września w I lidze.
  Siatkarki Enei Energetyka Poznań zapraszają kibiców do udziału w akcji "Energetyczna Szlachetna Paczka"

  Siatkarki Enei Energetyka Poznań zapraszają kibiców do udziału w akcji "Energetyczna Szlachetna Paczka" ©Fot. Archiwum Enei Energetyka Poznań

  Czytaj także: Porażka energetycznych dziewczyn w Świeciu


  W najbliższą sobotę poznańska drużyna rozegra pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Energetyczne dziewczyny zagrają w Gliwicach z miejscowym AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Pierwszy mecz w Poznaniu zakończył się wynikiem 3:1 dla podopiecznych Marcina Patyka.

  – Wiemy z kim gramy, ale my do tego meczu przystąpimy pełne zapału, woli walki i wiary, że można z nimi wygrać – przekonywała środkowa gliwiczanek, Sylwia Pelc.

  Starcie z poznańską drużyną zakończy serie trzech spotkań AZS z faworytami I ligi. Na razie jest 2:0 dla zespołów z górnej części tabeli. – Taka nam się ta końcówka trafiła. Na początku miałyśmy teoretycznie łatwiejszych przeciwników. Kiedyś jednak musieliśmy zagrać z czołówką. Myślę, że mogłyśmy z tych spotkań więcej wyciągnąć. Mam nadzieję, że zakończymy tę serię dobrym wynikiem – dodała siatkarka zespołu z Gliwic.

  Grudzień w energetycznym klubie z Poznania to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również bardzo wyjątkowa inicjatywa.

  – Razem ze Szlachetną Paczką wybraliśmy jedną z wielkopolskich rodzin, która bardzo potrzebuje pomocy. Lista potrzeb oraz marzeń rodziny jest bardzo długa, jednak wierzę, że dzięki zaangażowaniu naszych energetycznych zawodników oraz ich rodzin, a także kibiców i sympatyków klubu będziemy w stanie spełnić wszystkie z nich i sprawić, że zbliżające się święta będą naprawdę wyjątkowe. Do naszej energetycznej paczki może przyłączyć się każdy, kto chciałby przekazać od siebie potrzebne rzeczy lub wesprzeć akcję finansowo – mówi Robert Rakowski, prezes Enei Energetyka.

  Energetyczna Szlachetna Paczka potrwa do końca tygodnia. Do soboty zbierane są wszystkie potrzebne rzeczy oraz niezbędne środki finansowe, natomiast w niedzielę o godz. 12 w hali C POSiR przy ul. Spychalskiego odbędzie się oficjalne pakowanie. Chwilę później Energetyczna Szlachetna Paczka wyruszy w drogę klubowym EnergoBusem bezpośrednio do potrzebującej rodziny.

  Program spotkań w ligach siatkówki
  LSK: Developres Rzeszów – Enea PTPS Piła (sobota, godz. 17)
  I liga kobiet: AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – Enea Energetyk Poznań (sobota, godz. 18)
  I liga mężczyzn: KPS Siedlce – APP Krispol Września (sobota, godz. 18)

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe