W trzeciej lidze pięć goli Warty Poznań, trzy rezerw Lecha

Michał Ciarkowski zdobył dwie bramki dla Warty
Michał Ciarkowski zdobył dwie bramki dla Warty Waldemar Wylegalski
Nie przyniosła zmian w czołówce sobotnio-niedzielna siódma kolejka spotkań w trzeciej lidze. Zespoły z góry tabeli odniosły zwycięstwa, prowadzi więc nadal Jarota Jarocin z przewagą dwóch punktów nad Wartą Poznań.

Lider z Jarocina na własnym stadionie pokonał Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 1:0 po golu Jacka Pacyńskiego strzelonym w trzeciej minucie.

– Szybko zdobyta bramka ustawiła przebieg spotkania. Więcej bramek nie zdobyliśmy, ale mecz do końca toczył się pod naszą kontrolą – ocenił trener Jaroty Janusz Niedźwiedź.

Piłkarze Warty Poznań nie dali szans Sparcie Brodnica. Goście dotrzymywali kroku popularnym zielonym jedynie do przerwy. Na gola Michała Ciarkowskiego zdobytym w szóstej minucie rywale odpowiedzieli już po trzech minutach. Trzy minuty przed przerwą warciarzy na prowadzenie wyprowadził Wojciech Onsorge, a po zmianie stron wyższość podopiecznych trenera Tomasza Bekasa nie podlegała już dyskusji.

– Wynik 5:1 mówi dobitnie, który zespól był lepszy. Zwłaszcza w drugiej połowie moi podopieczni zagrali naprawdę bardzo dobrze. Na wyróżnienie zasługuje zdobywca dwóch bramek Michał Ciarkowski – powiedział nam trener Tomasz Bekas.

Trwa również dobra passa drugiego poznańskiego trzecioligowca – Lecha II Poznań. Podopieczni Ivana Djurcjevicia pewnie zwyciężyli we Wronkach z Unię Swarzędz 3:0. Bramki zdobyli zawodnicy z szerokiego składu pierwszego zespołu Kolejorza: David Holman 2 (73, 76) oraz Krystian Sanocki (90).

– Bardzo cieszy mnie fakt, że w kolejnym spotkaniu nie straciliśmy gola. Rywale stworzyli kilka niebezpiecznych sytuacji pod naszą bramką, ale bardzo pewnie interweniował Maciej Gostomski – stwierdził trener Lecha II Ivan Djurdjević.

Cenne zwycięstwo odniosła Polonia Środa Wielkopolska, która przed własną widownią wygrała z Centrą Ostrów Wielkopolski 2:1. Gospodarze, dla których obie bramki zdobyli byli piłkarze Lecha Igor Jurga i Piotr Fontowicz, prowadzili już 2:0, a goście zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Wartościowy remis z trudnego wyjazdu do Warlubia przywiozła Nielba Wągrowiec, która straciła bramkę już w trzeciej minucie, ale później była bliska zwycięstwa, bo do 81. minuty prowadziła 2:1.

W interesującym spotkaniu wielkopolskich beniaminków KKS Włókniarz 1925 Kalisz zremisował u siebie z Pelikanem Niechanowo 1:1. Goście zdobyli punkt po dwóch kolejnych porażkach, natomiast piłkarze z Kalisza w trzecim meczu pod wodzą trenera Andrzeja Paszkiewicza, po raz pierwszy nie odnieśli zwycięstwa.

W jedynym meczu niedzielnym Elana Toruń wygrała 2:1 z Sokołem Kleczew.

Lech II Poznań – Unia Swarzędz 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 David Holman (73), 2:0 Holman (76), 3:0 Krystian Sanocki (90).

Polonia Środa Wielkopolska – Centra Ostrów Wielkopolski 2:1 (1:0). Bramki:
1:0 Igor Jurga (20), 2:0 Piotr Fontowicz (65), 2:1 Szymon Kucharski (74).

Kujawianka Izbica Kujawska – Wda Świecie 0:2 (0:1). Bramki:
0:1 Kamil Czyżniewski (22), 0:2 Patryk Urbański (86).

Start Warlubie – Nielba Wągrowiec 2:2 (1:1). Bramki:
1:0 Paweł Tabaczyński (3), 1:1 Fabian Burzyński (25), 1:2 Burzyński (55), 2:2 Filip Jagielski (81).

Warta Poznań – Sparta Brodnica 5:1 (2:1). Bramki: 1:0 Michał Ciarkowski (6), 1:1 Mariusz Rutkowski (9), 2:1 Wojciech Onsorge (42), 3:1, Filip Brzostowski (54), 4:1, Łukasz Białożyt (68), 5:1 Ciarkowski (85. karny).

Jarota Jarocin – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 1:0 (1:0). Bramka: Jacek Pacyński (3).

KKS Włókniarz 1925 Kalisz – Pelikan Niechanowo 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 Przemysław Otuszewski (7), 1:1 Damian Czech (47).

Elana Toruń – Sokół Kleczew 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 Krystian Tomaszewski (24), 1:1 Sebastian Antas (46), 2:1 Marcin Majchrzak (90).