Lech Poznań - Arka Gdynia 1:2. Oceniamy lechitów po przegranym meczu o Puchar Polski

Lech Poznań przegrał z Arką Gdynia 1:2
Lech Poznań przegrał z Arką Gdynia 1:2 Bartek Syta
Oceny piłkarzy Lecha po finałowym meczu o Puchar Polski.

Jasmin Burić - 3

Nie miał zbyt wiele pracy, bo strzały gdynian były aż do dogrywki niegroźne. Zmusił go do interwencji w pierwszej połowie... Kostewycz, a po zmianie stron Warcholak. Niestety w dogrywce nie obronił strzału Siemaszki, choć wydawało się, że mógł przy tej sytuacji więcej zrobić. Przy drugim golu bez szans.

Tomasz Kędziora - 3

Nie udzielał się w ofensywie i trochę nam brakowało jego rajdów. Widać, że ma lekką zadyszkę. W pierwszej połowie groźnie strzelał głową. W dogrywce pozwolił dośrodkować Marciniakowi i padł gol dla Arki.

Jan Bednarek - 4

Nie ma za co go pochwalić. Grał poprawnie, ale bez błysku, zdarzały mu się też błędy, jak ten gdy się przewrócił we własnym polu karnym. Przy obu golach dla Arki, nie był dosyć agresywny.

Lasse Nielsen - 3

Dlaczego to on musiał rozgrywać piłkę przy środkowej linii? Duńczyk nie jest specjalistą w tym elemencie, stąd też kulała gra Lecha. W decydującym momencie dał się łatwo wyprzedzić Siemaszce i to była kluczowa sytuacja w meczu.

Wołodymyr Kostewycz - 6

Pokazał, że ma żelazne płuca. Napędzał ataki Lecha lewą stroną. To on dośrodkował do Robaka, gdy ten trafił w słupek. Bez wątpienia najlepszy z obrońców Lecha.
Łukasz Trałka - 5

Niezły mecz kapitana, wygrał mnóstwo piłek w środku pola, dobrze się ustawiał, był nie do przejścia aż do 111. minuty, kiedy dał się ograć przez Zarandię, który zdobył drugą bramkę. Strzelił honorowego gola, ale pucharu nie podniesie.

Radosław Majewski - 3

Co on zrobił w 89. minucie? To było nieprawdopodobne pudło, a miał piłkę meczową na nodze. Słaby mecz reżysera Lecha, za mało dokładny, zbyt często chaotyczny.

Maciej Gajos - 3

W cieniu Trałki. Spodziewaliśmy się, że da więcej drużynie w ofensywie. Grał przeciętnie, ale to za mało na taki mecz jak finał Pucharu Polski.

Darko Jevtić - 3

Najbardziej widoczny był między 25. a 40. minutą, kiedy Lech przycisnął Arkę, a Szwajcar dobrze rozdzielał piłki. W drugiej połowie niewidoczny. To nie był dobry mecz w jego wykonaniu.

Marcin Robak - 5

W pierwszej połowie zbyt samolubny, za bardzo chciał się wpisać na listę strzelców. Po zmianie stron strzelił w słupek. Spodziewaliśmy, że będzie rozbijał stoperów Arki, ale to oni trzymali go w klinczu.
Dawid Kownacki - 3

W 70. min zmarnował "patelnię". Grał na prawym skrzydle i był mało widoczny. Eskperyment Bjelicy nie wypalił. To nie jest jego pozycja, znacznie bardziej przydatny jest na środku ataku. Kilka razy był na dobrej pozycji, ale koledzy go nie dostrzegali.

Rezerwowi:

Maciej Makuszewski - 3

Zmienił Kownackiego i popisał się kapitalną akcją w 89. min, kiedy dograł do Majewskiego. Poza tym, tak jak w ostatnich meczach, nie przekonał nas, że warto wystawiać go w wyjściowym składzie.