Zespół Szkół Łączności w Poznaniu świętuje jubileusz

  Zespół Szkół Łączności w Poznaniu świętuje jubileusz

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zespół Szkół Łączności w Poznaniu świętuje jubileusz. Rządzą tam pasja i eksperyment
  1/35
  przejdź do galerii

  Zespół Szkół Łączności w Poznaniu świętuje jubileusz. Rządzą tam pasja i eksperyment ©Łukasz Gdak

  Choć obchodzi 70. urodziny, ma siłę, pasję i kreatywność nastolatków. Zespół Szkół Łączności łączy pokolenia pasjonatów techniki, nad którymi czuwa... Wielki Elektronik.
  Umówiliśmy się w bibliotece Zespołu Szkół Łączności. Była godzina 9, gdy pierwszy wpadł do niej Mario Kožul. - Ale mnie ręka boli, całą godzinę pisaliśmy - komunikuje, zaraz po „dzień dobry”. - A co to za lekcja, język polski? - pytam. - Skąd - uśmiecha się Mario. - Przedmiot zawodowy. - Myślałam, że zawodowe przedmioty to raczej zajęcia praktyczne niż teoretyczne... - Bo tak jest, ale w drugiej klasie - tłumaczy Mario, uczeń pierwszej klasy Technikum Łączności. - Na początku musimy wszystko dobrze poznać teoretycznie, by potem umieć to zastosować w praktyce.

  Mama wie, co dobre
  O tym, że Mario będzie się uczył w szkole przy ulicy Przełajowej zdecydowała mama. Gimnazjum nr 4 bardzo szybko przypadło mu do gustu.

  - Świetni koledzy w klasie, fajni, ale wymagający nauczyciele i niepowtarzalna atmosfera. To zdecydowało o tym, że już w drugiej klasie gimnazjum postanowiłem, że będę kontynuował naukę w Technikum Łączności - mówi Mario Kožul i przyznaje, że swojej decyzji nie żałuje. - Zawsze kręciły mnie komputery i rzeczy techniczne. Robię to, co lubię, posiedzę w technikum cztery lata i będę miał zawód. Na studia zawsze mogę pójść. Tam oprócz paru nowych rzeczy, pogłębię wiedzę, zdobytą w technikum.

  Laura Gromko też chce związać swoją przyszłość z informatyką. Choć jeszcze jest w gimnazjum, ma już sprecyzowane plany. Teraz szlifuje języki obce: angielski i niemiecki. Dodatkowo - jak mówi, dla siebie - uczy się także rosyjskiego. Dlaczego wybrała gimnazjum w „Łączności”?

  - Bo mam blisko - śmieje się Laura i tłumaczy: - Chodziłam do sportowej podstawówki na osiedlu Pod Lipami, bo trenowałam siatkówkę, ale nie chciałam tam chodzić do gimnazjum. Mama powiedziała, że mam do wyboru jeszcze gimnazjum na osiedlu Zwycięstwa i to przy Przełajowej. Wybrałam i jestem bardzo zadowolona. Szkoła jest OK.

  W gimnazjum, w klasie humanistycznej, multimedialnej rządzą dziewczyny, ale w matematyczno-informatycznej - chłopacy. Jest jeszcze klasa ekologiczna „pasjonat”, w której eksperymenty są na porządku dziennym i „poliglota” - w której języki angielski, niemiecki i hiszpański grają pierwsze skrzypce.

  Gimnazjaliści nie narzekają na starszych kolegów z technikum. - Nie było i nie ma fali - mówią wprost. - Zawsze możemy na siebie liczyć.

  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kim jest Pani Maria w ZSŁ?

  zainteresowany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Ten artykuł to jest o jubileuszu czy o pani Marii Rybickiej? Przez 70 lat szkoła miała wielu dyrektorów, teraz też są tam jacyś wicedyrektorzy przecież. A tutaj emerytowana pani wicedyrektor cały...rozwiń całość

  Ten artykuł to jest o jubileuszu czy o pani Marii Rybickiej? Przez 70 lat szkoła miała wielu dyrektorów, teraz też są tam jacyś wicedyrektorzy przecież. A tutaj emerytowana pani wicedyrektor cały czas. Dlaczego?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GIMBUS o technikum nie ma mowy

  ghjko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Szkoła od dawna o prestiżu moze zapomnieć, MAM NADZIEJĘ, ŻE GIMNAZJUM ZOSTANIE Z NIEJ JAK NAJSZYBCIEL WYSTRZELONE W KOSMOS

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  technikum łączności to ściema

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Potwierdzam, przygotowanie do zawodu i egzaminu dojrzałości na żenująco niskim poziomie
  W klasie maturalnej przez kilka tygodni brak matematyka bo się rozchorował.
  Vice dyrektor zapomina zapisać...rozwiń całość

  Potwierdzam, przygotowanie do zawodu i egzaminu dojrzałości na żenująco niskim poziomie
  W klasie maturalnej przez kilka tygodni brak matematyka bo się rozchorował.
  Vice dyrektor zapomina zapisać czwartoklasistów do szkoleń z certyfiikatów microsofta
  Dawno powinni zapomnieć o nauczaniu zawodowym, niech się skupią na gimnazjum, przynajmniej niewiele zaszkodzą swoim uczniom.
  Kto zepsuł tak elitarną szkołę !
  Sprawdźcie w lipcu wyniki maturalne, stawiam, że szkoła spadnie do drugiej setki w kraju
  ojciec tegorocznego absolwenta i mam nadzieję że jednak maturzysty
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Klamstwo

  Bylyzsl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Nie dajcie się naciągnąć na tą paplanine i propagandę , nauka w tej szkole to jest nieporozumienie , niczego tam nie ucza, wspomnicie moje słowa po spotkaniu z sitkiem czosnkiem, albo maleckim...rozwiń całość

  Nie dajcie się naciągnąć na tą paplanine i propagandę , nauka w tej szkole to jest nieporozumienie , niczego tam nie ucza, wspomnicie moje słowa po spotkaniu z sitkiem czosnkiem, albo maleckim który niczego nie uczył na pracowniach bo go nigdy nie było haha ale żenada , nie pozdrawiam zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo