Unia i Sokół zdobywcami PP w swoich strefach! Ekipa ze Swarzędza ograła rezerwy Lecha 3:0!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarze Unii Swarzędz odnieśli przekonujące zwycięstwo w starciu z rezerwami Kolejorza Fot. Waldemar Wylegalski
Piłkarze Unii Swarzędz zdobyli piłkarski Puchar Polski w strefie poznańskiej Wielkopolskiego Zwiiązku Piłki Nożnej. W finale rozegranym w środę w Swarzędzu, trzecioligowa Unia pokonała innego trzecioligowca Lecha II Poznań 3:0 (1:0).

W okręgu konińskim po trofeum po raz kolejny sięgnął prowadzący w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej lidze Sokół Kleczew, który w decydującym spotkaniu wygrał na Stadionie Miejskim w Kleczewie z czwartoligowym Górnikiem Konin 1:0.

Finał w Swarzędzu nie miał zdecydowanego faworyta i rzeczywiście miał dość wyrównany przebieg, przy czym. grająca na własnym stadionie Unia wygrała jak najbardzij zasłużenie. Podopieczni Marcina Drajera nie przestraszyli się „marki” i od początku kontrolowali wydarzenia na murawie, lecz dość długo nie potrafili sforsować defensywy rezerw Kolejorza. Lechici, którzy tym razem nie mieli w składzie zawodników z pierwszego zespołu Lecha, śmielej zaatakowali dopiero po upływie pół godziny, ale efektem był tylko strzał Mateusza Klichowicza, po którym piłka trafiła w słupek. Kiedy wydawało się, że zespół trenera Partyka Kniata zaczyna przejmować inicjatywę, padł gol dla Unii. W 41minucie po niegroźnym z pozoru dośrodkowaniu z rogu tak niefortunnie interweniował Wiktor Witt, że głową skierowal piłkę do własnej bramki. Stracony gol podciął skrzydła rezerwom Kolejorza, choć wydawało się, że jednobramkowa strata jest do odrobienia.

Po przerwie poznaniacy nie byli w stanie poważniej zagrozić rywalom, a Unia Swarzędz przypieczętowała swoją wygraną. Na kwadrans przed końcem po błędzie pechowo grającego w środę Witta, piłkę przechwycili piłkarze ze Swarzędza, a składną kontrę wykończył Krystian Antczak. Sekundy przed końcem rezultat na 3:0 ustalił ładnym strzałem z rzutu wolnego, z 18 metrów, Paweł Koralewski. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki bezradnego Kamila Czapli.

W finale w okręgu konińskim zdecydowanym faworytem byl Sokół Kleczew. Kleczewianie rzeczywiście obronili PP na szczeblu okręgowym, wygrywając z Górnikiem Konin 1:0, ale zwycięstwo nie przyszło podopiecznym Tomasza Mazurkiewicza łatwo. Jedyną bramkę strzelił po szybkim kontrataku doświadczony Łukasz Cichos w 75 minucie spotkania. Po zdobyciu gola gospodarze szanowali piłkę i umiejętnie wybijali z rytmu swojego przeciwnika. Teraz Sokół bronić będzie zdobytego w poprzednim sezonie trofeum na szczeblu Wielkopolskiego Związku Pilki Nożnej.

finał PP w strefie poznańskiej w Swarzędzu
Unia Swarzędz – Lech II Poznań 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Wiktor Witt (41-samobójcza), 2:0 Krystian Antczak (75), 3:0 Paweł Koralewski (90 , wolny).