MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Zgłoś się!

SZKI
Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Zgłoś się!
Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy. Zgłoś się! Agnieszka Ożga-Woźnica
Startuje kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Organizatorzy pilnie poszukują wolontariuszy. W Wielkopolsce potrzeba ich aż 1100. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października.

Jak zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki? Wystarczy zgłosić się przez stronę internetową www.superw.pl. W tym roku w całej Polsce poszukiwanych jest aż 13 700 wolontariuszy, z czego w samej Wielkopolsce ponad tysiąc. Rekrutacja trwa do soboty, 15 października. Uwaga, kolejność zgłoszeń ma znaczenie.

Projekt Szlachetna Paczka działa od 15 lat. W zeszłym roku wsparcie otrzymało blisko 21 tysięcy rodzin, a wartość przekazanej pomocy sięgnęła 54 mln złotych.

- W ubiegłym roku Szlachetna Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW, czyli wolontariuszy. Ich rola jest kluczowa. Od tego, czy znajdziemy wolontariuszy, zależy skala pomocy, która później dotrze do ubogich rodzin i dzieci w potrzebie - zaznacza Weronika Uznańska, koordynatorka "Szlachetnej Paczki" w Wielkopolsce.

Pomoc wolontariuszy jest również kluczowa w Akademii Przyszłości. To siostrzany projekt Szlachetnej Paczki. Od 14 lat zajmuje się pomocą dzieciom, które mają problemy w szkole i często pochodzą z niezamożnych rodzin.

- Wolontariusze Akademii Przyszłości pracują z dziećmi, które borykają się z problemami w szkole. Spotykają się z nimi regularnie. Ich misją jest zmotywowanie swoich podopiecznych i dodanie im wiary w siebie. Z kolei wolontariusze Szlachetnej Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy. Tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść - tłumaczy Weronika Uznańska.

Rekordowa Szlachetna Paczka. Do akcji dołączyli papież Franciszek i prezydent Obama:

Źródło: Fakty TVN

Sami wolontariusze potwierdzają, że udział w Szlachetnej Paczce i w Akademii Przyszłości nauczył ich m.in. planowania, dobrej organizacji pracy, komunikatywności i współpracy z innymi.

- Akademia pozwoliła mi poznać fantastycznych ludzi, takich samych wariatów jak ja, którym się chce. Chce się wstawać rano, robić niesamowite rzeczy i przenosić góry. Miałam nadzieję zmienić czyjeś życie, tymczasem zmieniło się moje - podkreśla Ania, wolontariuszka z Pomorza.

Chcesz pomóc innym i zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości? Zgłoś się na www.superw.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski