Czołowe miejsca kadr WZPN po rundzie jesiennej

13-latkowie z Wielkopolski wciąż zachowują szansę na zwycięstwo w rozgrywkach swojego makroregionu Fot. Archiwum WZPN
Reprezentacje Wielkopolskiego ZPN z roczników 2003 i 2004 zakończyły zmagania w rozgrywkach makroregionalnych w rundzie jesiennej. Obie kadry zdobyły po cztery punkty i plasują się na drugich miejscach.

Dla kadry 2004 prowadzonej przez trenera Błażeja Czyżewskiego, mecze o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN były pierwszymi rozgrywanymi o stawkę. Na zwycięstwo reprezentacja czekała do trzeciej kolejki. Po porażce i remisie w spotkaniach wyjazdowych, w końcu na własnym terenie udało się zwyciężyć. W Wągrowcu Wielkopolski ZPN pokonał Kujawsko-pomorski ZPN 2:1 . W pierwszej połowie mecz był wyrównany, choć więcej sytuacji stwarzali sobie nasi zawodnicy. Przed najlepszą szansą na otwarcie wyniku stanął Maksymilian Walczak, lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Po przerwie przewaga zawodników z wielkopolskich klubów była już zdecydowana i w końcu przyniosła efekty. W 45. minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Igor Kornobis dobijając do siatki zablokowane uderzenie jednego ze swoich kolegów. Pięć minut później drugiego gola zdobył z dalszej odległości Kordian Gadomski. Goście zdołali odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem w końcówce.

Wielkopolski ZPN - Kujawsko-pomorski ZPN 2:1 (0:0)
Bramki dla WZPN: Kornobis (45'), Gadomski (50').
Skład WZPN: Mateusz Ludwikowski (Pogoń Nowe Skalmierzyce) - Tymoteusz Przybyliński (Lech Poznań), Antoni Przybylski (Lech), Filip Kaczmarek (Polonia Środa Wlkp.), Kordian Gadomski (Warta Poznań), Oliwier Dobosz (Lech), Maksymilian Walczak (Lech), Maksym Czekała (Lech), Kacper Sommerfeld (Lech) oraz Wiktor Nowicki (Lech), Igor Kornobis (Lech), Mieszko Sawicki (Lech), Tomasz Rogaliński (Warta), Jakub Bylina (Lech), Jakub Złoch (Lech), Kacper Kaliński (KKS Włókniarz 1925 Kalisz) i Jeremiasz Sumiński (Astra Krotoszyn).

Sztab szkoleniowy: Błażej Czyżewski (I trener), Jakub Wojtkowiak (II trener), Jakub Strużyński (II trener), Łukasz Maćkowiak (trener bramkarzy), Bartosz Aleksandrowicz (kierownik).

Wyniki i tabela rozgrywek o Puchar Prezesa Pomorskiego ZPN po rundzie jesiennej
Pomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 1:0
Kujawsko-pomorski ZPN - Zachodniopomorski ZPN 0:2
Zachodniopomorski ZPN - Wielkopolski ZPN 3:3 (karne 0:2)

4.Kujawsko-pomorski ZPN 3 0 2:8

W rozgrywkach Pucharu im. Włodzimierza Smolarka reprezentacja Wielkopolskiego ZPN również pokonała swych rówieśników. Mecz z Kujawsko-pomorskim ZPN toczył się pod całkowite dyktando zawodników Bartosza Majchrzaka. Bramkarze Wiktor Król oraz Krzysztof Bąkowski praktycznie nie dostali szansy wykazania się między słupkami, bowiem znakomicie spisywali się ich koledzy z pola kontrolując przebieg spotkania. Zawodnicy wzorcowo realizowali wszystkie założenia nakreślone przed meczem przez sztab szkoleniowy i ostatecznie zwyciężyli 3:0. Wszystkie bramki zdobył Igor Ławrynowicz. Jesienne zmagania kadra Wielkopolskiego ZPN kończy na drugim miejscu. Do lidera traci dwa punkty, celem na wiosnę jest więc odrobienie straty i wygranie zmagań grupowych, a zarazem awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

Wielkopolski ZPN - Kujawsko-pomorski ZPN 3:0 (1:0)
Bramki dla WZPN: Ławrynowicz (25', 60', 69')
Skład WZPN: Wiktor Król (Warta Poznań) - Michał Dybus (Tur Turek), Michał Marszałkiewicz (Błękitni Wronki), Enriko Witczak (Lech Poznań), Szymon Soiński (Lech), Fabian Grzelka (Górnik Konin), Mateusz Pieńczak (Warta), Karol Fietz (Lech), Mikołaj Narożny (Akademia Reissa), Igor Ławrynowicz (Lech), Kacper Żmudź (Lech) oraz Krzysztof Bąkowski (Lech), Denis Andrzejewski (Lech), Ignacy Huszek (Nielba Wągrowiec), Mikołaj Forysiak (OTPS Winogrady), Jakub Grzybek (Warta), Krystian Palacz (Lech), Mateusz Streb (Lech).

Sztab szkoleniowy: Bartosz Majchrzak (I trener), Marcin Winiecki, Mirosław Wódkowski, Mariusz Kułak.

Wyniki i tabela rozgrywek grupowych Pucharu im. Włodzimierza Smolarka po rundzie jesiennej
4.Kujawsko-pomorski ZPN 3 3 3:6

Reprezentacje w starszych rocznikach 2001 i 2002 ostatnie mecze rozegrają 3 listopada. Z kadrami Kujawsko-Pomorskiego ZPN zmierzą się na wyjeździe, w Janikowie.