Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2014 w Poznaniu: Kampania trwa. Komitety walczą o głosy

Norbert Kowalski
Wybory samorządowe 2014 w Poznaniu: Kampania trwa. Komitety walczą o głosy
Wybory samorządowe 2014 w Poznaniu: Kampania trwa. Komitety walczą o głosy archiwum Polskapresse
Kampania wyborcza wkroczyła w decydującą fazę. Na kilka dni przed wyborami większość komitetów przedstawia swoje pomysły na funkcjonowanie miasta. PiS ma zastrzeżenia do działalności MPGM, komitet Ryszarda Grobelnego mówi o wykorzystywaniu potencjału mieszkańców Poznania, a SLD wskazuje na złą politykę miasta w sprawie wywozu śmieci.

Radni PiS zwracają uwagę między innymi na nieprawidłowe działanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. Sprzeciwiają się także prywatyzacji tej instytucji, którą proponuje Ryszard Grobelny. – W MPGM potrzebna jest nowa jakość zarządzania. Najpierw tę instytucję trzeba uzdrowić, a dopiero potem prywatyzować. Jeśli sprywatyzujemy ją teraz, to nic nie da. Za prywatyzację MPGM w takim stanie miasto nie dostanie dużo pieniędzy – wyjaśniał Szymon Szynkowski vel Sęk, radny PiS.

Wybory samorządowe 2014: Sondaż prezydencki dla "Głosu" - w Poznaniu będzie druga tura

Z kolei Ryszard Grobelny na konferencji prasowej swojego komitetu zapewniał o potrzebie działania osób doświadczonych w Radzie Miasta. – Jestem przekonany, że osoby, które były już w Radzie Miasta, wniosą wiele dobrych pomysłów i wprowadzą młodych radnych do pracy – mówił prezydent Poznania.

Przedstawiciele Teraz Wielkopolska zwracali także uwagę na potrzebę wykorzystania potencjału mieszkańców Poznania. – Jednym ze sposobów, który na to pozwala jest Poznański Budżet Obywatelski, dzięki któremu powstało wiele świetnych inicjatyw, które już teraz służą mieszkańcom – opowiadał Wojciech Wośkowiak. I dodawał: – Chcemy wspierać samorządy pomocnicze w realizacji ich zadań, bo podniesienie jakości życia w poszczególnych osiedlach to także podniesienie jakości życia w naszym mieście.

WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 W POZNANIU - CZYTAJ WIĘCEJ!

O złej polityce wywozu śmieci opowiadali z kolei kandydaci komitetu SLD Lewica Razem. – Poznań źle się przygotował do ustawy śmieciowej. To trwało półtora roku, co znacząco wpływa też na koszty funkcjonowania tego systemu – wyjaśniał Tomasz Lewandowski, kandydat SLD na prezydenta Poznania. I dodawał: – Za obecną cenę poznaniacy powinni otrzymywać lepszy produkt. Poza strukturą GOAP funkcjonują inne firmy, które oferują usługi tańsze, lecz lepsze.

O konieczności działania na rzecz miasta, niezależnie od politycznej przynależności przekonywała za to Joanna Frankiewicz. – Poznań nie potrzebuje kłótni politycznych, ani realizacji interesów partyjnych, lecz pozytywistycznej pracy dla miasta i mieszkańców – tłumaczyła kandydatka Teraz Wielkopolska do rady miasta.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski