Zwycięstwo w Piasecznie łatwe i przyjemne, czyli piłkarki Medyka Konin w finale Pucharu Polski

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin po raz trzeci z rzędu, a dziesiąty w historii, awansowały do finału Pucharu Polski. Obrończynie trofeum w półfinale bez najmniejszych kłopotów pokonały na wyjeździe GOSiRki Piaseczno 6:0.

Losy awansu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której najlepsza obecnie kobieca drużyna piłkarska w Polsce prowadziła już 5:0.

– Mój zespół od początku był bardzo skoncentrowany i to przełożyło się na rezultat. Po przerwie zawodniczki nie wysilały się już specjalnie, kontrolując wydarzenia na murawie. Zdobyliśmy jeszcze jednego gola wygrywając zdecydowanie – powiedział trener Medyka POLOmarket Roman Jaszczak.

Prowadzenie uzyskała w 17. minucie z rzutu karnego Anna Gawrońska. Trzeci gol zdobyty przez Katarzynę Konat padł po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pozostałe bramki, po składnych akcjach. Wynik mógł być jeszcze wyższy, przeciwniczki nie były w stanie poważniej zagrozić koniniankom.

W przerwie, spokojny już o awans trener Jaszczak dokonał trzech zmian, w trakcie drugiej połowy jeszcze dwóch kolejnych. W drugiej części spotkania po raz pierwszy po urazie odniesionym podczas pobytu z reprezentacją w Chorwacji, zagrała Ewa Pajor, najlepsza zawodniczka Europy do lat 17 w 2013 roku.

– To było łatwe, przyjemne zwycięstwo – podsumował szkoleniowiec Medyka POLOmarket Konin.

Finał Pucharu Polski kobiet zostanie rozegrany 11 czerwca w Ostródzie. Koninianki staną przed szansą zdobycia po raz piąty cennego trofeum.

GOSIRki Piaseczno – Medyk POLOmarket Konin 0:6 (0:5)
Bramki: 0:1 Anna Gawrońska (17. karny), 0:2 Marta Woźniak (19), 0:3 Aleksandra Sikora (28), 0:4 Katarzyna Konat (30), 0:5 Sikora (42), 0:6 Woźniak (84).

Medyk POLOmarket: Szymańska – Grzywińska, Sławczewa (75. Sołtysiak), Laetitia (46. Szewczuk), Konat – Balcerzak (46. Kamczyk), Matysik (46. Pajor) – Sikora (78. Zawiślak), Pakulska – Woźniak, Gawrońska.