18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci z Poznania wygrywają konkursy i... karierę! [ZDJĘCIA]

PILAR, KAEF
Projekt Hugona Kowalskiego
Projekt Hugona Kowalskiego
Studenci z Poznania - w ramach konkursu Google - przez kilka tygodni prowadzili internetowy marketing kina Muza. Poszło im rewelacyjnie! Dlatego Google okrzyknął ich najlepszą drużyną w Europie! I nagrodził. A to tylko jeden z wielu sukcesów poznańskich studentów w ostatnim czasie.

Studenci promowali w internecie kino Muza przez sześć tygodni. Przede wszystkim samo kino, ale również filmy znajdujące się w repertuarze.

- Wiele uwagi poświęciliśmy też specjalnym wydarzeniom, których nie brakowało w ofercie kina - mówi Adrian Gasiński, lider zwycięskiego zespołu i student Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UE.

W skład grupy wchodzili również: Hanna Pietruszyńska, Ilona Sadłowska, Marta Musiał, Olga Żytkowiak oraz Maciej Żytkowiak. Przygotowali między innymi transmisją spotkania z Tomaszem Raczkiem.

Studenci, którzy wzięli udział w konkursie, zbierają wpisy w CV. Wiedzą, że sam dyplom nie zagwarantuje im dobrej pracy. Dlatego zdobywają doświadczenie.

Nie wystarczy zgłosić się do pracy z dyplomem renomowanej uczelni. Mocny wpis w CV dają międzynarodowe konkursy

- Ten konkurs będzie bardzo pomocny, ale to tylko jedna z rzeczy, które robimy, żeby wejść na rynek pracy - twierdzi Olga Żytkowska, jedyna studentka spoza UE. Studiuje na wydziela Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Zarówno studenci UE, jak i UAM, wzięli też udział w międzynarodowym konkursie Imagine Cup organizowanym przez firmę Microsoft.

Tegoroczne finały odbyły się w Sankt Petersburgu. Rywalizowało tam 87 drużyn z 78 krajów świata. W jednej z kategorii zwyciężyła drużyna z UE.

- Pracodawcy zauważają takie osiągnięcia i zaangażowanie - mówi mgr Tomasz Dala, opiekun studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. I dodaje: - Takie zaangażowanie może później przełożyć się na wyższe wynagrodzenie w pracy.

Międzynarodowy sukces osiągnął też Hugon Kowalski, absolwentowi Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jego praca dyplomowa została uznana za najlepszą na świecie! "Porozmawiajmy o śmieciach" dotyczyło slumsów w Bombaju.

Slumsy zostały sprzedane. Inwestor ma zapewnić mieszkańcom nowe zameldowanie. Hugon Kowalski przygotował projekt budynków, w których mogliby zamieszkać osoby żyjące w slumsach.

Zostały one sprzedane inwestorowi, który ma zapewnić zameldowanym tam rodzinom lokum. Projekt poznańskiego architekta jest propozycją budynków dla specyficznej społeczności, która powstała tam przez lata.

Dzisiaj Hugon Kowalski korzysta z efektów swojej pracy: jest zapraszany na wykłady, zaistniał medialnie.

Aeroball dryfujące w powietrzu pachnące kuleczki to pomysł studenta
Dawna ASP może pochwalić się również Janem Ankiersztajnem. Został laureatem konkursu Electrolux Design Lab - odpowiednik Oscara dla studentów i absolwentów wzornictwa przemysłowego. Ankiersztajn pokonał 1200 uczestników.

Zwycięskim projektem są dryfujące w powietrzu piłeczki o średnicy jednego cala absorbujące brzydkie zapachy, napełniające wnętrze przyjemną wonią i delikatnie świecące w mroku - hasłem tej edycji konkursu było "stymulowanie zmysłów".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski