Warta Poznań po wygranej z Sokołem w Kleczewie nowym liderem piłkarskiej trzeciej ligi

Po zimowej przerwie w sobotę wznowiła rozgrywki kujawsko-pomorsko-wielkopolska trzecia liga piłkarska. W hicie 19. kolejki aspirująca do awansu Warta Poznań pokonała na wyjeździe dotychczasowego lidera Sokoła Kleczew i dzięki korzystnemu bilansowi spotkań bezpośrednich objęła prowadzenie w tabeli. Bramkę na wagę trzech punktów dla poznańskich zielonych strzelił Filip Brzostowski.

Na trzecie miejsce w tabeli awansowała Nielba Wągrowiec po wygranej u siebie z Pogonią Mogilno 3:1. Żółto-czarni z Wągrowca stracili zresztą dotąd najmniej punktów, bo Warcie i Sokołowi ustępują o dwa "oczka", a mają do rozegrania jedno spotkanie zaległe.

Bardzo ważne i cenne zwycięstwo na trudnym terenie w Świeciu odniosły rezerwy Lecha Poznań. Podopieczni Patryka Kniata wygrali z Wdą 2:1 po trafieniach Niklasa Zulciaka oraz Mateusza Klichowicza.

Nadzwyczaj efektownie walkę o wydostanie się ze strefy spadkowej rozpoczęła Tarnovia Tarnowo Podgórne. W derbach regionu zespół trenera Marka Pawłowskiego niespodziewanie zwyciężył przed własną widownią znacznie wyżej notowaną Polonię Środa Wielkopolska aż 3:0. Bohaterem spotkania okazał się rozgrywający pierwszy oficjalny mecz w barwach Tarnovii Zbigniew Zakrzewski. Doskonale znany, zwłaszcza w Poznaniu, były piłkarz Lecha w drugiej połowie w niespełna 10 minut od jej rozpoczęcia popisał się klasycznym hat trickiem.

Najwyższą wygraną zanotowała Centra Ostrów Wielkopolski, która na wyjeździe rozgromiła outsidera tabeli Włocłavię Włocławek 5:0. O komplet punktów powiększył swój dorobek także drugi z ostrowskich trzecioligowców – Ostrovia 1909. Ostrowscy biało-czerwoni u siebie pokonali w derbach regionu Victorię Września 2:0.

Cenny punkt z Brodnicy przywiózł Jarota Jarocin, który mimo, że przegrywał ze Spartą 0:2, zremisował spotkanie 2:2.

Największą niespodzianką sobotniej serii spotkań była porażka u siebie dotychczasowego wicelidera Startu Warlubie z broniącą się przed spadkiem Chełminianką 0:1.

19. kolejka III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Sokół Kleczew – Warta Poznań 0:1 (0:0).
Bramka: Filip Brzostowski (71).

Wda Świecie – Lech II Poznań 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Niklas Zulciak (33), 1:1 Maciej Kot (70. karny), 1:2 Mateusz Klichowicz (85).

[b]Nielba Wągrowiec – Pogoń Mogilno 3:1 (1:0).
[/b]Bramki: 1:0 Jacek Figaszewski (36), 1:1 Tomasz Gorgoń (49), 2:1 Dawid Jasiński (78), 3:1 Miłosz Małachowski (90).

Włocłavia Włocławek – Centra Ostrów Wielkopolski 0:5 (0:4). Bramki: 0:1 Jakub Michalski (15), 0:2 Tomasz Adamiak (17), 0:3 Jakub. Michalski (27), 0:4 Michał Kucharskii (33), 0:5 Adrian Żmija (85).

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (0:0). Bramki: 1:0 Zbigniew Zakrzewski (46), 2:0 Zakrzewski (49), 3:0 Zakrzewski (55).

Start Warlubie – Chełminianka Chełmno 0:1 (0:0).
Bramka: Damian Mikołajczyk (61).

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski – Victoria Września 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Damian Michalski (44), 2:0 Łukasz Świątek (80. karny).

Unia Solec Kujawski – Unia Swarzędz 1:0 (0:0).
Bramka Łukasz Nowak (61).

Sparta Brodnica – Jarota Jarocin 2:2 (2:2).
Bramki: 1:0 Krzysztof Kretkowski (3), 2:0 Bartosz Zalewski (30), 2:1 Piotr Skokowski (31), 2:2 Marek Wiła (35).