18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Galeria Miejska Arsenał: Sztuka z wiader, kabli i papieru toaletowego [ZDJĘCIA]

Kamil Babacz
Şakir Gökçebağ to turecki artysta, którego prace wykonane z powszechnie dostępnych przedmiotów. Jego wystawę można oglądać w Galerii Miejskiej Arsenał
Şakir Gökçebağ to turecki artysta, którego prace wykonane z powszechnie dostępnych przedmiotów. Jego wystawę można oglądać w Galerii Miejskiej Arsenał Grzegorz Dembiński
Şakir Gökçebağ to turecki artysta, którego prace wykonane z powszechnie dostępnych przedmiotów, takich jak kable elektryczne, wiadra, popcorn, rurki, rolki papieru toaletowego, czy herbatniki, od piątku można oglądać w Arsenale. To jego pierwsza wystawa w Polsce.

Większość prac powstała na terenie galerii Arsenał. Najmocniej wzrok przyciąga instalacja z rolek papieru toaletowego rozpiętych na ścianie galerii. Gökçebağ wykorzystuje masowo produkowane przedmioty i zestawia je w nietypowych konfiguracjach, nadając im zupełnie nowe walory i znaczenia w innowacyjny i humorystyczny sposób.

- W sztuce Sakira obecna jest tak rzadka w sztuce współczesnej radość życia – mówił na wernisażu kurator Rene Block, jedna z najistotniejszych postaci związanych od prawie półwiecza ze światową sceną artystyczną. Podkreśla, że atutem twórczości Sakira Gökçebağ jest jej antyakademickość.

Od poniedziałku w Arsenale można będzie oglądać także wystawę „Trzy kolekcje: Prace Zygmunta Warczygłowy”, poznańskiego artysty należącego obok Ociepki i Nikifora do najlepszych polskich artystów nieprofesjonalnych. Głównym tematem jego prac jest architektura Poznania, którą przedstawiał z nietypowej perspektywy kierującego tramwajem. Wystawa jest wyborem z najważniejszych kolekcji prywatnych i prezentuje ok. 100 prac. Podczas wernisażu odbędzie się promocja książki Ewy Obrębowskiej-Piaseckiej „Rozmowy wokół Warczygłowy”, skupionej na ukazaniu szerszego kontekstu istnienia, promocji i rynku sztuki w PRL-u. Wernisaż odbędzie się o godzinie 18.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski