Hokej na trawie: Mgła uniemożliwiła mecz w Gnieźnie

Gęsta mgła, jaka panowała w Gnieźnie sprawiła, że nie odbyło się jedno ze spotkań ósmej kolejki rozgrywek hokeistów na trawie. Pojedynek Stelli z AZS Politechnika Poznań zostanie zapewne rozegrany dopiero w rundzie wiosennej. Na szczęście na innych boiskach mecze się odbyły.

Mistrz Polski poznański Grunwald pokonał na wyjeździe MKS Siemianowiczankę 7:2, choć jeszcze do przerwy na Śląsku był remis 1:1. W drugiej połowie akcje wojskowych zaczęły się jednak "zazębiać" i podopieczni trenera Jerzego Wybieralskiego osiągnęli sporą przewagę i dość wyraźnie zwyciężyli gospodarzy.

Ważny pojedynek wygrali zawodnicy Pomorzanina Toruń, którzy na swoim boisku pokonali Start Gniezno 9:5. Torunianie tym samym zbliżyli się do miejsca w czołowej czwórce tabeli. Skutecznie o te same cele walczy poznańska Warta. Zieloni tym razem pokonali na wyjeździe Polonię Środa 2:1. Obie bramki dla poznaniaków zdobył z rzutów karnych Maciej Walkowiak.
Po prawie miesięcznej przerwie mecz wygrali wreszcie zawodnicy AZS AWF Poznań. Akademicy pokonali na wyjeździe LKS Gąsawa i też jeszcze nie stracili szans na czołową czwórkę obecnego sezonu. Poznaniacy decydującego gola zdobyli dziesięć minut przed końcem z rzutu karnego. Za tydzień ostatnia kolejka spotkań rundy jesiennej rozgrywek.

MKS Siemianowiczanka - Grunwald Poznań 2:7 (1:1)
bramki: G. Próba (16), M. Bortlik (46) - A. Mikuła 2 (3, 41-kr), Majchrzak (44), Mat. Poltaszewski (48), Rataj (55), Grzeszczak (58), P. Bratkowski (61-kr).
Pomorzanin Toruń - Start Gniezno 9:5 (6:2)
bramki: M. Raciniewski 3 (1, 8, 38-kr), Mich. Makowski 3 (20-kr, 32-kr, 62-kr), M. Kowalski (28), A. Rutkowski (34), Szrejter (67) - M. Grotowski 5 (5, 30, 40, 41, 60).
Polonia Środa - Warta Poznań 1:2 (0:1)
bramki: Sz. Jung (38) - M. Walkowiak 2 (12-k, 44-k).
LKS Gąsawa - AZS AWF Poznań 2:3 (1:1)
bramki: P. Rosiński - 2 (6, 40-k) - M. Wieczorek 2 (38, 60-k), J. Lewandowski (28).