Artbud IV liga: Dramaturgia na koniec rundy jesiennej. Ponownym liderem Unia Swarzędz

Jakub Kowalski
Radosław Jasiński, który w przeszłości występował m.in. w Warcie Poznań, jest w tym sezonie jedną z kluczowych postaci Kotwicy Kórnik. W pojedynku z Tarnovią Tarnowo Podgórne, 31-letni obrońca zdobył jedną z bramek, dających drużynie 10. zwycięstwo w tym sezonie. Kotwica Kórnik
W miniony weekend zakończyło się tegoroczne granie w rozgrywkach Artbud IV ligi. Ostatnia kolejka przed przerwą zimową przyniosła kilka ważnych zmian w tabeli, które mogą okazać się wiosną kluczowe w kontekście rywalizacji o awans. W hitowym pojedynku 19. serii gier, Nielba Wągrowiec powstrzymała Mieszka Gniezno i przyczyniła się do zmiany na fotelu lidera, w którym ponownie zasiedli gracze Unii Swarzędz. Końcówka rundy jesiennej to także fantastyczny okres dla Kotwicy Kórnik, która w tym momencie jest najrówniej grającym zespołem w całej lidze.

Unia Swarzędz po ostatnich nieudanych wyjazdach, w trakcie których dwukrotnie traciła punkty, wybrała się na dość trudny teren do Międzychodu. Podopieczni Tomasza Bekasa ostatni raz wygrali na zachodzie Wielkopolski w marcu 2019 roku i doskonale wiedzieli, że nie będzie łatwo o pozytywny rezultat. Tym bardziej, że murawa na obiekcie Warty w związku z listopadową aurą nie prezentowała się najlepiej.

Goście stopniowo przejmowali inicjatywę w tym spotkaniu i potwierdzili swoją przewagę w 27. minucie, gdy piłkę do bramki skierował głową Mikołaj Panowicz, dla którego było to 13. trafienie w lidze. Po zmianie stron to gospodarze wykazywali się większą chęcią do gry. Katastrofalny błąd defensywy Unii wykorzystał Patryk Smolarek i doprowadził do wyrównania. "Duma Swarzędza" nie poddała się jednak i kwadrans później przechyliła szalę na swoją korzyść za sprawą Brzostowskiego.

Warta Międzychód - Unia Swarzędz 1:2
Bramki: 56. Smolarek - 27. Panowicz, 70. Brzostowski

Unici wskoczyli ponownie na pozycję lidera, po tym jak wyjazdową porażkę w Wągrowcu odnotowali gracze Mieszka Gniezno. Przegrana drużyny Przemysława Urbaniaka przyszła w najbardziej dramatycznych okolicznościach, których drużyna z pewnością nie była w stanie przewidzieć. Po bramce zdobytej przez Tomasza Bzdęgę w pierwszej połowie spotkania, wydawało się, że Mieszko nie odda zwycięstwa i przerwę zimową spędzi na pozycji lidera. Gospodarze wykazali się sporą determinacją i dzięki doświadczonemu Rafałowi Leśniewskiemu, zdołali przełamać rywali w samej końcówce meczu. 35-latek zadał decydujący cios w 97. minucie spotkania.

Nielba Wągrowiec - Mieszko Gniezno 2:1
Bramki: 87., 90+7. Leśniewski - 39. Bzdęga

Siódmy mecz bez porażki odnotowali zawodnicy Kotwicy Kórnik, którzy aktualnie są najrówniej grającą drużyną w lidze i jedyną, która może popisać się tak skuteczną serią. Podopieczni trenera Tomasza Nawrota wybrali się do Tarnowa Podgórnego, gdzie w tym sezonie padły już 42 bramki - poza Szydłowem, najwięcej w lidze. Spodziewano się otwartego spotkania z obu stron, wszak Tarnovia nie ma wiele do stracenia, a potrafiła już w tym sezonie napsuć krwi rywalom. Kotwica rozstrzygnęła starcie już w pierwszej połowie dzięki trafieniom Radosława Jasińskiego oraz Miłosza Wódeckiego. Znakomite zawody rozegrał 19-letni Tymoteusz Gabski, który został po meczu wybranym zawodnikiem spotkania.

Kotwica znalazła się na wysokim 4. miejscu w tabeli, co po mizernym początku sezonu i pierwszej wygranej dopiero w 5. kolejce, jest swego rodzaju zaskoczeniem. Drużyna z Kórnika konsekwentnie realizuje plany rozwoju i od zeszłego sezonu regularnie wprowadza do pierwszej drużyny kolejnych wychowanków. Zespół ma bardzo dobre warunki do grania oraz trenowania pod czujnym okiem szkoleniowca, który jest dość mocno związany z Kotwicą, jako jej były zawodnik, a obecnie trener ze sporym doświadczeniem na tym poziomie rozgrywek. Wiosną drużynę stać na to, by realnie powalczyć o awans do III ligi, nawet jeśli na papierze zespół wydaje się słabszy od swoich przeciwników.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Kotwica Kórnik 0:2
Bramki: 26. Jasiński, 38. Wódecki

Końcówka rundy jesiennej okazała się udana również dla zawodników Huraganu Pobiedziska. Czerwono-czarni znów postrzelali w minionej kolejce i nie dali żadnych szans niżej notowanemu rywalowi z Wilczyna. Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem ze względu na protest piłkarzy gospodarzy, mający związek z trudną sytuacją wewnętrzną klubu. Pierwsze dziesięć minut potwierdziło, kto był faworytem tej rywalizacji. Już w 6. minucie wynik spotkania otworzył Mikołaj Witaszyk, a po trzech minutach drugiego gola dołożył Dawid Ciążyński.

Stracone bramki podziałały na gospodarzy motywująco i mimo znakomitych interwencji bramkarza gości, Wilki jeszcze w pierwszej połowie zanotowali trafienie kontaktowe. Po przerwie spotkanie zrobiło się dość wyrównane, ale kibice mogli oglądać kolejne bramki. Dublet skompletował Ciążyński, a swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył także Paweł Piceluk, wracający do składu po trzech meczach zawieszenia.

KKS II Kalisz - Victoria Ostrzeszów 2:0
Polonia 1908 Marcinki Kępno - SKP Słupca (spotkanie przełożone z powodu złego stanu boiska)

Lech Poznań - Warta Poznań: Kibice zgromadzeni na Starym Ryn...

Derby Poznania Lech - Warta rozpoczęły się w niedzielę, 28 listopada o godzinie 15. Przed tym meczem o godz. 14 odbył się widowiskowy przemarsz kibiców Kolejorza ulicą Grunwaldzką na stadion przy ulicy Bułgarskiej. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia naszego fotoreportera z tego wydarzenia.Przed stadionem przy Bułgarskiej głośniej niż zwykle [unicode_pictographs]%F0%9F%99%82[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/ICLbsXje60— Dawid Dobrasz (@dobraszd) November 28, 2021 Filip Bednarek i Łukasz Trałka po meczu derbowym:Trybuny na meczu Lech - Warta. Prawie 23 tysiące kibiców było na święcie poznańskiej piłkiKoziołki trykały się w barwach Lecha i WartyOceny piłkarzy Lecha i Warty PoznańZobacz zdjęcia --->

Kibice Lecha Poznań widowiskowo przemaszerowali wspólnie na ...