Czy akcje Aquanetu trafią na giełdę?

  Czy akcje Aquanetu trafią na giełdę?

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na zdjęciu: przepompownia ścieków na Garbarach.

  Na zdjęciu: przepompownia ścieków na Garbarach. ©Waldemar Wylegalski

  Niewykluczone, że miejska spółka Aquanet trafi na giełdę. Na to jednak muszą się zgodzić poznańscy radni oraz akcjonariusze. - Prezydent uważa, że po doświadczeniach z wprowadzaniem na giełdę spółek z udziałem Skarbu Państwa, przyszedł już czas, aby z tej możliwości skorzystały także najważniejsze i najlepiej zarządzane spółki komunalne - mówi Hanna Surma, rzecznik prezydenta.
  Na zdjęciu: przepompownia ścieków na Garbarach.

  Na zdjęciu: przepompownia ścieków na Garbarach. ©Waldemar Wylegalski

  24 maja prezydent Jacek Jaśkowiak ma ogłosić decyzję o wejściu spółki Aquanet na giełdę. Tak wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł „Głos”.

  – Życzę powodzenia, bo z nikim na ten temat nie rozmawiał – mówi jeden z radnych. I przypomina, że taki ruch wymaga zgody Rady Miasta oraz akcjonariuszy spółki.

  Sam zainteresowany nie potwierdza, że podjął decyzję w tej sprawie. Prezydent jedynie poprzez swojego rzecznika wskazuje, że jest to ciekawy wariant rozwoju spółki. Dlaczego?

  – Gwarantuje bowiem pełną transparentność działalności spółki i zapewnia dodatkową, rynkową kontrolę nad jej funkcjonowaniem – mówi rzecznik Hanna Surma. – Prezydent uważa, że po doświadczeniach z wprowadzaniem na giełdę spółek z udziałem Skarbu Państwa, przyszedł już czas, aby z tej możliwości skorzystały także najważniejsze i najlepiej zarządzane spółki komunalne.

  Paweł Chudziński, prezes Aquanetu twierdzi, że w tej chwili spółka nie przymierza się do giełdy. – Jeśli będzie taka wola akcjonariuszy, podejmiemy właściwe kroki – zapewnia prezes Chudziński. I dodaje: – Wejście na giełdę nie musi oznaczać utraty kontroli nad spółką.

  Warunek: pakiet kontrolny
  Tomasz Lewandowski, szef klubu radnych Zjednoczonej Lewicy, a jednocześnie przewodniczący komisji gospodarki komunalnej i polityki mieszkaniowej przyznaje, że nie dziwi go pomysł wejścia Aquanetu na giełdę. – I nie martwi – dodaje radny Lewandowski. – Wydaje się to racjonalne rozwiązanie, ale pod warunkiem, że solidny pakiet akcji pozostanie w rękach miasta.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie jest prawdą, że...

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Nie jest prawdą, że nie było rozmów na temat wejścia Aquanetu na giełdę... Wstępna prezentacja pomysłu pana prezydenta Jaśkowiaka odbyła się przed udziałowcami spółki. Podobno były też inne...rozwiń całość

  Nie jest prawdą, że nie było rozmów na temat wejścia Aquanetu na giełdę... Wstępna prezentacja pomysłu pana prezydenta Jaśkowiaka odbyła się przed udziałowcami spółki. Podobno były też inne rozmowy, ale oficjalnie nic nie wyszło na zewnątrz. Nie wiadomo, czy bardziej prezydentowi zależy na pieniądzach, czy na prywatyzacji. Jeśli to drugie, to jaki podmiot miałby być tym szczęśliwcem...?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  MPGM

  Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  może Miasto najpierw sprzeda niepotrzebne mu spółki takie jak MPGM S.A. lub PKS Poznań S.A.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo