Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zarabiajmy na kongresach! Mamy miejsce i możliwości

Bogna Kisiel
Uczestnik kongresu, trwającego trzy dni, zostawia w mieście 1650 dolarów. Rachunek nie pozostawia wątpliwości. Na organizacji takich imprez Berlin zarabia rocznie 100 mln euro, a na przykład Praga 50 mln euro. Jest o co się bić.

Także Poznań ma ambicje rywalizować w tej konkurencji tym bardziej, że Poznań Congress Center ma potężne zaplecze oferowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

16 pawilonów wystawienniczych, ponad 70 sal konferencyjnych z nieograniczonymi możliwościami aranżacji wnętrz, łącznie 150 tys. metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnych i wystawienniczych robią wrażenie.
- W swojej ofercie mamy wszystkie obiekty MTP - mówi Elżbieta Roeske, dyrektor PCC.

Do tego należy dodać: 10 restauracji, kilkanaście punktów gastronomicznych, potężny parking na 2 tys. samochodów, wyjątkowo dobra lokalizacja i połączenia komunikacyjne. I jest jeszcze perełka... Sala widowiskowo-koncertowa dla 2 tys. osób. Znajduje się ona w pawilonie nr 15.

- Ze świetną akustyką, potwierdzoną przez specjalistów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny - podkreśla Andrzej Byrt, prezes MTP. I dodaje, że kompozytor Jan A. P. Kaczmarek już zapowiedział organizację tutaj Festiwalu Transatlantyk.
Bo Sala widowiskowo-koncertowa, nosząca nazwę Sala Ziemi, wyśmienicie nadaje się nie tylko np. na kongresy medyczne, ale także koncerty. Można tutaj organizować walki bokserskie czy zawody badmintonowe.

- A może mecze siatkówki mogłyby się tutaj odbywać? - dopytywał Norbert Napieraj z klubu Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego, który wraz z innymi radnymi sprawdzał możliwości centrum kongresowego.

Sala Ziemi jest jednak zbyt kosztowna, by zaryzykować tutaj rozgrywki siatkarskie. Dzięki teleskopowej budowie widowni i mobilnym ścianom można w zależności modyfikować układ i liczbę miejsc siedzących. Wyposażono ją także w panoramiczny ekran projekcyjny o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych.

Sala Ziemi pierwsze testy ma już za sobą. Gościła m.in. kardiologów, choć jej oficjalne otwarcie jest planowane na 15 grudnia.
- Wystąpi Macy Gray, amerykańska gwiazda soul - wyjaśnia A. Byrt.

PCC, które jest częścią MTP, ma wiele różnych, ciekawych pomysłów.
- Nasze oferty szyte są od XXXL do XS - żartuje E. Roeske. I wymienia: widowiska sportowe, wydarzenia korporacyjne, społeczne, kulturalne, religijne i oczywiście centrum wystawiennicze.

Tomasz Kayser, zastępca prezydenta nie ma wątpliwości, że MTP jest najlepszym centrum w Polsce.
- Nikt nie ma lepszego zaplecza konferencyjnego, infrastruktury, a do tego wszystkiego wieloletniego doświadczenia - podkreśla T. Kayser. - Jak wykorzystać nasze pięć minut? Najlepszą formułą jest uczynienie z MTP centrum kongresowego.
Prezydent przypomina, że przez lata zmieniał się charakter targów.

- Czym innym była PeWuKa, inny charakter miały MTP w PRL, a zupełnie inny współcześnie - uważa T. Kayser. - Obecnie dominują targi specjalistyczne. Wystawcy coraz częściej oczekują nie tłumów zwiedzających, ale możliwości rozmów z kontrahentami.

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES [email protected]!

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski