Jarocin Festiwal 2015: Mija termin zgłoszeń do Rytmów...

  Jarocin Festiwal 2015: Mija termin zgłoszeń do Rytmów Młodych

  CYP

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Publiczność podczas ubiegłorocznego Jarocin Festiwalu

  Publiczność podczas ubiegłorocznego Jarocin Festiwalu ©Grzegorz Dembiński

  Tylko dzień na wysłanie zgłoszeń mają zespoły, które chcą wziąć udział w przeglądzie Jarocińskie Rytmy Młodych, towarzyszącym tegorocznemu Jarocin Festiwalowi. Termin upływa w środę, 15 kwietnia o godzinie 23.59.
  Publiczność podczas ubiegłorocznego Jarocin Festiwalu

  Publiczność podczas ubiegłorocznego Jarocin Festiwalu ©Grzegorz Dembiński

  Rytmy Młodych to przegląd ściśle powiązany z Jarocinem. Na przełomie lat 70. i 80. XX w. stał się pierwowzorem późniejszego właściwego festiwalu w Jarocinie, który przez lata największy nacisk kładł na debiutujących, nierzadko zbuntowanych wykonawców. W późniejszych latach - również po reaktywacji festiwalu w 2005 r. - Rytmy Młodych funkcjonowały w zmiennej formule. Według nowego organizatora Jarocin Festiwalu, firmy Prestige MJM oraz władz miasta, tegoroczna edycja przeglądu będzie miała znacznie szerszy zasięg niż kiedykolwiek do tej pory.

  - W ostatnich latach konkurs był marginalizowany.
  Młodzi artyści byli dodatkiem do występów legend, a zawsze w Jarocinie proporcje były odwrócone. To było miejsce debiutów, gdzie zespoły mogły się pokazać – mówił pod koniec marca Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

  Nadesłane zgłoszenia oceniać będzie jury, w którym zasiądą m.in. Jacek Jędrzejak z grupy Big Cyc, Ireneusz Andres - producent Rock Radia, a także wybrany przedstawiciel wybranej wytwórni fonograficznej. Spośród wniosków, jurorzy wytypują 60 wykonawców, którzy wezmą udział w koncertach eliminacyjnych.

  Eliminacje odbędą się w Warszawie, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Gdańsku i Goleniowie. Wyłonieni w nich finaliści regionalni zagrają pod koniec czerwca w jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka. Ośmiu z nich wystąpi na dużej scenie drugiego dnia festiwalu w Jarocinie, czyli 18 lipca.

  Zwycięzca konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych otrzyma nagrodę finansową w wysokości 6500 zł brutto, jak również możliwość wzięcia udziału w niedzielnym koncercie (19 lipca), bezpośrednio przed występem gwiazdy dnia. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca będzie również występ jako support światowej gwiazdy na jej koncercie organizowanym przez Prestige MJM w 2016 r.

  Zespoły zamierzające wziąć udział w konkursie zobowiązane są do nadesłania swojego zgłoszenia na adres rm@imprezyprestige.com. Szczegóły w regulaminie konkursu, dostępnym na oficjalnej stronie festiwalu.


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo