MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Warta Poznań ponownie liderem piłkarskiej trzeciej ligi

W piłkarskiej trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej ponownie zmiana lidera. Na czoło tabeli powróciła Warta Poznań, która zgodnie z oczekiwaniami pewnie wygrała na wyjeździe z najsłabszym zespołem rozgrywek Włocłavią Włocławek 3:0 i wyprzedziła prowadzącego przed 22. kolejką Sokoła Kleczew, który bezbramkowo zremisował w Swarzędzu z Unią. Warta ma obecnie punkt przewagi nad Sokołem i korzystny bilans bezpośrednich spotkań z kleczewianami. W niedzielę Lech II Poznań zagra ze Startem Warlubie (godz. 12 we Wronkach), a Jarota Jarocin z Nielbą Wągrowiec (godz. 15).

Mecz kolejki w Swarzędzu rozczarował. Było dużo walki i zaangażowania z obu stron, ale niewiele sytuacji strzeleckich. Wszystko co najciekawsze zdarzyło się w końcówce. W 72. minucie przed kapitalną okazją do zdobycia bramki stanęli piłkarze Unii, ale nie wykorzystali rzutu karnego. Skuteczną interwencją popisał się bramkarz Sokoła Patryk Guzikowski, który wcześniej także kilka razy uchronił swój zespół przed stratą gola. Bramki zresztą .... i tak by nie było, bo wykonawca jedenastki Mateusz Molewski zatrzymał się przed strzałem, czego czynić nie wolno. Tak po sygnalizacji asystenta zinterpretował sytuację arbiter.

Kleczewianie mogli zapewnić sobie wygraną w 87. minucie, ale Jakub Antosik z trzech metrów nie
zdołał głową umieścić piłki w siatce.

– Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Szkoda zmarnowanej okazji z 87. minuty, bo mogliśmy wywieźć ze Swarzędza trzy punkty. Obiektywnie muszę jednak przyznać, że nasz zespół rozegrał słabe spotkanie. Wyraźnie nie złapaliśmy jeszcze na wiosnę właściwego rytmu – powiedział nam drugi trener Sokołą Kleczew Wojciech Bielawski.

– Graliśmy z liderem, ale nie ukrywam, że jestem rozczarowany. Byliśmy bliżej zwycięstwa, ale ponownie zabrakło skuteczności. Gdyby padła bramka z karnego najprawdopodobniej mielibyśmy tak potrzebne punkty – stwierdził Marcin Drajer, szkoleniowiec Unii.

Warta Poznań nie miał kłopotów z pokonaniem Włocłavii. Poznańscy zieloni wyszli na prowadzenie w 36. minucie po strzale Gracjana Goździka, a zwycięstwo zapewnili sobie definitywnie na początku drugiej części spotkania, kiedy na listę strzelców wpisali się Michał Ciarkowski (47) i Dawid Czerniejewicz (53).

Sporą niespodzianką zakończył się mecz w Środzie Wielkopolskiej, gdzie plasująca się w czołówce Polonia przegrała w derbach regionu z Victorią Września 0:1.Gola na wagę bardzo ważnych trzech punktów dla broniącego się przed spadkiem beniaminka z Wrześni zdobył w 30. minucie pozyskany w przerwie zimowej z Warty Poznań Daniel Szymański. Sytuacja Victorii jest jednak nadal bardzo trudna, zwłaszcza, że także niepewny pozostania w trzeciej lidze Jarota Jarocin wzbogacił się o dwa punkty poza boiskiem. Zakończony bezbramkowym remisem mecz 21. kolejki Unia Solec Kujawski – Jarota, został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla iarocinian, ponieważ w zespole gospodarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik Kosuke Ikegami. Bezpośrednio nad strefą spadkową znalazła się więc Unia Swarzędz.
W spotkaniu bardzo ważnym dla układu dolnej części tabeli Pogoń Mogilno pokonała u siebie Tarnovię Tarnowo Podgórne 3:1. Zespół z Mogilna traci do zajmującej pierwszą bezpieczną pozycję Unii Swarzędz dwa punkty, zaś drużyna z Tarnowa Podgórnego aż dziesięć, przy czym Pogoń ma rozegrane jedno spotkanie więcej.

Podobnie jak w Swarzędzu żadna bramka nie padła również w Ostrowie Wielkopolskim w meczu plasujących się w górnej części tabeli Centry z Wdą Świecie.

Podziałem punktów zakończył się także mecz w Chełmnie, gdzie Chełminianka zremisowała 2:2 z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale podopieczni trenera Piotra Konstanciaka dwukrotnie doprowadzili do remisu za sprawą kapitana zespołu Tomasza Kempińskiego.
Na koniec dodajmy, że w środę o godz.17.30 odbędą się zaległe mecze 21. kolejki. Start Warlubie podejmować będzie Unię Swarzędz, a Tarnovia Tarnowo Podgórne Chełminiankę Chełmno.

22. kolejka trzeciej ligi
Włocłavia Włocławek – Warta Poznań 0:3 (0:1). Bramki:
0:1 Gracjan Goździk (36), 0:2 Michał Ciarkowski (47), 0:3 Dawid Czerniejewicz (53).

Unia Swarzędz – Sokół Kleczew 0:0
Centra Ostrów Wielkopolski – Wda Świecie 0:0.
Polonia Środa Wielkopolska – Victoria Września 0:1 (0:1). Bramka:
Daniel Szymański (30).

Chełminianka Chełmno – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 2:2 (1:1). Bramki: 1:0 Kamil Czyżniewski (20), 1:1 Tomasz Kempiński (39), 2:1 Dawid Szpankiewicz (83), 2:2 Kempiński (87).

Pogoń Mogilno – Tarnovia Tarnowo Podgóne 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 Przemysław Kędziora (8), 2:0 Krzysztof Szal (44), 2:1 Arkadiusz Trzciński (59), 3:1 Mateusz Nawrocki (75).

Sparta Brodnica – Unia Solec Kujawski 1:0 (0:0). Bramka: Kamil Nytko (88).