MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akademicki Związek Sportowy po Walnym Zebraniu. Nowy zarząd, nowy stary prezes i optymistyczne prognozy przed igrzyskami w Paryżu

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
Tomasz Szponder prezesem poznańskiego AZS jest już od 2001 r.
Tomasz Szponder prezesem poznańskiego AZS jest już od 2001 r. Archiwum AZS Poznań
Akademicki Związek Sportowy w Poznaniu podsumował na Walnym Zebraniu ostatnie lata swojej działalności. Jego członkowie wybrali też na kolejną kadencję prezesem Tomasza Szpondera.

W środę wieczorem delegaci AZS z Wielkopolski spotkali się w auli AWF Poznań, aby podsumować kończącą się kadencję oraz dokonać wyboru nowych władz. Na spotkaniu pojawili się również: sekretarz generalny AZS Dariusz Piekut, przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, dyrektor departamentu sportu UMWW Tomasz Wiktor, zastępca dyrektora Wydziału Sportu UMP Dariusz Łapawa oraz prezes WSS Paweł Szczepaniak.

Zobacz też: Wielkie sukcesy żeglarzy AZS Poznań. W komplecie wywalczyli paszporty olimpijskie

Po trudnym okresie pandemii, AZS w Poznaniu zdołał szybko odrobić straty i przekroczyć stan sprzed kryzysu. Obecnie liczba członków płacących składki wynosi ponad 4 tysiące. System rozgrywek studenckich AZS pozostaje najszerszy w Polsce, a oba kluby wyczynowe, AZS AWF i OŚ AZS, utrzymują się w ścisłej czołówce ogólnopolskiej rywalizacji sportu dzieci i młodzieży.

Medale zdobyte na mistrzostwach świata i Europy wskazują na duże szanse sukcesów na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Prognozy są optymistyczne, a liczba zawodników AZS w najbliższych igrzyskach zapowiada się rekordowo.
Poprawa stanu obiektów sportowych, w tym budowa nowych torów łuczniczych, jest kolejnym krokiem naprzód. Mimo tych osiągnięć, AZS wciąż potrzebuje dalszych inwestycji, aby zaspokoić rosnące potrzeby sekcji wyczynowych, szkolenia młodzieżowego oraz sportu studenckiego.

W nadchodzącej kadencji AZS ma przed sobą ambitne cele, takie jak zdobycie kolejnych medali na igrzyskach i umieszczenie obu klubów na podium klasyfikacji sportu dzieci i młodzieży. Istotne będzie także znalezienie nowych pomysłów na rozwój sportu studenckiego, aby sprostać zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom nowych pokoleń studentów. Organizacja akademickich MŚ w futsalu w 2026 r. będzie wymagała solidnych przygotowań oraz pozyskania środków na nowe inwestycje i modernizację istniejących obiektów.

Realizacja dotychczasowych osiągnięć oraz planów na przyszłość nie byłaby możliwa bez wsparcia wielu instytucji i osób prywatnych, a w szczególności władz publicznych, w szczególności ministerstwa sportu i turystyki oraz samorządów województwa wielkopolskiego i miasta Poznania, za finansowe fundamenty działalności AZS.

Sukcesy nie    byłyby też możliwe bez środowiska akademickiego i władz wielkopolskich uczelni, wspierających sport studencki poprzez udostępnianie obiektów, trenerów, sprzętu sportowego i udział w rozgrywkach centralnych. Tak samo zresztą jak bez trenerów i nauczycieli uczelnianych centrów sportu oraz studiów wychowania fizycznego i sportu.

Osiągnięcia zawodników AZS nie byłyby wreszcie możliwe bez związków, Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, Zarządu Głównego AZS oraz szkół, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także bez sponsorów takich jak Enea, Talex, Rebis, Green Parking, Kancelaria Prawna Piszcz, Marsh Polska, Firma Drobiu Mizgier, Novotel Poznań Centrum, Zespół Szkół Budowlanych oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole.

A oto skład nowego zarządu AZS na kadencję 2024-2026:
1. Bąk Ewa
2. Czarnota Kacper
3. Gębala Marta
4. Łodygowski Tomasz
5. Jesionowski Teofil
6. Kacprzak Oliwia
7. Rachwalski Zbigniew
8. Biernacki Jacek
9. Olszewski Tomasz
10. Zarzycki Łukasz
11. Bryl Agata
12. Rejewski Robert
13. Jóźwiak Jacek
14. Klauziński Michał
15. Klepka Paweł Leszek
16. Wryk Ryszard
17. Gozdecki Rafał
18. Przybylski Jakub
19. Krauze Nikola
20. Małecki Antoni

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mbappe nie zagra z Polską?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski