Hokej halowy: Niespodzianki na inaugurację Mistrzostw Polski

Pierwsze turnieje mistrzostw Polski w hokeju halowym przyniosły niespodzianki. Co prawda obrońca mistrzowskiego tytułu poznański Grunwald łatwo wygrał dwa spotkania, ale w pozostałych pojedynkach nie brakowało zaskakujących rezultatów.

Już pierwszy mecz podczas poznańskiego turnieju w grupie A, dostarczył niesamowitych emocji. Wicemistrz kraju z poprzedniego sezonu AZS AWF przegrał z Wartą 6:7.

CZYTAJ TEZ:
Sport w Głosie Wielkopolskim

Zieloni mieli inicjatywę w tym spotkaniu od początku, a w 37. minucie wygrywali wyraźnie 6:3. Akademicy potrafili jednak w ciągu trzech minut doprowadzić do wyrównania. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, decydujący cios zadała Warta, a konkretnie Bartosz Siejkowski, który w ostatniej minucie przesądził o zwycięstwie zielonych 7:6.

Podczas spotkania nie brakowało ostrych starć. Zawodnik AZS AWF Łukasz Wybieralski doznał złamania nosa, a kontuzji doznał też Tomasz Wachowiak z Warty. Akademicy w drugim pojedynku z Grunwaldem nie mieli większych szans i przegrali wysoko 2:10. takim samym rezultatem zakończył się mecz ZSMS Poznań z wojskowymi.

Do dwóch niespodzianek doszło natomiast w pierwszym turnieju grupy B, jaki odbył się w Gąsawie. Brązowy medalista poprzednich rozgrywek Pomorzanin Toruń przegrał bowiem dwa spotkania. Torunianie najpierw ulegli Startowi Gniezno 5:6, tracąc decydującego gola w przedostatniej minucie. Potem Pomorzanin, mimo że prowadził do przerwy 5:3, przegrał wyraźnie z Gąsawą 8:11. Torunianie nie zdobyli więc ani jednego punktu i start w tegorocznych rozgrywkach halowych był dla nich bardzo nieudany.

Za tydzień w niedzielę 18 grudnia odbędą się dwa kolejne turnieje. Grupa A ponownie zagra w hali B przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu, a grupa B w Gnieźnie w hali przy ul. Paczkowskiego. Po rozegraniu czterech imprez, po dwie czołowe drużyny z obu grup zagrają w finale halowych mistrzostw Polski. Ale to dopiero na początku marca 2012 roku.

Grupa A
AZS AWF Poznań - Warta Poznań 6:7(2:3)
bramki: Ferenc 3 (38, 46, 47), Oszyjczyk (19), A. Pacanowski (23), F. Bratkowski (49) - M. Walkowiak 3 (12, 31, 34), T. Wachowiak 2 (10, 24-kr), A. Semonowicz (37-kr), B. Siejkowski (50).
ZSMS Poznań - Grunwald Poznań 2:10 (0:5)
bramki: M. Hulbój 2 (31, 34-kr) - T. Górny 3 (10, 13, 50), Rataj 2 (19, 22), A. Mikuła 2 (26, 30), T. Marcinkowski (18), Dutkiewicz (33-kr), M. Kluczyński (44).
AZS AWF Poznań - Grunwald Poznań 2:10 (1:4)
bramki: A. Pacanowski 2 (12, 44) - A. Mikuła 2 (3-kr, 38-kr), K. Majchrzak 2 (23, 47), Rataj 2 (43, 46),T. Choczaj (7), Strykowski (9), P. Bratkowski (27-kr), T. Marcinkowski (34).

Grupa B
LKS Rogowo - LKS Gąsawa 4:4 (2:2)
bramki: M. Wrzesiński (4-kr), K. Kwiatkowski 2 (18-k, 43-kr), Warkoczewski (39) - T. Karpiński 2 (11-k, 49), M. Kuczkowski 2 (1, 44).
Start Gniezno - Pomorzanin Toruń 6:5 (4:3)
bramki: Wejerowski 3 (8, 22, 33), M. Grotowski 2 (15, 24), R. Grotowski (49) - Kunklewski 2 (23, 43), Kamiński (14), Dąbrowski (24), Zieliński (36).
LKS Gąsawa - Pomorzanin Toruń 11:8 (3:5)
bramki: P. Rosiński 4 (16, 28, 29, 47), K. Kwiatkowski 4 (31, 34, 40, 45), M. Wrzesiński (7), M, Hutek (12), Warkoczewski (49) - Zadka 2 (1, 6), Kamiński 2 (11, 39), Zieliński 2 (49, 50), Szrejter (2), Kunklewski(16).