Tenis: Mistrzostwa amatorów w Wielkopolsce [WYNIKI]

ŁOS
W kategorii +50 zwyciężył Janusz Nowicki (w środku), który w finale pokonał  Tomasza Piątka. Z prawej Jakub Puchalski, organizator
W kategorii +50 zwyciężył Janusz Nowicki (w środku), który w finale pokonał Tomasza Piątka. Z prawej Jakub Puchalski, organizator Fot. Jakub Puchalski
Na kortach w Centrum Tenisowym Arena rozegrany został pierwszy turniej z cyklu halowych mistrzostw amatorów VW Rzepecki Mroczkowski.

W zawodach rywalizowało ponad 50 osób w sześciu kategoriach. Najlepszym w +50 okazał się Janusz Nowicki (Poznań), który tym samym jest liderem rankingu mistrzostw. Drugie miejsce zajął Tomasz Piątek (Poznań), z trzeciej lokaty cieszyli się Stanisław Małachowski oraz Andrzej Bednarz (obydwaj z Chodzieży).

W kategorii +40 zwyciężył lider rankingu amatorskiego tenisa Mariusz Mijalski (Chodzież).

W najliczniejszej kategorii open wygrał Hubert Paszkowski (Kraków). Do rywalizacji w grze podwójnej przystąpiło 14 debli. W finale, po trzy setowej rywalizacji zwyciężyli Jacek Mierzejewski w parze z Pawłem Dymnickim. Pokonali oni Marka Frasa i Tomasza Żuchowskiego.

W rywalizacji kobiet pierwsza była Katarzyna Gruszczyńska, pokonując w finale Mariolę Hawel (obie Poznań).