GDOŚ uchylił decyzję w sprawie odkrywki Ościsłowo

  GDOŚ uchylił decyzję w sprawie odkrywki Ościsłowo

  Zdjęcie autora materiału

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  GDOŚ uchylił decyzję w sprawie odkrywki Ościsłowo

  ©Łukasz Gdak

  Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska uchyliła negatywną decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu w sprawie budowy odkrywki węgla brunatnego Ościsłowo. Jednocześnie skierowała ją do ponownego rozpatrzenia przez dyrekcję w Poznaniu. Ta decyzja nie satysfakcjonuje górników, którzy znów muszą czekać, a także ekologów, którzy muszą wciąż liczyć na to, że inwestycja nie powstanie.
  GDOŚ uchylił decyzję w sprawie odkrywki Ościsłowo

  ©Łukasz Gdak

  Po wielu długich miesiącach zapadła w końcu decyzja Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie budowy odkrywki Ościsłowo, o którą wystąpiło przedsiębiorstwo PAK Kopalni Węgla Brunatnego Konin. Decyzja ta jednak ani nie satysfakcjonuje górników, ani strony sprzeciwiającej się inwestycji.

  GDOŚ co prawda uchylił decyzję wydaną w Poznaniu, ale wysłał ją do ponownego rozpatrzenia do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu.

  "Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podjął decyzję o uchyleniu w całości zaskarżonej przez PAK KWB Konin SA decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu z dnia 10 marca 2017 roku odmawiającej określenia środowiskowych uwarunkowań dla przedsięwzięcia pn.: 'Wydobycie węgla brunatnego i kopalin towarzyszących z Odkrywki Ościsłowo' i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia przez RDOŚ w Poznaniu" - czytamy w komunikacie.

  - Cieszy nas jedynie, że nie jest to decyzja polityczna a merytoryczna. GDOŚ wprost stwierdził, że inwestycja będzie oddziaływać negatywnie na środowisko. Teraz PAK musi przedstawić RDOŚ plany kompensacji dla tych terenów - mówi Kuba Gogolewski z fundacji Rozwój TAK - Odkrywki - NIE.

  ZOBACZ TEŻ:


  "Niestety, nie można narzekać". Mieszkańcy Kleszczowa - najbogatszej gminy w Polsce - są zadowoleni

  Źródło: TVN24  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo