Kalisz: Aresztowano policjanta. Miał powoływać się na wpływy...

  Kalisz: Aresztowano policjanta. Miał powoływać się na wpływy instytucjach państwowych

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Policjantowi grozi do 8 lat więzienia.

  Policjantowi grozi do 8 lat więzienia. ©Archiwum

  36-letni funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Policjant jest podejrzewany o oszustwo, a także powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych.
  Policjantowi grozi do 8 lat więzienia.

  Policjantowi grozi do 8 lat więzienia. ©Archiwum

  Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim nadzoruje postępowanie prowadzone przez Wydział Spraw Wewnętrznych Policji w Poznaniu przeciwko funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

  Jak informuje ostrowska prokuratura, kaliski policjant został zatrzymany w minioną środę. Prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych oraz oszustwo.

  - Po przewiezieniu do Siedziby Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim z udziałem zatrzymanego prokurator przeprowadził czynności procesowe w postaci ogłoszenia zarzutów i przesłuchania go w charakterze podejrzanego.
  Po zapoznaniu się z zgromadzonym materiałem dowodowym mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów - mówi prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

  Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania, a także z uwagi na zagrożenie surową karą do ośmiu lat więzienia, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego policjanta środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

  - Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, sąd podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy - dodaje Maciej Meler.

  Z kolei komendant kaliskiej policji ma podjąć decyzje kadrowe dotyczące zatrzymanego funkcjonariusza.

  Źródło - Kalisz.NaszeMiasto.pl: Kaliski policjant trafił do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia

  POLECAMY:
  Policja w Kaliszu szuka mężczyzny, który uszkodził zaparkowany samochód. Zobacz wideo:  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo