W Skokach ruszyła budowa nowego marketu. Inne sklepy się zmieniają. Spore zmiany zachodzą na mapie punktów handlowych w powiecie wągrowieckim. Od kilku dni w Skokach nie mówi się o niczym innym, jak o budowie nowego marketu „Dino”... a co się z tym wiąże wyburzeniem dotychczasowego budynku, który stał na działce przy ulicy Kościelnej.

- To miejsce, z którym każdy chyba ma jakieś wspomnienia. Niegdyś była tu restauracja. Powstała w latach 80. To był taki powiew zmian. Mówiło się, że upadek komuny jest już bliski. Gdy wszystko było na kartki, tu można było kupić kiełbasę, dobrze zjeść - wspomina jeden ze skoczan. - Były tam przepyszne słodkie brzdące - wspomina jedna z kobiet spotkanych przez nas w Skokoch. To tu mieściła się także słynna lodziarnia sprzedająca znane w  całych Skokach lody cassate.

Później powstawały rożne sklepy i firmy. Teraz budynek całkowicie zniknął z powierzchni ziemi. Został wyburzony. To właśnie w tym miejscu ma powstać market „Dino”. Budowa marketu była wyczekiwana przez wielu mieszkańców Skoków, którzy aktualnie mogą tylko robić zakupy w jednym sklepie wielkopowierzchniowym. Wraz z powstaniem „Dino”, istniejąca „Mila” będzie miała konkurencję. Czy to odbije się na cenach? - Mam nadzieję, że rozładuje także ruch - przyznaje jedna ze skoczanek.

Otwarcie nowego  marketu, jak wynika z informacji jakie trafiły do władz miasta, planowane jest przed końcem tego roku. Aktualnie ruszyła już rekrutacja personelu.  

Zmiany zaszły także i po drugiej stronie ulicy Kościelnej. Powstał już nowy punkt sieci sklepów mięsnych „Bystry”. Powstał on obok wcześniejszego sklepu istniejącego w sąsiednim budynku.

Co powstanie w lokalu po „Bystrym”?  Tego, jak przyznał w rozmowie z „Tygodnikiem” właściciel budynku, jeszcze nie wiadomo.

Zobacz też: W Poznaniu powstanie nowy Lidl

Swój wygląd zmieniło natomiast otoczenie Karczmy Kołodziej w  Skokach. Przy wejściu zamontowano nowe przeszklenia, które chronią osoby siedzące na świeżym powietrzu od ruchu samochodowego, odbywającego się na przyległej drodze wojewódzkiej 196.

W Wągrowcu natomiast swój wygląd zmienia popularny sklep obuwniczy Bucik. - To całkowita odmiana sklepu. Aktualnie rządy w nim przejęła już moja córka. To jej decyzja o odnowieniu sklepu. Zmieniło się już jego wnętrze. Jest ono białe. Zamontowano w nim nowoczesne oświetlenie. Teraz przyszła kolej na odnowienie elewacji  budynku. Jest też nowe logo - wylicza zmiany Bogdan Kasprzykoski, który przez wiele lat prowadził sklep.

W Wągrowcu mówi się także o przenosinach sklepu budowlanego Bimex. Sprawy aktualnie nie chcą komentować przedstawiciele firmy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji jakie dotarły do naszej redakcji, firma ma budować nowy obiekt w  Wągrowcu większy od tego dzisiejszego. Inwestycji nie zabrakło także przy bistro nad jeziorem. Tu parasole zastąpiło specjalne zadaszenie, które zostało pozytywnie przyjęte przez wielu klientów.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!