Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Warta Poznań przegrała z Calisią Kalisz 1:3 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Krzysztof Lekowski
Warta Poznań - Calisia Kalisz 1:3
Warta Poznań - Calisia Kalisz 1:3 Grzegorz Dembiński
Dwoma golami przegrała Warta Poznań z Calisią Kalisz. Wynik meczu to 1:3 dla gości. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania.

W meczu 21. kolejki drugiej ligi grupy zachodniej piłkarze Warty Poznań przegrali na boisku przy Drodze Dębińskiej w derbach naszego regionu z Calisią Kalisz 1:3. Dla zielonych to już druga porażka, a zarazem szósty mecz bez zwycięstwa z rzędu.

Doskonale spotkanie rozpoczęli podopieczni trenera Marka Kamińskiego, który już w 8. minucie po strzale z główki Grzegorza Rasiaka objęli prowadzenie.

Od 26. minuty warciarze musieli grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Pogonowski. To spowodowało coraz śmielsze ataki drużyny z Kalisza, którzy do przerwy nie byli jednak w stanie pokonać świetnie spisującego się w bramce Warty Semira Bukvicia.

Druga odsłona tego spotkania do złudzenia przypominała ubiegłotygodniowy mecz klubu z Dolnej Wildy, kiedy przegrali na wyjeździe z Drutex Bytovią Bytów również 1:3. Zieloni grali bez polotu i wyrównujące bramka dla Calisii wisiała w powietrzu. W końcu sprawiedliwości stało się zadość. W 78. minucie dośrodkowaniu w pole karne Michał Goliński zbyt krótko wybił piłkę, dopadł do niej Mateusz Gawlik i mierzonym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy.

Kilka minut później było już 2:1 dla gości. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska obrońcy Warty nie upilnowali Stajko Stojczewa, który na raty pokonał Semira Bukvicia. Golkiper Warty obronił pierwszy strzał, ale wobec dobitki był bezradny.

W doliczonym czasie gry piłkarze z Kalisza dobili swoich przeciwników. We własnym polu karnym niewłaściwie zachował się Paweł Piceluk, który sfaulował zawodnika gości. Arbiter bez zastanowienia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Iwelin Kostow.

Warto dodać, że kaliszanie również kończyli mecz w osłabieniu. W 68. minucie czerwoną kartkę otrzymał Christian Nnamani. Nieobecność Nigeryjczyka na boisku nie miała jednak wpływu na grę obydwu drużyn.

Warta zasłużenie przegrała z Calisią i coraz bardziej oddala się od upragnionego awansu do pierwszej ligi. Tak fatalnej gry w wykonaniu drużyny z Dolnej Wildy już dawno nie widzieliśmy.

Warta Poznań – Calisia Kalisz 1:3 (1:0)
Bramki: Grzegorz Rasiak 8’ - Mateusz Gawlik 78', Stajko Stojczew 90', Iwelin Kostow 90' karny.

Warta: Semir Bukvić – Przemysław Kocot, Alain Ngamayama, Łukasz Jasiński (Wojciech Onsorge 90'), Dawid Jasiński (Paweł Piceluk 81') , Adrian Bartkowiak, Błażej Nowak, Mateusz Pogonowski, Karol Gregorek (Dominik Chromiński 57'), Michał Goliński, Grzegorz Rasiak (Łukasz Spławski 74').

Calisia: Konrad Forenc – Sebastian Fechner, Mateusz Gawlik, Paweł Król, Jacek Paczkowski, Michał Bedronka, Adrian Cieślak, Daiji Kimura, Christian Nnamani, Iwelin Kostow, Marcin Wandzel (Stajko Stojczew 59').

Żółte kartki: Mateusz Pogonowski, Błażej Nowak, Łukasz Jasiński (Warta) – Christian Nnamani, Daiji Kimura (Calisia).

Czerwona kartka: Mateusz Pogonowski (Warta, za drugą żółtą), Christian Nnamani (Calisia, za drugą żółtą).

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!