Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wracają kursy autobusów międzynarodowych. Obostrzenia sanitarne nałożone na przewoźników odbiją się na kieszeniach pasażerów

AM
Przywracanie kolejnych tras będzie zależało w głównej mierze od zniesienia kontroli granicznych i zainteresowania turystów.
Przywracanie kolejnych tras będzie zależało w głównej mierze od zniesienia kontroli granicznych i zainteresowania turystów. Łukasz Gdak
Coraz więcej firm przewozowych decyduje się na powrót do działalności, jednak muszą się one liczyć z nałożonymi obostrzeniami sanitarnymi. Operatorzy mogą oferować pasażerom tylko połowę miejsc dostępnych w autobusach, dlatego straty próbują odrobić m. in. podwyższając ceny biletów.

Na międzynarodowe trasy jako pierwszy wrócił Sindbad, który już uruchomił połączenia z siedmioma państwami. Od czwartku, 28 maja wraca też Flixbus, a w piątek, 29 maja Polonus.

- Od trzech tygodni obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania połączeniami autobusowymi. Wiele osób utknęło za granicą w oczekiwaniu na wznowienie ruchu autobusowego i zniesienie obowiązkowej kwarantanny dla tych, których podróż nie jest związana z pracą - komentuje Pert Susen z portalu Busradar.pl.

Czytaj też: Czy hotele poradzą sobie z epidemią koronawirusa? Czego mogą oczekiwać goście hotelowi?

Przywracanie kolejnych tras będzie zależało w głównej mierze od zniesienia kontroli granicznych i zainteresowania turystów. na razie przewoźnicy ostrożnie odmrażają kolejne trasy. Wprowadzane są nowe, bardzo okrojone rozkłady jazdy, np. tylko jeden kurs dziennie na danej trasie krajowej lub całkowity brak połączeń w weekendy. Przyczyną jest m.in. ograniczenie liczby pasażerów, które sprawia, że kursy stają się nierentowne. Przewoźnicy muszą zadbać o to, aby te, które się odbywają, miały maksymalną możliwą liczbę pasażerów.

Sprawdź też:

W związku z pandemią wprowadzono też obowiązek noszenia maseczek, dezynfekcję pojazdów po każdym kursie, zamknięcie toalet na pokładzie autobusów (częstsze postoje na trasach dalekobieżnych), zachowanie odległości od kierowcy oraz bezdotykową kontrolę biletów i dokumentów.

Czytaj też: Oferta PKN ORLEN dodatkowym wsparciem dla przedsiębiorców w czasie epidemii

Wszystkie te obostrzenia odbijają się na cenie biletów. Operatorzy chcą w ten sposób odrobić chociaż część strat. Wpływ zainteresowania turystów na decyzje przewoźników powoduje, że na odmrożenie tras, mogą liczyć kierunki cieszące się największym zainteresowaniem turystów. To oznacza, że najbardziej poszkodowani są mieszkańcy terenów wykluczonych komunikacyjnie lub takim wykluczeniem zagrożonych.

ZOBACZ TEŻ:

Zbliżają się wakacje i sezon urlopowy. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa będzie on wyglądać nieco inaczej. Europejskie państwa ogłaszają już luzowanie restrykcji w podróżowaniu i zapowiadają otwarcie swoich granic. Zobacz, kiedy będą możliwe wakacyjne wyjazdy do Włoch, Grecji, Hiszpanii, Turcji i innych państw (dane za portalem Onet Podróże). Przejdź do galerii----------->

Kiedy zostaną otwarte granice europejskich państw? Sprawdź d...

Sortownia bagażów aktualnie również świeci pustkami. Co jakiś czas uruchamiana jest jedynie taśma, na której normalnie powinny przejeżdżać bagaże. Wszystko po to, aby po koronawirusie sprzęt był w jak najlepszym stanie

Lotnisko Ławica od kulis. Zobacz nieznane miejsca na lotnisk...

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski