BM Slam Stal nie dała rady. Szalona pogoń Asseco [FOTO]

Andrzej Kurzyński
Czwartej porażki w Tauron Basket Lidze doznał zespół BM Slam Stal. Ostrowianie musieli uznać wyższość ekipy Asseco Gdynia.

Publiczność zgromadzona w hali Kalisz Arena obejrzała ciekawe spotkanie. Po pierwszych dwóch kwartach górą byli ostrowianie. Do przerwy koszykarze BM Slam Stal prowadzili 47:35. Po zmianie stron żółto-niebieska maszyna zacięła się. Zespół z Ostrowa przez blisko pięć minut nie był w stanie znaleźć drogi do kosza rywali, a ekipa Asseco systematycznie odrabiała straty. Ostatecznie trzecią kwartę „stalówka” przegrała aż 10:24 i rywale wyszli na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Zespół z Gdyni do wygranej poprowadził Przemysław Frasunkiewicz, zdobywca 23 punktów. Doświadczony skrzydłowy trafił aż sześciokrotnie za trzy punkty, a cały zespół Asseco zaliczył 15 z 30 rzutów zza łuku. Dla porównania ostrowianie zdołali trafić zaledwie 3 z 21 oddanych „trójek”. - Drużyna z Ostrowa większość meczów stoi w obronie strefą. Wiedzieliśmy więc, że będziemy musieli wykonywać dużo rzutów za trzy i przygotowywaliśmy się do tego elementu na treningach - powiedział Przemysław Frasunkiewicz. - Stal uległa presji. Mieli nas już na 12 punktów do przerwy. Wtedy bardzo chce się wygrać, ale nie zawsze wszystko wychodzi.

Ostrowianie próbowali walczyć do końca. Na 26 sekund przed końcową syreną udało im się zniwelować straty do zaledwie czterech punktów (72:76). Więcej zimnej krwi zachowali jednak gracze Asseco. Spotkanie wsadem zakończył Jakub Parzeński, środkowy zespołu z Gdyni, syn legendy ostrowskiej koszykówki, Dariusza Parzeńskiego. W szeregach BM Slam Stal tradycyjnie najlepszym zawodnikiem był Curtis Millage. Z bardzo dobrej strony, zwłaszcza w pierwszej połowie, pokazał się Mateusz Zębski.

Rozgrywający BM Slam Stali Curtis Millage przyczyn porażki upatruje przede wszystkim w braku komunikacji między zawodnikami na boisku.

- Na boisku musimy sobie wzajemnie ufać. Przez pierwszych 20 minut dobrze się ze sobą komunikowaliśmy. W drugiej połowie tego zabrakło. Jesteśmy na siebie źli, ale mam nadzieję, że wyniesiemy z tego lekcję - mówi zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Tauron Basket Ligi.

Kolejne spotkanie BM Slam Stal rozegra w poniedziałek, 30 listopada. Ostrowianie podejmą w hali Kalisz Arena ekipę Śląska Wrocław. Początek meczu o godz. 20.30.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Gdynia 72:81 (22:19, 25:16, 10:24, 15:22)

BM Slam Stal: Millage 17, Delaney 13, Sroka 11, Kaczmarzyk 9, Zębski 8, Wangmene 7, Żurawski 5, Ochońko 2

Asseco: Frasunkiewicz 23, Matczak 16, Parzeński 12, Hickey 10, Kowalczyk 10, Szczotka 4, Kaplanović 3, Czerlonko 3, Morozow 0

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!