Kalisz: W filharmonii inauguracja sezonu z instrumentami...

  Kalisz: W filharmonii inauguracja sezonu z instrumentami historycznymi

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wśród solistów koncertu będzie Jakub Smigielski
  1/5
  przejdź do galerii

  Wśród solistów koncertu będzie Jakub Smigielski ©Archiwum

  W piątek kolejny sezon inauguruje Filharmonia Kaliska. Po raz pierwszy zabrzmią trzy instrumenty historyczne, które filharmonia otrzymała w użyczenie.
  Kolejny sezon inauguruje w piątek Filharmonia Kaliska. W programie znajdą się "Koncert na czworo skrzypiec" Antonio Vivaldiego, "Introdukcja" i "Rondo Cappricioso" Camille’a Saint Saensa, "Poemat" Ernesta Chaussona, „Carmen-Fantasie” Franza Waxmana oraz IX Symfonia "Z Nowego Świata” Antonina Dvoraka.

  Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej zadyryguje jej szef Adam Klocek, a jako soliści wystąpią czterej skrzypkowie: Szymon Naściszewski, Dominik Kossakowski, Grzegorz Warzecha oraz Jakub Śmigielski. Trzej pierwsi to nowi koncertmistrzowie Filharmonii Kaliskiej. Każdy z nich zagra na jednym z historycznych instrumentów sprzed trzech wieków, które Filharmonia Kaliska otrzymała w użyczenie.

  To skrzypce Testore, ale także Montagnany z roku 1727 i instrument ze szkoły Guadagniniego z I połowy XVII wieku. Będzie to pierwsza koncertowa prezentacja tych instrumentów w Kaliszu. Każdy z trzech skrzypków wykona wirtuozowski utwór solowy tak, aby można było uslyszeć pełne brzmienie tych instrumentów. Koncert odbędzie się w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej o godzinie 19.30. Bilety kosztują od 30 do 40 złotych.  Zobacz też: Magazyn MuzoTok

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo