Konferencja: Prawo, zarządzanie i analityka, czyli kulisy...

  Konferencja: Prawo, zarządzanie i analityka, czyli kulisy organizacyjne sportu

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Większość rozgrywek ligowych już się zakończyła, jednak nie oznacza to końca emocji sportowych w najbliższym czasie. Już za kilkanaście dni będziemy mieli okazję dopingować reprezentację Polski podczas piłkarskich Mistrzostw Europy. W te wakacje odbędzie się również największa impreza sportowa czyli Igrzyska Olimpijskie. Pomiędzy tymi wydarzeniami warto poznać sport z „innej strony”. W najbliższy wtorek w Poznaniu odbędzie się konferencja naukowa „Prawo, zarządzanie, analityka. Współczesne trendy w sporcie” poświęcona kulisom organizacyjnym sportu.
  Jednym z prelegentów podczas konferencji będzie Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań

  Jednym z prelegentów podczas konferencji będzie Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Organizacja imprezy sportowej i zarządzanie klubem wymaga od organizatorów odpowiedniego przygotowania do którego niezbędna jest profesjonalna wiedza i kompetencje. Już 31 maja na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu każdy sympatyk sportu będzie mógł zapoznać z praktycznymi rozwiązaniami prawnymi, marketingowymi i analitycznymi stosowanymi w sporcie.

  Program konferencji został podzielony w przystępny dla słuchacza sposób. Na początek zorganizowana zostanie inauguracyjna sesja plenerowa, w jej trakcie odbędą się trzy prelekcje plenarne zakończone dyskusją. Dowiemy się więcej na temat legislacyjnych aspektów prawnych w sporcie, współpracy samorządu z klubami sportowymi oraz zarządzania klubem sportowym. Ostatnim prelegentem sesji będzie dr Karol Klimczak – Prezes Zarządu Lecha Poznań.

  Po krótkiej przerwie konferencja zostanie podzielona na dwa panele: prawo w sporcie oraz zarządzanie i analityka w sporcie. W części prawnej poruszone zostaną tematy funkcjonowania związku sportowego, współpracy z kibicami, kontraktów sportowych, postępowania dyscyplinarnego, karnego, arbitrażowego oraz podatków i funkcjonowania ligi zawodowej. Blok drugi dotyczyć będzie zarządzania imprezą, związkiem i obiektem sportowym, a także analityki, współpracy z mediami, sponsoringu i marketingu w sporcie.

  Paweł Chmielowski – analityk, jeden z założycieli Agencji Sport Analytics oraz współorganizator konferencji: - „Konferencja ma za zadanie pokazać kibicom inne oblicze sportu. Profesjonalistom zaś dać możliwość zapoznania się z rozwiązaniami stosowanymi w innych dyscyplinach, klubach i organizacjach. Chcemy aby to wydarzenie stało się cyklicznym i jednoczyło nie tylko świat akademicki, ale też i ludzi interesujących się sportem.”

  Organizatorzy nie tylko zadbali o ciekawą tematykę ale również cenionych prelegentów. Wśród nich znajdziemy m.in. przedstawicieli Lecha Poznań, Legii Warszawa, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ekstraklasy, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Polskiego Związku Koszykówki i Polskiego Związku Tenisowego. Ranga całego wydarzenia jest bardzo wysoka o czym świadczą partnerzy którzy zaangażowali się w te wydarzenie. – „Liczę na to, że w tak gorącym sportowo okresie zarówno akademicy, jak i przedstawiciele świata sportu znajdą czas na uczestnictwo w konferencji. Została ona objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Za wsparcie dziękujemy. – powiedziała nam dr Maria Grzymisławska-Cybulska, pełniąca obowiązki Dyrektora Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.”

  Udział w konferencji jest bezpłatny i każda osoba zainteresowana jest mile widziana. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przed przyjściem należy dokonać krótkiej rejestracji on-line na stronie Uniwersytetu SWPS (www.swps.pl/poznan)

  Konferencja to unikalne wydarzenie w naszym mieście, dla kibiców i osób zajmujących się sportem profesjonalnie nie zabraknie atrakcji. Dr adw. Jacek Masiota – Prezes Zarządu Kancelarii Prawnej Masiota i Wspólnicy: „Program wydarzenia oraz dobór prelegentów gwarantują, że konferencja będzie okazją do niezwykle interesujących dyskusji na temat prawnych i ekonomicznych aspektów sportu profesjonalnego. Konferencja jest kierowana do praktyków z zakresu prawa, przedstawicieli klubów i organizacji sportowych, sportowców, analityków, menedżerów oraz społeczności akademickiej. Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu!”


  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Lotto Ekstraklasa

  Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
  Awans do grupy mistrzowskiej
  Miejsce w grupie spadkowej
  1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
  2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
  3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
  4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
  5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
  6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
  7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
  8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
  9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
  10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
  11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
  12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
  13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
  14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
  15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
  16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33