Siedem krążków dla AZS Poznań i zwycięstwo w klasyfikacji medalowej na halowych MP w Toruniu. Królową skoków została Adrianna Szóstak

Adrianna Szóstak obroniła w Toruniu tytuł halowej mistrzyni Polski w trójskoku, poprawiając przy okazji swój najlepszy wynik w tej konkurencji Fot. Archiwum Adrianny Szóstak
W pierwszym dniu halowych mistrzostw Polski w Toruniu zawodnicy AZS Poznań zdobyli trzy medale – każdy w innym kolorze. Tytuł sprzed roku z rekordem życiowym obroniła w trójskoku, Adrianna Szóstak. W niedzielę było jeszcze lepiej, bo poznaniacy wywalczyli cztery kolejne krążki i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej (3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe). Królową skoków została Szóstak, która do złota w trójskoku dołożyła srebro w skoku w dal. Dwa razy na najwyższym podium stawały też sztafety AZS.

24-letnia Szóstak (w poniedziałek obchodzi urodziny) na początku lutego odbierała w auli AWF nagrodę za drugie miejsce w naszym redakcyjnym plebiscycie „Mistrzowie Sportu”. W Toruniu nie zadowoliła się drugą lokatą i osiągając 13.46 zapewniła sobie złoty medal. Reprezentantka AZS Poznań wyraźnie pokonała Agnieszkę Bednarek (12.61) oraz Natalię Mach (12.41).

Dzień później Szóstak wywalczyła srebro w skoku w dal po pasjonującym konkursie, w którym była trzecia, potem czwarta, a po ostatnim skoku i kolejnym rekordzie życiowym (6.19 m) druga. Nasza zawodniczka przegrała jedynie z Karoliną Młodawską (6.45).
Rekord życiowy 16.64 okrasił złoty medal w pchnięciu kulą Mai Ślepowrońskiej, która wywalczyła pierwszy tytuł w seniorskiej karierze. Drugie miejsce zajęła 31-letnia Agnieszka Maluśkiewicz z AZS Poznań (15.54, jedyna mierzona próba z pierwszej serii), a trzecia była Karolina Urban (15.18).

Marika Popowicz-Drapała, osiągając czas 7.29 zdobyła złoty medal w biegu na 60 m . – Jestem mamą i łączę obowiązki rodzinne z treningami. Można powiedzieć, że jestem najszybszą mamą w Polsce – cieszyła się sprinterka. Popowicz-Drapała o 0,01 sekundy wyprzedziła swoją klubową koleżankę Katarzynę Sokólską. Trzecie miejsce wywalczyła Kamila Ciba (AZS Poznań) – 7.40.

W niedzielnych biegach świetnie spisał się Patryk Wykrota, który najpierw zdobył brąz na 200 m, a następnie wspólnie z kolegami (Eryk Hampel, Adrian Wesela, Adam Balcerek) wywalczył złoto w sztafecie 4x200 m, wykorzystując pomyłkę rywali, którzy na drugiej zmianie zgubili pałeczkę. O zwycięstwie AZS w klasyfikacji medalowej przesądziła sztafeta mieszana 4x400 m w składzie: Joanna Bekus, Mikołaj Buzała, Martyna Galant i Mateusz Zdrojewski, która również okazała się bezkonkurencyjna.

W Toruniu nie startowała wicemistrzyni świata w sztafecie 4x-400 m, Patrycja Wyciszkiwicz-Zawadzka (AZS Poznań).