Wielkopolska: Różne rytmy festiwalu Polska Akademia Gitary

  Wielkopolska: Różne rytmy festiwalu Polska Akademia Gitary

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Super Duo zagrali w pierwszy weekend Polskiej Akademii Gitary

  Super Duo zagrali w pierwszy weekend Polskiej Akademii Gitary ©Fot. GRZEGORZ DEMBIŃSKI

  Niezwykle zróżnicowany stylistycznie jest trwający od minionego piątku w Wielkopolsce IV festiwal Polska Akademia Gitary. Kto wybrał się w sobotę na poznański Stary Rynek, ten usłyszał kompozycje jazzowe, muzykę latynoską i hawajską.
  Super Duo zagrali w pierwszy weekend Polskiej Akademii Gitary

  Super Duo zagrali w pierwszy weekend Polskiej Akademii Gitary ©Fot. GRZEGORZ DEMBIŃSKI

  Przypomniał się poznański zespół Super Duo z takimi przebojami jak będący "okrętem flagowym" zespołu utwór "Latające gwiazdy" czy "Mała Hiszpanka dla pana Franka". Słuchając Super Duo, można było nie tylko zwracać uwagę na instrumentalną wirtuozerię Piotra Soszyńskiego, Przemysława Hałuszczaka i Grzegorza Kopali, ale również wzbogacający utwory efektowny wokal tego ostatniego. 

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Polska Akademia Gitary rozpoczęła się w Wielkopolsce

  W atmosferę latynoskiej fiesty wprowadziło słuchaczy trio De Jacaranda, którego członkowie to muzycy z Ameryki Południowej i Środkowej. Usłyszeliśmy pełne ekspresji wykonania doskonal znanych przebojów "La Bamba" i "Guantanamera". Nieco spokojniej zrobiło się przy "El Condor Pasa". Muzyczną podróżą na Hawaje było natomiast spotkanie z Pierwszą Poznańską Niesymfoniczną Orkiestrą Ukulele.

  Sporym zainteresowaniem cieszyły się przeznaczone dla rodzin z małymi dziećmi koncerty "Kiedy byłem małym chłopcem" w Pasażu Kultury na poznańskim Starym Rynku. A jednak... Siedzący na pomarańczowych poduszkach malcy raczej nie wsłuchiwali się w muzykę proponowaną przez gitarzystów Pawła Sokołowskiego i Karola Mruka. Woleli zabawę z dziesięcioma dobrymi radami Kubusia Puchatka prowadzoną przez Piotra Witonia. Uczyli się też jednej z najpopularniejszych polskich piosenek "Sto lat".

  Interesująco zapowiada się maraton, w którym wszyscy uczestnicy festiwalu, a także ci, którzy zarejestrują się na www.akademiagitary.pl, wykonają "Kiedy byłem małym chłopcem". Polecamy lekcję nagraną przez Jarosława Śmietanę na www.gloswielkopolski.pl! Całość odbędzie się ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę 28 sierpnia na poznańskim Starym Rynku.

  A dla wszystkich instrumentalistów, którzy się jeszcze nie zdecydowali na uczestnictwo w rozpoczynającym się w najbliższy piątek w Jarocinie kursie mistrzowskim Polskiej Akademii Gitary, mamy ważną informację - zostały jeszcze dwa wolne miejsca. Chętni powinni zgłosić się pod adresem internetowym info@polish-guitaracademy.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo